• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

B

BAGERISTA

Guest
Muškat poberen,,,i več pretočen prvi put,,,,,sad čekamo malvaziju,,i mislim da ču ga još pustit,,da radi šečer,,jer je za sada zdrav ko dren.........8)

Ako sve bude po planu,,,pred kraj mijeseca,,,ili ako se primijeti,,da je loše stanje,,,onda berba prije,,evo kod mene svi pobrali,,mi čemo još sačekat.......:scratch,,,nije mi sila,,,,ali kod muškata,,,smo morali,,da je osta koji dan ode sve u gnjilež..............

jako lijepi vinograd imaš, vrlo uredan..prekrasno za gledati
Problem kod zaštite vinograda su mješoviti nasadi...tj. kud suzbijanja botritisa. Ja nemam te sorte koje ti imaš, ali vjerojatno sorta muškata ne cvate u isto vrijeme kao i malvazija..pa prvo prskanje po završetku cvatnje nije pravovremeno obavljeno. To prskanje je jako bitno točno i na vrijeme obaviti jer se boba zatvori, gljivica ostane u bobi i kasnija tretiranja ju ne ubiju..
Ja imam ranjski rizling oko 800 čokota i oko 250 čokota zobatica..Ranjski podliježe malo rehuljavosti bobice i botritisu..Ali malo gnjiloće ne škodi..dobra su vina:rolleyess:
pozdrav

Vidiš,,,kod muškata,,,koji je raniji inače od malvazije,,,i puno sorti kod nas,,,u našim krajevima,,,je bitno znat,,da puno prije,,počme cvat,,,,i šprican je na vrijeme,,,jer su obavljena dva špricanja prije,nego je krenula uopče malvazija,,,,kad malvazija izbije,,on je več 4prsta visok,,,pa eto koliko je raniji,,....8)
Dijelujemo i sa sumporom,,i miješamo ga s kanfarom,,,,ali opet ponavlja,,,nije svaka godina ista,,,ali da je jakooooooo osijetljiv..
Ove godine ču špricat i u zimi,,šta nisam do sad nikad,,,,ali moram probat,,,da vidim kako če onda bit stanje u cvatnji loza....makar nisam primijetija da su bolesne..
Ove zime,,,kultura,,kroz cijelu godinu,,,i probat neke stvari,,pa čemo vidit...:scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Vidiš,,,kod muškata,,,koji je raniji inače od malvazije,,,i puno sorti kod nas,,,u našim krajevima,,,je bitno znat,,da puno prije,,počme cvat,,,,i šprican je na vrijeme,,,jer su obavljena dva špricanja prije,nego je krenula uopče malvazija,,,,kad malvazija izbije,,on je več 4prsta visok,,,pa eto koliko je raniji,,....8)
Dijelujemo i sa sumporom,,i miješamo ga s kanfarom,,,,ali opet ponavlja,,,nije svaka godina ista,,,ali da je jakooooooo osijetljiv..
Ove godine ču špricat i u zimi,,šta nisam do sad nikad,,,,ali moram probat,,,da vidim kako če onda bit stanje u cvatnji loza....makar nisam primijetija da su bolesne..
Ove zime,,,kultura,,kroz cijelu godinu,,,i probat neke stvari,,pa čemo vidit...:scratch

ja obavezno prskam zimi....čak obavim dva zimska prskanja..
ja ne volim baš puno prskati, ali mora se. Zimskim prskanjem se umanji bolest u vegetaciji čak do 50%
pozdrav



Uploaded with ImageShack.us

plemenka bijela...moj vinograd
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovčice, a ćime ti to špricaš u zimi?

e, a kad bi svi grozdovi bili ko ovaj primjerak plemenke...

a kaj se tiće muškata, bager dobro veli, kad nađeš dva gnjila trsa, onda znaš kaj za 2-3 dana sljedi... svi počnu gnjilit, ali na taj način da za 5 dana nema ni jednog grozda na trsu!!
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
grojzdek :)

grojzdek.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest


Uploaded with ImageShack.us

plemenka bijela...moj vinograd

Jako ljepi grozd.......i zdrav..

grojzdek :)

grojzdek.jpg

lipo je vidit ovako zdravo grojze..

ovčice, a ćime ti to špricaš u zimi?

e, a kad bi svi grozdovi bili ko ovaj primjerak plemenke...

a kaj se tiće muškata, bager dobro veli, kad nađeš dva gnjila trsa, onda znaš kaj za 2-3 dana sljedi... svi počnu gnjilit, ali na taj način da za 5 dana nema ni jednog grozda na trsu!!

I mene zanima čime šprica,,,u zimi,,,jer mi još nismo nikad...:shock:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
čekamo da muž prestane igrat igrice, pa će nam se ovćica javiti...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Te je frakovka ili kroz cvikere krivo vidim??

ubi me..neznam :)
to sve stari ima poprek, ja sam samo ofr i v trsju si psihički počinem kad špricam il tak nekaj delam :)

lipo je vidit ovako zdravo grojze..

da zdravo... nema niš ni pokvarenog, ni truloga... tak dobra godina več dugo nije bila... i nije ni s nekim posebno otrovnim preparatima trebalo špricati...
tak da sve u svemu jedna od boljih godina u svakom pogledu......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
da zdravo... nema niš ni pokvarenog, ni truloga... tak dobra godina več dugo nije bila... i nije ni s nekim posebno otrovnim preparatima trebalo špricati...
tak da sve u svemu jedna od boljih godina u svakom pogledu......

slažem se sa tobom godina je bila dosta povoljna što se tiče uzgoja,
nije bilo većih bolesti ili napada štetočina, tada da ove godine nismo upotrijebili nijedan sitetik, truleži hvala Bogu nema, jedno se je počelo sušiti
zbog suše i nešto što je tuča uništila.

Što se tiče sortimen 99% bi se kladil da je ono na slici frakovka,
jer je dosta svjetla boja kožice...
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
pozdrav ljudi zanima me jel ko krenul u berbu grožđa u ovim središnjim i sjevernim krajevima ak je kolki mu je slador???
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
ovčice, a ćime ti to špricaš u zimi?

e, a kad bi svi grozdovi bili ko ovaj primjerak plemenke...

a kaj se tiće muškata, bager dobro veli, kad nađeš dva gnjila trsa, onda znaš kaj za 2-3 dana sljedi... svi počnu gnjilit, ali na taj način da za 5 dana nema ni jednog grozda na trsu!!

ova godina je dobra ..istina,suša je velika..mladi cijepovi sve do 4 godine starost kod nas u prigorju jako stradavaju...suše se grozdovi..bobice su slatke ali sitne..
zimsko špricanje je OBAVEZNO!!!ma poprskaj sa bilo kojim sredstvom..odlično je..bolje nego ništa.., ja sam ove godine poprskala sa crvenim uljem u 3 puta jačoj koncent. nego u kretanju pupova..
 
B

BAGERISTA

Guest
pozdrav ljudi zanima me jel ko krenul u berbu grožđa u ovim središnjim i sjevernim krajevima ak je kolki mu je slador???

Ja mislim da ču drugu sedmicu,,,ako sve bude išlo kako triba,,,...:mrgreen:
Kod mene ,,,varira,između 19-20---ali danas mislim uzet par boba od svega pomalo,,,i sve izmiješat,,,i vidit koliki je cuker.........odluka pada danas.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
pozdrav ljudi zanima me jel ko krenul u berbu grožđa u ovim središnjim i sjevernim krajevima ak je kolki mu je slador???

slador u prigorju - zelini kreče se od 15-18 mjereno na sorti ranjski...ja ću brati idući tjedan
još ću kupiti oko 1.5 t ranjskog u Iloku...to berem ovu subotu..tamo je slador 19-20
pozdrav
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Ja mislim da ču drugu sedmicu,,,ako sve bude išlo kako triba,,,...:mrgreen:
Kod mene ,,,varira,između 19-20---ali danas mislim uzet par boba od svega pomalo,,,i sve izmiješat,,,i vidit koliki je cuker.........odluka pada danas.

dobar slador kod vas...e da je meni takav ja bih sutra brala..hehehe
pozdrav
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
meni karenca izlazi tak 17.9.
zadnje dvije godine mi kiša uništila urod, e pa reko ove godine neće!!
i eto sotone, samo sunce, mislim, to je odlično, al bojim se da će ovi mulci oko mene opet prerano pobrat ko i svake godine, i onda je moje grožđe na meti svakojakih neprijatelja koji vrebaju iza čoška!!

još nisam mjerio slador, ali kod tasta je chardonnay oko 19, a graševina oko 16.

ja bum danas ili sutra skočil izmjerit malo, pa napišem rezultate...
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
kaj se tiče zimskog prskanja...po meni to je jedno od vrlo važnog prskanja. Na stablu-trsu,na rozgvi prezimljuju sve štetočine...insekti i uzročnici biljnjih bplesti. Kod nas se najprije oreže rano vinograd i prska se tokom veljače..ili početkom ožujka- ovisno o vremenu. Kod vas bi to prskanje moglo biti krajem siječnja.
Preporučila bih ti da pogledaš malo na internetu sve o zimskom prskanju..interesantno je ..
A ako imaš koju breskvu u vinogradu onda bez zimskog prskanja ne možeš...
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Na što konkretno misliš...:scratch

Mi mali vinogradari uz vinograd imamo i vočnjak..tak je kod nas u prigorju...
Kad vršimo zimsko prskanje na vinogradu , poprskamo i vočkice..a breskva je jako osjetljiva na kovrčavost pa joj je to zimsko prskanje na bazi bakra neophodno..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma se razme, pa i ja sam vaš i ja imam breskve uz vinograd....;)
Nego sam ja mislil da hoćeš reč da ne valja interakcija između loze i breskvi....
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281


Uploaded with ImageShack.us

Danas slador rajnskog od 15- do 20....
ali moramo brati grožđe..počele se sušiti bobe..
ja ću brati početkom tjedna

zaboravila sam napisati za fotku..spojene tri moje fotke u jednu..svaka fotka za sebe je lijepa..ali malo se opuštam kad radim fotke
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh