• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,804
Sve je cijep, ali mješavina puno sorti.
Imam i nešto malo crnih trsova i to Frankovku i Zveigelt. Do sada se crnoga znalo nabrati oko 100 lit, sada ga bude dosta manje, jer je više crnih trsova bilo u donjem kraju, koji sam povadio.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Tak i ja imam jedan red Frankovke, zna biti od 80 do 100litri,ovu godinu nebu ni grojzdeka. Sve mi srne pojele, jer mi baš ona prvi red.
Ali evo nažalost kak mi tast umro sad nedugo to je sve na meni, a ja se nisam spremil za trsje.
IMG_20200611_122313.jpg IMG_20200611_122257.jpg
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Kupljenec naj se palit na tog direktora,to ti srne jos vise vole oglabat, ogradi i deni mrežu,a shardonohu ostavi za nekog kaj ne zna uzivat u goricam,evo ja cijeli dan udaral od jutra,kosil,podbiral i pod večer pošprical,,jesam umoran ali onak zdravo umoran. Malo te zekam,naj zamerit. Pozdrav iz Samobora
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa ne palim se na direktora, ja sam u 1mj.spopukal 400 trsi toga. Ko bi to sve delal kaj ti je, ali to je najlakse za održavat. Imam mrežu ali ju nisam del, onu za ptice zelenu. Sutra sigurno ideš na plac na kotlovinu?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,804
Dobra večer svima :)
Bio sam sa suprugom danas pred večer u goricama, išli smo po friško vino, jer sutra jedna od naših triju unuka ima svoj "jako važan dan", pa da ga onda i kao takvog obilježimo (a tek ta spomenem da su naši dečki / unuci, slavljenici taman za Martinje, pa ni to ne propuštamo obilježiti).

Fotografirao sam večeras zatečeno stanje, pa ukoliko nekoga to bude zanimalo prilažem sada nešto više friških fotografija.
Ne bih nikome htio biti dosadan, ili naporan, ali tek da Vam pokažem i ovaj naš mali dio "Lijepe naše", u kojem mi provodimo slobodno vrijeme:

Smatramo se pomalo i sretnicima, jer do naših vinograda možemo pristupiti po asfaltu, bez pogona 4x4, malo šale, evo odavde ja prilazim mojem vinogradu:

HzKxknO.jpg


Ovako izgleda nastavak tog našeg puta:

JZr7egm.jpg


A ovaj, makadamski put, ide pokraj našeg vinograda s lijeve strane, nisam baš sretan što sam na raskršću tih puteva, otom potom:

2bxCQT7.jpg


Evo, stigli smo ispred naše klijeti, to je taj naš mali raj, ili "mučilište":

evcXrLa.jpg

MG8Mdfv.jpg

maTKTEX.jpg

SG1AIcF.jpg


Vidi se da je trava porasla i da bude trebalo sve pokositi. Vinograd trenutno još cvate, mnoge mladice su prerasle gornju žicu, preko 30 cm - 40 cm:

YbShaMP.jpg


A kako to izgleda unutar redova, najbolje zaključite sami:

d4OniYc.jpg

HbWgCPr.jpg

8kofGwr.jpg

DKWuuL0.jpg


Ovdje sam ovog prolječa izvadio 130 kom:

aK7gblo.jpg


Naš kesten i naša lipa:

kH7OWjU.jpg


Isprika svima kojima je možda zasmetao preveliki broj postavljenih fotografija.

Lp
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nikome niš ne smeta, jako ljepo trsje imaš, i klet isto tak. E sad kak veliš mučilište? Da je tak nebi te veselilo😉znam u pozitivnom smislu to misliš. A čuj bilo bi najbolje da složiš nekog odojka ili kotlovinu pa mi lako navrnemo u to tvoje mučilište. I uvjerimo se u tu ljepotu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,804
Imam za sad jako dobar izgovor da ne upadnem u napast, izgovor, doktorica mi je zabranila 🛑 svu ozbiljnu hranu, naročito svinjetinu, sve masno i masti dakle ulje, mast ... samo je slobodno biti na lajt jogurtu i vodi o_O pa kaj budem ja Vas gledao dok bi si Vi brkove mastili, a ne ne :)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,804
Ako "ovdje" postoji mogućnost, ili instrument izmjene i dopune "napisanog navoda", onda da dopunim:
Ukoliko Vas put donese u moj kraj, javite mi se da znam da ste tu, rado zajedno sjednemo doma na terasi na gemišt, valjda nebude i tad tuča kao na priloženoj fotki
oY33ii6.jpg

ili odemo i u gorice na mali kontrolni obilazak, pa i gore spijemo još koju kupicu. A za jelo ak' drukčije nebi bilo more i korica suhog kruha, makar budete onda još bolje žedni, pa nebum preveč profitiral. Ma budem dotle zmislil nekaj drugo :)
Lp :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja bil malo prije u trsju, išel samo poglet kak je, i tak je, li la i nikak i dobro je.
Ali kak mi se čini da drugo leto ide sve van, nebum ja to mogel delati. Kaj bi mogel prodati ove stupe? Il se to ne kupuje? Imam ih oko 700 komada, možda malo više.
IMG_20200614_172340.jpg IMG_20200614_172335.jpg IMG_20200614_171711.jpg
 
Na vrh