• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

prodajem orah u ljusci 15 kn imam ga oko 200 kg tko želi može i očišćeni, zainteresirani nek mi se jave preko poruke
mislim da je ovo za temu ponuda a ne ovdije
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Kako pospremiti sadnice preko zime jer mi se čini da ih neću uspjeti posaditi.

Nikako posadi ih kako god, ili ih dobro zarovi, al opet ako ikako možeš posadi ih
 
D

davpetri20

Guest
Re: ORAH

Mi kod kuce imamo 4 stabala oraha koja su stara cca 15-ak godina.

Takozvani perzijski orah..

S godinama su sve više i više plodni.Tako da zadnjih par godina dobijamo oko 10 kg ociscenih oraha po stablu ( u prosjeku 10kg)

Dakle,2 stabla daju po 15 kg a 2 po 5 kg .,... nesto u tom smislu.



Interesira me dali postoji neki maksimum koliko ociscenih oraha se moze dobiti po stablu (perzijanac) ...?

Čisto me zanima dali je neko dobio 30 ili vise KG po stablu (ociscenih oraha) ..

hvala :icon_wink:
 
D

davpetri20

Guest
Re: ORAH

E i da zaboravio sam napomenuti da se orasi nalaze na međimurskom podrucju ..
A znam da u tom podneblju dosta uspijevaju orasi.
Iz prve ruke znam da gotovo svi koji imaju orahe da su im uspijevali u zadnjih par godina,i to bas kada su se drugdje smrzavali ili je jednostavno urod bio mizeran ...
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Dugoročna prognoza na accuweather pokazuje duže razdoblje bez padavina poslije 26. studenog, ali temparature po noći idu u minus do -5 dali je to prepreka za sađenje oraha.
 
T

Tihomir Bjelovar

Guest
Re: ORAH

Ponovo mi je potrebna vasa pomoc .

Vjerujem da netko od vas sigurno zna.
Posadio sam par tisuca oraha u rasad (plodova) u redove .
Prvo red pa razmak 30cm pa razmak 70cm od reda i tako nekoliko puta.
Zamisao je da se kosi trava na ovih 70 cm a izmedu 30 cm sto je izmedu redova plodova bi trebalo pljeviti rucno.
Dali postoji neki spric koji bi unistavao travu i korov izmedu budcih sadnica da se nemora sve to cupati rucno i pljeviti .Jer toga stvarno ima puno i neznam kako bi sve pocupao.

Kao sto postoji spric za grah,papriku,paradajs i slicne sadnce vjerujem da postoji nesto stonesmeta i mladim orasima.

Razmisljao sam da i ovaj razmak od 70 cm kosim kosilicom travu a ovih 30 cm izmedu dva reda gdje su posadeni plodovi zatrpam piljevinom ili slamom pa da sprijecim travu i korov.Da kad pokosim travu u razmaku od 70 cm nabacam istu na sadnice oraha i tako nesto slicno.
Bit je sam kako zaustaviti travu i korov izmedu sadnica.

Prosle godine sam imao malch foliju ali ve godine mi vrijeme nije dozvolilo ulazak stroja na polje jer je bilo previse mokro.

Hvala na svim odgovorima.
 

markone

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
41
Re: ORAH

Dugoročna prognoza na accuweather pokazuje duže razdoblje bez padavina poslije 26. studenog, ali temparature po noći idu u minus do -5 dali je to prepreka za sađenje oraha.

saditi se može cijelu zimu, ako vrijeme to dopusti, dakle ako nepada kiša ili zemlja nije zaleđena, a sadnice koje ne stigneš posaditi zatpaš u trap na dubinu u kojoj su bile u rasadniku.
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Ne, nemogu traktorom u njivu vlazno je jako, izgleda da će ćekati 2-3 mjesec

I kod mene je bilo jako vlažno ali sam ipak uspio posaditi, doduše razrovao sam njivu ali sadnice su u zemlji.
 

ngugi

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
23
Re: ORAH

.Jel poznata kome ova zivotinja i kako je se rijesit,vec mje dosta stete napravila na orahu...
 

Prilozi

  • orah.jpg
    orah.jpg
    9.6 KB · Pregleda: 138

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Sta vam nije smrznuto tlo, blato?

ne nije smrznuto, osim malo u jutro a više nije ni blato sada bi se u našem kraju bez problema sadilo no ja sam se žurio pa sam se namučio po blatu, no nije mi žao sada je gotovo.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

ne nije smrznuto, osim malo u jutro a više nije ni blato sada bi se u našem kraju bez problema sadilo no ja sam se žurio pa sam se namučio po blatu, no nije mi žao sada je gotovo.

Ujutro je smrznuto bude kratko, da budem iskren nešto sam i lijen
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: ORAH

Da li je neko kalemio orah s uspjehom? Ako jeste da li može iznjeti nekave detalje npr. način i vrijeme kalemljnja i dr.

Svaka informacija bi dobro došla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh