• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
Tako je, kod mene u eko nadzoru bila je osoba za provedbu nadzora. Konstatirala je da moram ograditi voćnjak čvrstom ogradom......
Nije znala da je to retencijski poplavno područje, i da bi Sava tu ogradu iz Siska odnijela tamo dole do Pančeva.... ;)
I sad da i napravim ogradu i zaštitim voće od srna, svinja, opet treba mreža za ptice.....
A što s vjevericama......
I onda dođeš do zaključka da je najbolje ostaviti prirodi da učini svoje....:)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Ograda za voćnjak je jako skupa i teška za održavanje 😂😂😂

A i isplativost iste je upitna..

Meni je krdo jelena lopatara odnjelo 60m ograde ko da je od papira.
 
  • Like
Reactions: H&S

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
Hvala, baš danas ujutro sam ulovio neku pticu da obilazi MOJE orahe, sunce joj kajalsano. Kad ona taj orah bude krečila, orezivala i skupljala lišće, e onda može žderati. :D
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Dok budu zeleni i ostali zabrinuti za životinje posadili barem jednu betvu kukuruza za ishranu životinja onda one sigurno ne budu gladne. Pisati o zabrinutosti i zaštiti životinja i držati ruke v džepovima to nejde jedno z drugim. U voćnjak su mi se naselile vjeverice i sretan sam dok ih vidim jer i one se rijetko viđaju u prirodi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Pozdrav,novi sam u orasima,uglavnom,čime tretirati nasad starosti 12 godina?neznam ni sorte,ni ništa specijalno,samo da ga ima 7ha,i da moram složiti atomizer.
Htio bih ga održavati kak se spada,pa bih molio pomoć.
Isto tako koliko treba onih žutih klopki i kada se postavljaju?
 

tale

Član
Tu od
13 Lip 2018
Poruka
57
Po meni su dosta 3x tretiranja sa bakrom u vegetaciji. recimo 5., 6. i 7. mjesec. Time ces dobit da ti list ne opadne u 8 mjesecu. I to ti je sasvim solidna zastita od crne pjegavosti.

Dalje, ako imas ploda onda moras i protiv orahove muhe, to odredujes tim zutim trakama kada ces. Cca ak ti se uhvati 10-tak na traku. Tada prvi put i onda jos ponovit jednom. Zadnji put kad sam gledao nije bilo sredstava prijavljenih za orahovu muhu. Ali veci insekticida ce odradit, mislim da je mospilan tu ok.

Ako imas slab porast mozes dodati i prihranu.

+ ako zelis dodatan poticaj imas mjeru 70.01.01 za dodatan poticaj po ha. mislim da za 7ha u toj mjeri ne trebas vise od 10 traka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Ja bi pomaknuo malo tretiranja.

Kad nanubre pupovi onda prvo tretiranje u max koncentraciji.

Kad krenu mali listići onda drugo tretiranje.

I zadnje tretiranje kada najave veliku kišu onda pred nju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh