• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

D

drax

Guest
lijepo za vidit, kod nas najavljuju kišu sutra pa će moja kopačica mirovati još koji dan.:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma i kod nas najavili,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a ja poša,,najviše radi travine,,,,,,,,,,,,više počela rest ko munjena,,,,,,,,,,,pa da je ubijem prije kiše,,,,,,,,,jer poslje nečemo ič unutra najmanje jedno,,,,,par dana,,,a do tada bi došla metar visine..
 
D

drax

Guest
mi smo jutros imali i malo leda,jeli to labin adrija koji je motor?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Kaj leda, koda nas smrzli listići na svemu osim graševini koja na sreću nije krenula. Opet bumo nadrapali, jedne godine suša, a druge mraz.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
u mojem vinogradu za sada nije ništa smrzlo...interesantna je mikroklima i položaj vinograda.Eto, ja i donmarco takoreč susjedi..
Ja sam svoj vinograd juče poprskala...(drugo kasno zimsko prskanje) a poprskala sam i voćkice...
pozdrav vinogradari!
 
B

BAGERISTA

Guest
Kaj leda, koda nas smrzli listići na svemu osim graševini koja na sreću nije krenula. Opet bumo nadrapali, jedne godine suša, a druge mraz.

Lombardini,,,,motor je gor,,,,mislim da je 610A,,,,ako se ne varam...

Kaj leda, koda nas smrzli listići na svemu osim graševini koja na sreću nije krenula. Opet bumo nadrapali, jedne godine suša, a druge mraz.

Kod nas kako sam reka,,,,pada pomalo kiša,,,,,,,,,,,,,tako da če se namočit...

u mojem vinogradu za sada nije ništa smrzlo...interesantna je mikroklima i položaj vinograda.Eto, ja i donmarco takoreč susjedi..
Ja sam svoj vinograd juče poprskala...(drugo kasno zimsko prskanje) a poprskala sam i voćkice...
pozdrav vinogradari!

Pozdrav i tebi kolegice,,,,,,,,,,,,,,evo ja uspija ukopat,,,,,pa sad nek moči,,,iza ovog se ide u špricanje..vidit čemo kako če se ponest...nakon kiše..
 
D

drax

Guest
Kod nas je bilo štete u dolama ispod 150 m n.visine
Stolne sorte kreću ranije pa ih je ožurilo.:drinkers:
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ja danas išao opet u vinograd, nešto slikao, ali mogu komotno reći 40 - 50 % osim graševine je ošlo k vragu. Vrtače su moja lokacija, I ne samo meni, jer sam usput razgovarao sa nekim ljudima koji su isto rekli, neki čak kažu 100%. E sad?
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
stvarno velika šteta donmarco...poznajem dobro vrtače..ali potjerat će drugi i treći pupovi..manje rodnosti, ali ponekad se iznenadiš koliko dobro zamjene glavni pup ...sve ovisi dalje o vemenu ...zaštiti..i o dragom Bogu da ne dođe tuća...jadan je ponekad život poljoprivrednika...
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
poslije mraza skinuti promrzle i uvenule pupove ili ne? onako već su se objesili prema dolje.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nije potrebno,,,,,,,,,,sami če past,,.a možda neki i krenu ponovno..
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ostavi, o odnosu na kondiciju trsa neki će dati slabiji grozd, a neki neće, ali pusti da majčica priroda odradi svoje. Ti samo pošpricaj sa DRIN, da im daš energije.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
evo malo se radilo ovih dana u vinogradu, 100 jama i 100 trsića rajnskog rizlinga je posađeno:

kopam u trokut, a pošto je ispod ilovača, onda malo dublje kopam pa preštiham dno

dsc04502bq.jpg


mamek je dobila dodatnu opemu za nagradu

dsc04512s.jpg


evo sva si je važna jer ne nahlađuje kolenca :lol:

dsc04513z.jpg


zdrave mladice

dsc04514bm.jpg


smrznute mladice

dsc04515y.jpg


sad sljedi košenje i špricanje...
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast josa,,,,,,,,,,,,,,vidin ja poli tebe punom parom,,,,,,ti i mater u poslu,,,,,,,,,svaka vam čast,,,,,ima da budu vrhunske,.....

Vidim stara dobila i full opremu.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
pozdrav... dali postoje poticaji za vinograde i livade koju pokosim jednom na godinu.
Imam za lavandu, pa mi je rekao prijatelj da i za to ostalo mogu iskoristit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh