• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Omotači bala

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kad tak puno omotaš bala zašto onda si nekupiš koji si sam tovari balu,a ne ovakvi na kojega ti sa drugim traktorom moraš stavljat balu?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kad tak puno omotaš bala zašto onda si nekupiš koji si sam tovari balu,a ne ovakvi na kojega ti sa drugim traktorom moraš stavljat balu?

A gledaj mogli smo mi takav kupiti kad smo kupovali novci nisu bili problem nego mi bale vozimo kući pa ih motamo i taj način uvijek radimo pa smo zadovoljni i s ovim. I u jednoj "turi" omotanja nebude nikad više od 30-tak bala. I onda to omotamo i složimo i znamo da bala nije probušena i sve su kod kuće. Jednom sam 10-ak bala ostavio na njivi preko zime i nisu čak bile ni prevrnute jedino ih je miš pojeo odozdo pa su bile pomalo pokvarene.
Jel vi ostavljate bale na njivi i onda ih nosite kad trebate jednu po jednu ili?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
A to je onda druga stvar ako ti je tako jednostavnije i bolje za radit,al mislim da je malo zaje**no za radit,stalno gledat unazad i pazit da nešto nepotrgaš,mada ni sa onim omotačem koji ima svoju rampu za utovar isto se može nesto dogodit.I ako neideš uslužno omatat onda ti je dobar.
Da ostavljamo jer ih nemam gdje doma ostavit,nemam gdje stavit cca 100komada bala,ostavljamo svake god na polju,ai imamo još jednu kuću pa tamo stavimo cca 50-80 komada bala,a otalo ostane na polju.
Dogodi se da miševi progrizu najlon,ali šta mi tu možemo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
A to je onda druga stvar ako ti je tako jednostavnije i bolje za radit,al mislim da je malo zaje**no za radit,stalno gledat unazad i pazit da nešto nepotrgaš,mada ni sa onim omotačem koji ima svoju rampu za utovar isto se može nesto dogodit.I ako neideš uslužno omatat onda ti je dobar.
Da ostavljamo jer ih nemam gdje doma ostavit,nemam gdje stavit cca 100komada bala,ostavljamo svake god na polju,ai imamo još jednu kuću pa tamo stavimo cca 50-80 komada bala,a otalo ostane na polju.
Dogodi se da miševi progrizu najlon,ali šta mi tu možemo.

Ha gledaj ispraksiraš se. Neidem uslužno radim samo sebi osim ako tetku ne omotam nešto. Jedan je čovjek kod mene uzeo ovakav omotač i prepravio ga da sam uzima. Ja sam htio da uzmemo onaj što na rikverc uzima balu onaj Sipmin što se kači na trotočje a ima dva kotača koji se okreću za 360 stupnjeva, ali tata se odlučio za ovaj i šta je tu je, ali taj je bio duplo skuplji od ovog što imam. S ovim radim već 4 godinu. Još da imam prednji utovarivač puno bi bilo meni lakše nanosit ovako nanosim s vilicama za bale.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Imsm u ponudi jedan omotac marke vestmek.vuncno noseni nazad uzima bale. Oko njega me muci jedna stvar vlasnik kaze da je samo uradio 5000 bala!!!!!!. mije li to puno
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ni je puno nekad sam znal dnevno omotati 100 bala omotač je Morra leptir radi oko 15 god bez greške ,
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
ovaj je omotac isti kao morra hvata bale s strane s dva krila unutra su tri rucice na sajlu i brojac.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To nije puno,to je malo za takav stroj,ovisno u kakvom je stanju.Inače takvi omotači što odozada uzimaju balu novi dođu preko 40 000kn Metal Fach
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Kod nas je metalflah oko 5000eu ali mi sw ne svidja stisce balu i probije je odozgo ovaj ima sistem da stisne balu s strana,ali me je strah cifra od 5000 bala
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zašto te strah ? nema se kaj potrgati osim crijeva do nekih 10 000 bala sam brojil bale a sad ima možda i 50 000 tako da ti 5 000 i nije puno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh