• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

D

drax

Guest
ja sam ti pobrojao stolne sorte, a od vinskih kod nas se drže starih sorti žilavka i blatina. Ima pokušaja sadnje novijih sorti ja nemam iskustva osim u stolnim sortama.:partyman:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Neznam uopće na šta misliš....koje su to za tebe klasične sorte a koje su te nove.....dali stolno ili neke vinske sorte.....
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Radi se o hibridnim sortama koje su u EU dozvoljene za sadnju. Kod nas ih masovno šveraju iz Slovenije , neznam za imena ali me zanima kakve su u odnosu na graševinu i ostale vinske sorte kontinentalne Hrvatske .
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Fala kolegice,:mrgreen:,kako kod vas,,radovi,napreduju,,,,,,,,,,i reci mi kako ovce,,,ima ča novega.......:!::!:
Je ove godine je dosta na vrijeme se uradilo,,,i rezidba i špricanje,,,a posebno ljepo jer je vrijeme baš mogu reč ko naručeno,,,,,,,,,,,,,,,samo bi trebalo,,da padne malo kiše.......:(ali nema je tako skoro na vidiku..

Jutro Bagerista
Ja sam isto sve napravila za sada u vinogradu, napela žicu, vezat ću za 1o-tak dana. Ovčice su dobro, u ponedjeljak ih šišam..već ih imam 100..hehe
Ali počeo posao i u firmi malo bolje pa se trgam na sve strane a imam već drugi put gripu..Sad idem na farmu sa ranjglom srnećeg sata..imam radnike stavljaju krov na novu štalu...Pretjesno im je u prvoj štali..
Lijepi pozdrav i ugodan radni vikend!!!
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Radi se o hibridnim sortama koje su u EU dozvoljene za sadnju. Kod nas ih masovno šveraju iz Slovenije , neznam za imena ali me zanima kakve su u odnosu na graševinu i ostale vinske sorte kontinentalne Hrvatske .

nisam čuo za to i za te neke (nove) sorte.....nebih baš eksperimentirao na veću količinu....ok par komada ali na više ...neznam...
 
B

BAGERISTA

Guest
Jutro Bagerista
Ja sam isto sve napravila za sada u vinogradu, napela žicu, vezat ću za 1o-tak dana. Ovčice su dobro, u ponedjeljak ih šišam..već ih imam 100..hehe
Ali počeo posao i u firmi malo bolje pa se trgam na sve strane a imam već drugi put gripu..Sad idem na farmu sa ranjglom srnećeg sata..imam radnike stavljaju krov na novu štalu...Pretjesno im je u prvoj štali..
Lijepi pozdrav i ugodan radni vikend!!!

Ljepo kolegice,ljepo,,,baš mi je drago,,,,evo i kod nas se dela punom parom,,,svi delaju,,,,a mene isto pere neka prehlada malo,,,,sad sam ja kresnuja par komada raketnog(rakija),,pa ima da valjda popusti....

Tako i mi planiramo nešto ič u veživanje,,mada koji dan više manje nije bitno..

Vidim dobro napreduješ s ovcama :supris:ljep broj si skupila svaka čast,,,,,,,,,neznam kako stižeš,,,,ali valjda češ,,uspijet,,,nadam da još njih koji pomoru,..jer posla ima.....želim puno uspijeha..:supz::supz::supz:
Nači još jedna štala se dela,,,,,,,,,,,bogami ljepo si ti to proširila.........:supris:
 
D

drax

Guest
današnji đir po vinogradu

scaled.php
scaled.php
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidin ja kod vas se kolega dela punom parom,,,brajde(vinograd),,upicanjne,,komplet sve,,,lipo...izorane,,nadam se i iskopane,,,sad malo odmora.
 
D

drax

Guest
I okopan, još u idućem tjednu oprskati i spreman za forcu.
Puno pozdrava dragi kolega.....:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Tako i treba,,,,,,,,,,evo ja ove godine prezadovoljan,,jer se ih je cijelu zimu držalo u kulturi,,i bez nijedne trave,,pa morem reč slobodno,,da sam bio prezadovoljan sa svime,,,od same zemlje koja nije bila prekrivenma travomn,,,do lakšeg branja loza,,pa do samog kopanja,,,,jer je kopačica miješala čistu zemlju...8)8)

A sad evo ušpricane,,,,i kod nas čekaju još veživanje,,i onda milina..

Ljep pozdrav.......:drinkers::drinkers::drinkers:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Evo,,,danas,,i brajde uškicane,,,,s crvenim uljem.....tako da se i to sredilo....sad,,još vezanje,,i milina,,,tek onda počinju radovi............:supris:.:supz:
Glavni akteri,,ja i makina za škicat,,,,,,,motor subaru,,3hp,,,četvorotakni,,,,....:rolleyess::mrgreen:

Jer se ti ne bojiš bakra,tj bez zaštite prskati?

Jedan članak

AKO GA UZIMATE PREVIŠE: Samo 10 mg bakra, ako se uzme odjednom, može izazvati mučninu te bolove u mišićima i želucu. Do danas nije zabilježeno teško trovanje bakrom kao posljedica uzimanja dodataka prehrani. No u nekih ljudi koji se u poslu koriste pesticidima s bakrom došlo je do oštećenja jetre, kome pa čak i smrti.
Bakar u tijelo ulazi preko nezaštićene kože,udisanjem!
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma ča da se bojin kad je svi svit otrovan,,,:rolleyess::rolleyess:,,,,,,,,,nisam stavlja aštitu,,,,..
Znam da nije dobro,,,ali nema,,,šta je tuje,,,,inače sve špricam s traktorom..tako da ovo ručno ide samo sada..
 
B

BAGERISTA

Guest
Radi se punom parom,,,,,,,,,,,,,,a i vidi špricaljke s ventilatorom........:prayer::prayer:
 
D

drax

Guest
ovo je meni dragi kolega nezamjenjiva alatka u vinogradu ,,,,,,,
,najviše vremena izgubim dok nalijem vodu:partyman:
.
 
B

BAGERISTA

Guest
Znam imam je i ja ,,,,ali s špricama...........:prayer::prayer:zaljubljen u nju do ušiju,,,pogotovo od neki dan,,ki sam nanoge pasiva po brajdama.......

KŽK,,320,forever:weedman::weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Gleda sam ga u radu,,,,,,,,,,,,,,nemam riječi,.,,,,,prava makina.;);)
 
D

drax

Guest
evo jedna pjesma o mom vinogradu

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6DYr5NV_4TE[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh