• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

B

BAGERISTA

Guest
Brat čim prije,,,,,,ali i tako danas bi treba bitr u bačvi,,,,,jer je počeja trulit kako vidim kod tebe,,,,,,,,

Kod nas zdrava malvazija,,,,da nije za ljude...:supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
potrgano.

Prejako,,,sve za deset ekipa,,,delo,,,malvazija,,črno,,nema ča se reč,,,stvarno da čovik samo poželit more ovakovo grojze...
Šečer trenutni,,,u vinogradu,se kreta između 19-20,,u bačvama 18,5..........prezadovoljan,,sve spremljeno i spreman i mali ferac da se sprtačima prođe među redovima..-.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Malo predaha nakon dobrog reda,,,tj. trojca po redu...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
lijepo zabilježeno..posao i uživanje..
i ja sam brala ..najprije u Iloku sam kupila 1,5 tona..a danas brala kod kuće u Zelini. Ja prvi put imam berbu..dobila sam vinograd od tate..pa su mi rekli da će biti oko 800 kg..a kad tamo skoro 2 tone... sad imam previše posla i mošta..
ko bu to sve popil??? hehehehe..
velika smo obitelj a ima i puno poslovnh i privatnih prijatelja...
lijepi pozdrav Bagerista
 
B

BAGERISTA

Guest
Baš mi je drago,,,da si krenula i u te vode,,,i lipo vidit,,da se još ljudi zanimaju za to,,,...
Trebala si malo pitat,,,dosta mošta imaš,,,,svaka čast,,,,a i ne sekiraj se popit če se,,,u delu kad se bude delalo ,grabilo kosilo,,,fešte itd...............

Pozdrav i tebi iz sunčane pule....:supz::mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

I naravno bez hrane i pijače nideri................


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
glavne i odgovorne..................


Uploaded with ImageShack.us

Evo da skratimo,,,kuha odprilike 1100litara,,,bijeloga,,.s time da je 250kg,,,,prodano ujutro u berbi...
crnoga je oko 200litara,,,ove godine najslabiji,,,,ali opet dobro..
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Berba 2011

I kod nas je bila danas berba, pobralo se 2 tone bjelo mješano, odlična kvaliteta, preko 80 Eks. samo malo prevruče preko 30°C, u svakom slučaju bolje nego lani, kada se radilo po kiši i u blatu do koljena.


19038066.jpg



19038071.jpg



19038075.jpg



19038093.jpg



19038099.jpg



Pozdrav !
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,vidin i poli vas sve uredno berba,,,prošla,,,i mošt u konobi:supz::supz:,i neka bude toka dosta..
Daleko toga ovo lito je stvarno za berbu,,,vrime naklonjeno poljoprivredniku...........lanii,,,kad se sijetim,,,,,,dođe mi da plačem...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
I kod nas je bila danas berba, pobralo se 2 tone bjelo mješano, odlična kvaliteta, preko 80 Eks. samo malo prevruče preko 30°C, u svakom slučaju bolje nego lani, kada se radilo po kiši i u blatu do koljena.


Pozdrav !


Veliki pozdrav kolegi , samozatajnom forumašu " Vinogradnik Tomo ".... , u susjednoj Sloveniji
Vidim i vi ste počeli sa branjem , kako kažeš pretoplo , prošle godine prehladno , .... pa tko bi nam udovoljio . Ma nek je smo zdravlja , bit će još berbi , ... toplih i hladnih ..... blatnih i sušnih
Pozdrav još jednom i živjeli :supz:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Slike od jučerašnje berbe:


19001141.jpg


19001147.jpg


19038818.jpg


19038813.jpg


19038808.jpg


19038802.jpg


19038796.jpg


19038796.jpg


19038790.jpg



Slador mošta zadovoljavajući.
16 babo mjerno 23 celzija
 
G

GROF

Guest
., neka VAM je Blagoslovljeno! ...

I kod nas je bila danas berba, pobralo se 2 tone bjelo mješano, odlična kvaliteta, preko 80 Eks. samo malo prevruče preko 30°C, u svakom slučaju bolje nego lani, kada se radilo po kiši i u blatu do koljena.
Pozdrav !

., ej prijatelju vinogradnik Tomo!., lipo, lipo, sve pofale imaš odmene., a naravno i najiskrenije ČESTITKE - čestito delo!, rezultat je neizostavan - ODLIČAN!., lipi pozdrav tebi i tvojoj dragoj obitelji u predivnu deželu Sloveniju!, čitamo se ...

., prijatelju BAGER!., ODLIČNO!., pozdrav u lipo teplu ISTRU - Pulu celoj dragoj obitelji!, čitamo se ...

., prijatelju Josa!., lipo, lipo., živim za dan berbe kotebe., sad gruntam da uskladim vrime slobode., aj čitamo se ... ., veliki pozdrav dragoj obitelji! u predivnu D.Resu! ...

., pozdrav prijatelju zbaliji!., ODLIČNO!., pozdrav u naše predivno Zagorje - Sv.Križ Žačretje /valja sam dobro napisal!/, tebi i tvojoj dragoj obitelji!., čitamo se ...

., aj Bog!., pozdrav svim nadasve vridnim VINOGRADARIMA!!! ... :partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Slador mošta zadovoljavajući.
16 babo mjerno 23 celzija

Stvarno lipo grojze,,šečera vidin ne fali.....,,:)jesi pobrao cijelog,,,,ili je ostalo još za brat.........
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ooooooj prijatelji vinogradari!! lip pozdrav!!!

Vidim da su krenule berbe na svim djelovima Lipe naše!!
Ja sam odradio jučer malu berbu, pobran je znači muškat ottonel, muškat žuti i žuta plemenka... masulja 320l, otoke nakon prešanja cca 250 litara...

mošt je na taloženju, šečer u ovoj otoki na refraktometar mjereno je pokazao 80 Oe, odnosno 17%...

evo malo slika iz podruma, pošto su slike iz berbe ne ženinom mobitelu... pa ću do njih doć tek popodne

greštanje, muljanje jel

dsc03866s.jpg


prešanje

dsc03867q.jpg


dsc03868n.jpg


dsc03870f.jpg


dsc03871w.jpg


dsc03869m.jpg


:partyman:

sad imam previše posla i mošta..
ko bu to sve popil??? hehehehe..

ta ti je dobra :rolfer: :rolfer:
još češ ti ko i ja katanec stavljat na pipu :lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
ooooooj prijatelji vinogradari!! lip pozdrav!!!

Vidim da su krenule berbe na svim djelovima Lipe naše!!
Ja sam odradio jučer malu berbu, pobran je znači muškat ottonel, muškat žuti i žuta plemenka... masulja 320l, otoke nakon prešanja cca 250 litara...

mošt je na taloženju, šečer u ovoj otoki na refraktometar mjereno je pokazao 80 Oe, odnosno 17%...

evo malo slika iz podruma, pošto su slike iz berbe ne ženinom mobitelu... pa ću do njih doć tek popodne

greštanje, muljanje jel

[

prešanje



:partyman:

Ajme josa,,,,,svaka čast,,,,cijela tehnika,,,,,,svaka čast.....
A vidin u jednom čošku viri gajba staropramena............:weedman::weedman:ko oko iman,,,,,,,,,,aaaaaaaahaahhahahahaha:partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
vidim ja da se ti još nisi razbudil, to ti je gajba Pana :finga:

10 flaša radlera, 10 flaša pšeničnog pana :)
alkohola mora bit u svim oblicima :rolfer: :rolfer:

e stari moj, znaš da bez tehnike niš :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
vidim ja da se ti još nisi razbudil, to ti je gajba Pana :finga:

10 flaša radlera, 10 flaša pšeničnog pana :)
alkohola mora bit u svim oblicima :rolfer: :rolfer:

e stari moj, znaš da bez tehnike niš :lol:

E sad,,,,nisam u detalje,,,,slične gajbe i čepovi na bocama,,,,,ali to je to,,:partyman::partyman::partyman:

Iš,ga počeja se lagano dizat...................


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
., pozdrav prijatelju zbaliji!., ODLIČNO!., pozdrav u naše predivno Zagorje - Sv.Križ Žačretje /valja sam dobro napisal!/, tebi i tvojoj dragoj obitelji!., čitamo se ...

., aj Bog!., pozdrav svim nadasve vridnim VINOGRADARIMA!!! ... :partyman:

Pozdrav i vanam!

GROF-e dobro si napisal.

Stvarno lipo grojze,,šečera vidin ne fali.....,,:)jesi pobrao cijelog,,,,ili je ostalo još za brat.........


Da hvala dragome Bogu,
već jedno 5 gadina zaredom da ne fali šećera u grožđu,
pa ne treba ga dodavati.
Da pobralo se je sve i bijelo i crno...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
evo obečanih slika od berbe muškata

imag0485m.jpg


imag0486y.jpg


imag0489d.jpg


imag0491v.jpg


imag0494w.jpg


imag0496l.jpg


imag0498d.jpg


imag0499d.jpg


u podrumu

imag0501e.jpg


imag0503w.jpg


imag0505r.jpg


imag0507c.jpg


imag0508t.jpg


imag0510i.jpg


imag0512o.jpg


imag0514d.jpg


imag0515g.jpg


imag0516l.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
E vidin ja ne samo da si poša s pilom u brajde,(mada nema 100ks,pa nije traktor,,,):lol::lol:,,,,nego si i slika u nekom efektu,,,,ajme kakov prizor,,,,prejake slike........:prayer::prayer:

Vidin da su dečki bili pronti za berbu,,,i na kraju se veselo ilo i pilo,,,,....:prayer:

A u subotu je glavna berba,,ili ???:shock:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma žena mrda po fotiću, stalno nekog boga isprobava... il slučajno stisne... ko zna...

najavljena je promjena vremena, pa bum moral udrit po grožđu!! :D
brat će se ovih dana, petak, subota, kad se stigne ne...
 

Najnoviji postovi

Na vrh