• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OPG izdavanje racuna?

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Otkupni blok izdaje firma koja kupuje(ne opg) i tako se radi sa najmanjim opg-ovima koji nisu u rpo.

Oni opg-ovi koji su u rpo ili sustavu pdv-a izdaju otpremnicu i onda recimo na kraju mjeseca račun(fakturu).
U pravu ste otkupljivač izdaje otkupni blok
 
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Na koji način vi izdajete račune ?
Jel ga izradite u wordu ili pomoću neke aplikacije.
Vidim da nemam ni microsoft word @ excel jer mi je virus sve pojeo
prije par godina, ali imam na mobitelu.
Hvala !
 
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Našao sam na internetu besplatnu stranicu za izradu računa (inv24.com) valjda će to biti u redu.
Stavio sam sve podatke i napomenu da nisam porezni obveznik.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
U pravu ste otkupljivač izdaje otkupni blok
sad mi nij jasno...
upravo sam završio popunjavati zahtijv za poticaj (potporu) i na kraju piše da moram priložiti količinu prodanog maslinovog ulja i da za tu potvrdu može poslužiti "otkupni blok"...
pošto otkupljivač izdaj otkupni blok a ja prodajm ulje privatnim osobama po 1-2-5 litara tko sad ispunjava taj blok....
i da li se može negdije skinuti prazni blok u pdf-u da ga mogu preko kompa ispuniti ili.......?????
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Otkupni blok kupiš u papirnicu, knjižaru. Za dobiti poticaj od ulja moraš priložiti i potvrdu o kvaliteti koju moraš zatražiti u uljaru. Zadnji put sam to radio 2014 godine. Digneš cijenu za 10 kn i dođeš na isto, manje problema. Ako prodaš privatnim osobama, ti popunjavaš otkupni blok, a kupac samo potpisuje.
Meni je tako prošlo uz brdo pitanja iz agencije.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ovo če valjda morati svi po novom, kao dokaz prodaje ulja radi placanja dobiti...
Iako svi mi (mali) dobivamo poticaj po stablu ne po litri ulja....
Možda sam ja to loše razumio...
 

Najnoviji postovi

Na vrh