• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Nešto malo o tome koja sorta koju oprašuje ima na str.Fragrariehttp://www.fragaria.hr/Clanak-sorte-oraha--jupiter-35.aspx
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Nešto malo o tome koja sorta koju oprašuje ima na str.Fragrariehttp://www.fragaria.hr/Clanak-sorte-oraha--jupiter-35.aspx

što se tiće tablice djelomićno bi se složio s njom amerikanci tako rade što gušće i iznesi iz njega u 20 godinakoliko možeš, na kraju kad se sve zbroji isto je, što se tiće oprašivaća znam dobro koja ide uz koju ali nisam imao vremena da dobro analiziram i napravim tablicu pa sam mislio možda netko ima
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

što se tiće tablice djelomićno bi se složio s njom amerikanci tako rade što gušće i iznesi iz njega u 20 godinakoliko možeš, na kraju kad se sve zbroji isto je, što se tiće oprašivaća znam dobro koja ide uz koju ali nisam imao vremena da dobro analiziram i napravim tablicu pa sam mislio možda netko ima
ž

spayder vidim da imaš znanja i iskustva pa te molim za pomoč, naime kao što si vjerojatno već uočio ja sam početnik u sadnji oraha i ovih dana bi posadio 2 hektara oraha uzeo bi jupiter, saturna, seiferdorfer i ako mi možeš preporučiti još jednu sortu koja bi se najbolje uklopila sa ove tri.

koja od tih sorti bi bile oprašivači a koje glavne sorte i dali je ok da se uzme npr. po 45 kom. od svake ili je neki drugi omjer bolji.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

ž

spayder vidim da imaš znanja i iskustva pa te molim za pomoč, naime kao što si vjerojatno već uočio ja sam početnik u sadnji oraha i ovih dana bi posadio 2 hektara oraha uzeo bi jupiter, saturna, seiferdorfer i ako mi možeš preporučiti još jednu sortu koja bi se najbolje uklopila sa ove tri.

koja od tih sorti bi bile oprašivači a koje glavne sorte i dali je ok da se uzme npr. po 45 kom. od svake ili je neki drugi omjer bolji.

Zašto kad seiferdorf cvijeta zajedno te je samooprašivać posadi samo njega iz iskustva mi se pokazao najbolji sad ću saditi još 120 kom za koji dan u fragariji 70,00 kn
 
Posljednje uređivanje:

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Zašto kad seiferdorf cvijeta zajedno te je samooprašivać posadi samo njega iz iskustva mi se pokazao najbolji sad ću saditi još 120 kom za koji dan u fragariji 70,00 kn

koliko su velike te sadnice po 70 kn
 
L

lokiloki

Guest
Sta mislite orašari jel ovo bila greška ?
Bacio sam stajnjak i plitko ga zaorao......kod manjih bi mogli bit ok.ali kod nekih vecih vidio sam presjecenog korjenja
 

Prilozi

  • 2013-11-03-1108.jpg
    2013-11-03-1108.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 321
Posljednje uređivanje od moderatora:

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

80 cm - metra


prije 10min sam zvao fragrariu i kažu da sada nemaju više sadnica može se rezervirati tek za proljeće.
odnosno i sada imaju ali po 2-3 kom.
Neznam dali si ti rezervirao prije ili......?

I reci mi molim te dali je bolje uzeti veće sadnice 1.5m-1.8 m ili ove manje do 1m.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

prije 10min sam zvao fragrariu i kažu da sada nemaju više sadnica može se rezervirati tek za proljeće.
odnosno i sada imaju ali po 2-3 kom.
Neznam dali si ti rezervirao prije ili......?

I reci mi molim te dali je bolje uzeti veće sadnice 1.5m-1.8 m ili ove manje do 1m.

Može biti da su za mene, iskreno ako zima posluži bolje je saditi manje brže krenu
 

Panta SD

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
43
Sta mislite orašari jel ovo bila greška ?
Bacio sam stajnjak i plitko ga zaorao......kod manjih bi mogli bit ok.ali kod nekih vecih vidio sam presjecenog korjenja

Nisi pogresio i mislim da si uradio dobru stvar ya vocke..orah nema tako plitko korenje tako da nisi mogao da ga ostetis.
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Zašto kad seiferdorf cvijeta zajedno te je samooprašivać posadi samo njega iz iskustva mi se pokazao najbolji sad ću saditi još 120 kom za koji dan u fragariji 70,00 kn

jesi li već pripremio rupe za ovih 120kom?
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

jesi li već pripremio rupe za ovih 120kom?

Nažalost nisam, mislio sam danas, kad kiša, a friško poorano i potanjurano još sam podrivao tako da nemogu s traktorom unutra dok ne prosuši
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Nažalost nisam, mislio sam danas, kad kiša, a friško poorano i potanjurano još sam podrivao tako da nemogu s traktorom unutra dok ne prosuši

Slično je i kod mene, podrivano, bačen stajski gnoj i kalcit i sada bi trebalo poorati, pofrezati i saditi. Ai prema prognozama to neče biti tako skoro.

Sa čime si misli kopati rupe
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Slično je i kod mene, podrivano, bačen stajski gnoj i kalcit i sada bi trebalo poorati, pofrezati i saditi. Ai prema prognozama to neče biti tako skoro.

Sa čime si misli kopati rupe

Izbušim traktorskim bušaćem
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Koji promjer i nakoju dubinu bušiš.Koliko vremena se potroši za stotinjak rupa.

Mislim da je promjer 40 a dobina bude 70-ak cm do metra sto rupa ako su obilježene možda sat vremena
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Re: ORAH

prodajem orah u ljusci 15 kn imam ga oko 200 kg tko želi može i očišćeni, zainteresirani nek mi se jave preko poruke
 

Najnoviji postovi

Na vrh