• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
kolko kosta ova pasquali era?
Bas mi se dopada.

u sloveniji je serija 8 23000€ a serija 9 25000€ ali jos na to ide porez 22%i kabina je od 2000 do 5000€ gore na cjenu
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

cijena je stvarno paprena samo da mi je znati šta tu vrijedi tolike novce,najvjerovatnije 70% ime,a 30% ostalo
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim forumašima! ...

., pogotovo preponosnim vlasnicima - korisnicima - ljubiteljima ovoga maloga traktora žuće - PASQVALIA!!! ., predobro izgljeda, i stvarno je napravljen ispred svog vremena ko i do sada!., ŽELJA mi je da nekada takovoga žuću parkiram u moj dvor pokraj zelenka., pa makar žućo bil i manji od manjega!!! ...

., forumski prijatelju brane!., fala TI doneba za izvaredne slikice ovog traktorića koga obožavam poslje moga tomice!!! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav ekipa, nadam se da se Admin i moderatori neće ljutiti, ali imam jedno pitanje vezano za Pasquali. Znam da postoji posebna tema, ali je zamrla i jako se rijetko čita, a obzirom da su Tomo i Pasquali braća, pitat ću ovdije.

Naime, u prilici sam kupiti Pasqualija 30 ks (22 kw) 1976. g. uz njega nema nikakvih priključaka. Bio sam danas pogledati traktor, i traktor je OK, čovjek ga je koristio za vinograd, uglavnom za špricanje atomizerom, ima složeno kopčanje priključaka u 3 točke. Traktor dobro pali, mirno radi, dobre gume.... ali lagano slini
na pumpi hidraulike.

Pitanje - dali su dijelovi za Pasqualija puno skuplji nego za Tomu. Rado bi uzeo taj traktor (nakon što je muž umro, žena prodaje jer ne može raditi vinograd), i odvezao ga u dalmaciju, gdje radim masline. Koristio bih ga za oranje i frezanje u masliniku.

Hvala, pozdrav
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kaže čovjek da je 994, isti je kao ovaj na oglasu (nije taj, traktor je u Mariji
Bistrici).

http://www.njuskalo.hr/traktori/prodajem-traktor-pasquali-oglas-8712198

Eh, duga priča.:icon_question:zavisi koji je motor=Ruggerini dva klipa=26KM, Lombardini dva klipa 30KM.
21052980.jpg
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Re: TOMO VINKOVIĆ

Lombardini 30 ks je motor. Probao sam ga voziti, kvačilo mu hvata dosta nisko, ali nije pretvrdo, trebam se malo poigrati s time. Motor radi mirno i uglađeno.

Još jednom, nadam se da mi moderatori i admin neće zamjeriti što pitanja vezano za Pasquali postavljam ovdje.
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Pošto je malo zamrla tema, da ju osvježimo :icon_mrgreen:

Danas sam otvorio traktor da vidim u kakvom je stanju lamela, potisna ploča i potisni ležaj.

Lamela nakon 38 godina korištenja (ne vjerujem da je ikad mijenjana), je glatka kao staklo. Košara je naoko ok, opruge su joj prilično tvrde, a druk ležaj je zacvikao. Malo sam ga razradio, ali se čuje, pa sam ga skinuo.

Lamela je 190 mm promjera, potisni ležaj je 40x70x21 mm, motor je LDA 820 (21 ks). Pretpostavljam da bi lamela, košara i potisni mogli pasati od TV 521/523
 

Prilozi

  • 20140421_164034[1].jpg
    20140421_164034[1].jpg
    48.4 KB · Pregleda: 836
  • 20140421_164856[1].jpg
    20140421_164856[1].jpg
    45.2 KB · Pregleda: 592

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
:icon_redface:
Nažalost da. Znam da je Uskrsni ponedjeljak, ali me uuuuubi ova kiša i ovo loše
vrijeme. Jednostavno nisam znao što bi od sebe, pa sam ga rastavio.

Oprostiti će Bog.....nadam se
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kastav

Novi član
Tu od
16 Lip 2017
Poruka
1
Pomoc?
Zna li itko ako na stari Pasquali 13hp mogu ugraditi novi Lombardiniev motor?Hvala
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vjerojatno je star najmanje 30 god., ali mi se čini da je repariran (barem prebojan).
 

Najnoviji postovi

Na vrh