• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
A najgore je sta sada to moras bez obzira na sve nastavit špricat, gledo sam videa, i Marku Kubi tu sa foruma je duhan potuklo užasno izgleda,sad ce neki rec da spadam u one teoreticare zavjera ali ja ne vjerujem da takve stvari se ne mogu predvidit i zaustavit a isto tako ne vjerujem ni da je to sve priroda...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,462
Ok, hvala. Mislio sam da je bila možda kakva povoljnija cijena. Makar ovi dobro izgledaju.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Povoljnije od toga nema vjeruj mi sljedeca najjeftinija je bila 1300kom, ja se nisam dvoumio ni sekunde za ove
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,462
Znam ja kakve su cijene al sam mislio da ima možda kakva povoljnija , ipak trebam barem 4 tak da skupi se a trebalo bi mi jednom godišnje. Budem još malo pogledao ,al ako ne nađem ništa i to bude opcija
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja sam tražio cca 3 tjedna pisao sam u italiju naso sam 36€ komad al nisu htjeli slat kao zbog postarine od 50€ a sve bi im platio unapred i nisu vise ni odgovarali, slovenija onaj rosi teh sve je skuplje od ovoga cca od 1300-1700 komad i to max 30-40 bara meni je samo zao da nisam i ranije postavio jer ovo je cisto odusevljenje za koristit, sve na dugme odmah pali i gasi nema raspršivanja okolo,puno brze i jednostavnije nego ventile ručno otvarat i zatvarat, postavio sam ih odmah do dizni i bas sam zadovoljan svaki na svoju stranu i sad ostaje samo da rade.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,936
Nas je jučerašnje vrijeme zaobišlo.
Jutros malo prije 7 sati me dočekala ovakva situacija kao na fotografiji. U cvatnji je još samo poneki grozd, uglavnom je ocvalo. Prvo sam morao raditi uvođenje mladica između žica, pa i odstranjivati neke od velikih zaperaka.
IMG_20210626_071231.jpg
Iza 12 sati sam završio i sa zaštitom, prskanjem. Več mi je postalo jaaaako toplo pa sam prskalicu samo dva put isplahnuo vodom i s njom u alatnicu.
IMG_20210626_114348.jpg
Iskreno se nadam da nas ne bude i ove godine mlatila tuča, prošle je godine bila i to dosta ozbiljna. Ostale su brojne rane na rozgvama. Sada je, poslije današnje moje akcije pogled na vinograd sa stepenica klijeti ovakav.
IMG_20210626_114419.jpg
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
ja sam moje loze prskao sigurno nekih 4-5 puta do sada. Prosle godine sam zeznuo stvar, potpuno zaboravio da stavljam preparat protiv pepela, tako da mi je na nekoliko cokota stradalo grozdje. Zadnje prskanje je bilo prosle subote.

Kakve su preporuke? Jos koliko puta je dovoljno prskati protiv pepelnice, plamenjace i trulezi?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,411
Ovako ja za nekih 10 do 15 dana planiram vidjet stanje, i onda odlučujem ima li potrebe da prskam ili ne protiv peronošpore i luga, naravno o tome će najviše igrati kakvo stanje će biti po vremenskim prilikama odnosno neprilikama. A protiv truleži se ide bez obzira, za nekih 15 dana.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,936
Ja danas obavio treće prskanje, evo slike loze i grožđa
Grožđe ti izgleda savršeno. U odnosu na moj vinograd tvoj je minimalno mjesec dana naprijed, valjda su i takve sorte.
Kod mene je svakako, od zadnjih u cvatu pa do grozdova veličine šake. Ali uvijek je to kod mene tako bilo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja sam jučer obavio 7. prskanje ja idem svakih 10-14 dana neovisno o vremenu ako je kiša i cesce i planiram da cu do kraja jos 4 puta ic plus jos jedno samo sa svicem, za sad je stanje okej
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,541
I kaj bu se sad tvoj grunt svel samo na njivu s kuruzom od 800 ćhv? :unsure:
Razmem da ti ne treba vino, a s trsjem je puno posla koji mora biti pravovremeno oddelan, ali opet šteta je da to zaraste i za 10-15 let postane šuma. :(
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I kaj bu se sad tvoj grunt svel samo na njivu s kuruzom od 800 ćhv? :unsure:
Razmem da ti ne treba vino, a s trsjem je puno posla koji mora biti pravovremeno oddelan, ali opet šteta je da to zaraste i za 10-15 let postane šuma. :(
Ma ne, na 800 čhv samo kuruzu sijem, imam ja još parcela kaj samo malčiram, tj travu kosim. Kaj kad za moje potrebe netreba više, nekad smo sijali šenicu, ječam, spremli krmu. Sad samo ovaj mali komad za kuruzu delam a ovo čistim. Nemam potrebu za nećim večim, a tu na mjestu trsja bum isto počel malčirat da gacija ne potira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh