• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

opg-poticaji registar

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Nevalja davati repromaterijal, jer nemaš mogućnosti izbora niti robe, niti dobavljača, niti cijene. Otkad su Feničani izmislili novac, bilo kakve kompenzacije, bonovi i sl. nemaju smisla. Poticaj je na neki način dohodovna potpora i namjena joj je razvoj gospodarstva. Razvoj je onemogućen uvjetovanjem na kaj (odnosno kak) se taj novac može (mora) potrošiti.
 
R

Renato5820

Guest
poz

Nevalja davati repromaterijal, jer nemaš mogućnosti izbora niti robe, niti dobavljača, niti cijene. Otkad su Feničani izmislili novac, bilo kakve kompenzacije, bonovi i sl. nemaju smisla. Poticaj je na neki način dohodovna potpora i namjena joj je razvoj gospodarstva. Razvoj je onemogućen uvjetovanjem na kaj (odnosno kak) se taj novac može (mora) potrošiti.

ma nemoj.....mozeš uzet gnojivo u kojoj hoćeš poljoapoteci ili petrokemiji,tak isto i sjeme u kojoj god hoćeš poljoapoteci i kojeg god hoćeš proizvođača.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
ma nemoj.....mozeš uzet gnojivo u kojoj hoćeš poljoapoteci ili petrokemiji,tak isto i sjeme u kojoj god hoćeš poljoapoteci i kojeg god hoćeš proizvođača.
A po kojoj cijeni? Kad imaš bon, cijena je (uvijek) viša nego za šuškave papire koje i novcima zovu.
 
R

Renato5820

Guest
A po kojoj cijeni? Kad imaš bon, cijena je (uvijek) viša nego za šuškave papire koje i novcima zovu.

uzimao sam sad za pšenicu,i dobio po istim uvjetima u petrokemiji kao da uzimam za keš
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
uzimao sam sad za pšenicu,i dobio po istim uvjetima u petrokemiji kao da uzimam za keš
OK, u državnoj firmi. Nisam siguran da isti uvjeti vrijede i za privatne dobavljače.
No svejedno, ostajem pri svojem, poticaji su definirani kao novčani i tak trebaju biti isplaćeni, pa da si sam (barem vama BiH nije daleko) kupiš i legalno uvezeš jeftinije Petrokemijino gnojivo, npr.
 
R

Renato5820

Guest
pozz

OK, u državnoj firmi. Nisam siguran da isti uvjeti vrijede i za privatne dobavljače.
No svejedno, ostajem pri svojem, poticaji su definirani kao novčani i tak trebaju biti isplaćeni, pa da si sam (barem vama BiH nije daleko) kupiš i legalno uvezeš jeftinije Petrokemijino gnojivo, npr.

istina,i čak ovu godinu razmišljamo o tome da nas se skupi par i uvezemo par vagona.
da al tako ovi dobro prolaze kaj ne siju,a beru poticaj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
istina,i čak ovu godinu razmišljamo o tome da nas se skupi par i uvezemo par vagona.
da al tako ovi dobro prolaze kaj ne siju,a beru poticaj
Ah, taj naš hrvatski jal...pa tko tebi brani da tak ne delaš? :lol:

Ovo je samo sarkazam, bez loših primisli.
 
R

Renato5820

Guest
Ah, taj naš hrvatski jal...pa tko tebi brani da tak ne delaš? :lol:

Ovo je samo sarkazam, bez loših primisli.


pa niko mi ne brani,nisam tako naučen,mi smo sve stvorili dobrim radom,bez ikakvih bespovratnih sredstava ili na tak mutne načine..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
pa niko mi ne brani,nisam tako naučen,mi smo sve stvorili dobrim radom,bez ikakvih bespovratnih sredstava ili na tak mutne načine..
Nije grijeh uzeti ono kaj se daje, već je grijeh loše gospodariti (ali to sam znaš).
 
R

Renato5820

Guest
Nije grijeh uzeti ono kaj se daje, već je grijeh loše gospodariti (ali to sam znaš).

da znam,ma nagledam se svašta svaki dan,kad vidim ovog mog s masseyom 120 ks i iza 200 kg rasipač,to je gazda nema šta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
da znam,ma nagledam se svašta svaki dan,kad vidim ovog mog s masseyom 120 ks i iza 200 kg rasipač,to je gazda nema šta.
A nema se :rolleyess:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
taj traktor napravi više troška i štete s tim rastepačom.
nebitno vratimo se na temu.:partyman:
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
mislim da bi poticaje trebalo ukinuti i platiti samo adekvatnu cijenu proizvodacu i gotova stvar pa ti se onda trudi oces dobit 5 tona ili 10 tona neega na hektar koliko ces gnoje bacit dal ces vozit neadekvatan traktor cemu mazanje ociju kad i sami znamo da ljudi repromaterijal prodaju ,recimo kod mene mi mali kupujemo gnoj od velikih itd itd da ne pricam da cak znam za slucaj di je covjek kakti posijao 200 hektara zemlje koje ima u zakupu koj nije platio jel je nacelnik opcine dobio poticaje kupio za njih kamion i na kraju balade pokosio onaj drac i prodao ga u balama selekcijskom centru u krizevce zaboravio sam napomenut da je u nasem kraju njegov kum bbio ka neki inspektor za poljoprivredu


edit:sad ima 15 kamiona
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kolko čujem meso u mesnicama od 25-45kn/kg naravo zavisi koji komad.
i sad meni nek plate kilu žive vage 13-15kn ja presretan netreba mi niš.
o.k trebalo bi uredit neke otkupne stanice,uredit naplatu a ne da čekaš po 3-4mjeseca i onda ak dobiš novce.
žalosno je da nam drugi oređuju cijenu a ne mi koji proizvodimo.
jebg ja se povodim svinjama jel s njima delam ak je 10kn/kg čista nula,13-15kn je sasvim zadovoljavajuča cijena naravno količina je opet nekaj drugo.
i tu se da zaradit i bez države i poticaja.
a to kaj veliš da ovi veliki su prodavali to stoji,ja znam jednog di sam i sam kupil umet jel dal ga je po cijeni koju je on dobil,a bilo je povoljnje neg u poljoteci, i još je starcima dal i na par puta,čovjek je kupil na vrijeme sve kaj mu treba i ovo mu doslovno došlo ko višak,ni cvili kaj bu sad s tim gnojidba je prošla a kad je trebalo gnoji jebo državu,poticaje,prodal bikove,svinje i kupil kaj mu trebalo.
i nije od onih koji dobivaju a ne rade.takvi su problem i takvi nas uništavaju.
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
pa to je moja poanta price kad malo pogledamo po mom selu dok nije bilo poticaja ljudi su obradivali skoro pa iste kolicine zemlje ko i sad ajmo rec da su svi uvecali za 20 posto kolicinu zemlje kad su dosli poticaji i kapitalna ulaganja i kaj je onada bilo je sajam u gudovcu ljudi idu po novi trktor i jos mene nagovaraju na to vele pa dobis kapitalna bla bla u redu to je dobro ali kaj se dogodi kod naseg pohlepnog covjeka do sad je obradival 15 rali zemlje sa traktorom koj vrijedi par tisuca eura i sve je stizal a sad baja vozi zetora 80 konja veli on meni pa kaj ti je to bu ti vratili 40 posto i tako oni njemu vrate nesto para kad ja viim novi dip na dvoristu oho vidi gospona, kaze on sused pa malo smo se ponovili ja velim ljepo ali bogami sad nema ni dipa ni traktora odnesla banka jer su gospoda potrosila povrat kapitalnih ulaganja na svoj luksuz i to je napravilo 80 posto nasih ljudi .nisu gledali da sa tim novcima smanje ratu kredita ili cuvaju za crne dane nisam protivnik novih strojeva ali treba biti realan i vidjet dali stvarno treba toliko se zaduzit i jeli to zbilja potrebnoa

stoga smatram da ti poticaji su zaravo unistili pravu poljoprivredu
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
pa to je moja poanta price kad malo pogledamo po mom selu dok nije bilo poticaja ljudi su obradivali skoro pa iste kolicine zemlje ko i sad ajmo rec da su svi uvecali za 20 posto kolicinu zemlje kad su dosli poticaji i kapitalna ulaganja i kaj je onada bilo je sajam u gudovcu ljudi idu po novi trktor i jos mene nagovaraju na to vele pa dobis kapitalna bla bla u redu to je dobro ali kaj se dogodi kod naseg pohlepnog covjeka do sad je obradival 15 rali zemlje sa traktorom koj vrijedi par tisuca eura i sve je stizal a sad baja vozi zetora 80 konja veli on meni pa kaj ti je to bu ti vratili 40 posto i tako oni njemu vrate nesto para kad ja viim novi dip na dvoristu oho vidi gospona, kaze on sused pa malo smo se ponovili ja velim ljepo ali bogami sad nema ni dipa ni traktora odnesla banka jer su gospoda potrosila povrat kapitalnih ulaganja na svoj luksuz i to je napravilo 80 posto nasih ljudi .nisu gledali da sa tim novcima smanje ratu kredita ili cuvaju za crne dane nisam protivnik novih strojeva ali treba biti realan i vidjet dali stvarno treba toliko se zaduzit i jeli to zbilja potrebnoa

stoga smatram da ti poticaji su zaravo unistili pravu poljoprivredu


Prvo, nauči se pisai s interpunkcijskim znakovima, velikim slovima i slično.
Imali smo jednoga takvoga koji je pisal "klingonskim" jezikom.

Ovo boldano: poticaji su dobra i pozitivna stvar i nije u njima problem. Problem je u njihovoj netransparentnoj raspodjeli i nekontroli provedbe davanja istih.
Poljoprivredu je uništilo otvoreno tržište i uvoz subvencionirane, nepotrebne (loše) hrane, kojoj normalni proizvođači nemogu konkurirati, pogotovo uz nemoralne političare i profitere uz njih.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
što znači poticaj!!!! u poljoprivredi
dobivanjem poticaja trebala bi se unaprjediti poljoprivredna proizvodnja :
smanjiti troškovi proizvodnje, povečati kvaliteta i količina i naravno povečati prihodi
samim povečanjem prihoda i proširenjem proizvodnje i ulaganjem tu sam seljak pokreče i druge gospodarske grane kao : građevinarstvo,trgovinu ,prerađivačku industriju ,tvornice i sl.
nažalost poticaj se sveo na to da naime njega otkupljivači smanjuju cjene odgađaju plačanja i sam seljak je na početku ili što je još gore korak unatrag,
nažalost tu se još nadovezuju razni špekulanti i profiteri koji naime velikih površina grabe poticaje i to vjerovatno sa prednošću reda isplate i kupuju luksuzna auta,dionice ili nekretnine,
te pri samom spomenu povečanja cjene nekog poljoprivrednog proizvoda kao sirovine diže se prašina i vika pod izgovorom što tražite imate poticaje prvenstveno otkupljivači, koji kako znamo i oni dobijaju poticaje kod pojedinog otkupa
pa se sad pitam čemu služi poticaj?
jer u ovakvom nerednom sustavu seljak nemože sa tim poticajem unaprjediti proizvodnju i kvalitet nego ponekad sa njim preživljava prvenstveno zbog neredovitog plačanja robe
tako ispada da to nije poticaj nego socijalna pomoć ili mazanje očiju dok drugi pljačkaju
ispravite me ako grješim
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Koliko ja znam nije obavezno dizati poticaje.Jednostavno ne podneseš zahtjev......:supz:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
dobro ok ajde ti onda meni reci jeli uredu da recimo moj susjed koj ima nekih 10 hektara zemlje uzima poticaj a ni traktora nema a recimo neko ko zivi od toga za njga nema jer drzava nema novaca al dobro misljenja sam da su poticaji glupost koju su izmislili da bi se lakse krali novci u drzavi

Pa sasvim je u redu ako on tu zemlju obrađuje. Ako plaća da mu netko obradi, računa se da on obrađuje. Ako je zemlju dao u zakup nekom tupanu, a on si uzima poticaj e onda nije u redu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh