• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Re: ORAH

Ja sam lane odradio nekoliko pokušaja ali bezuspješno.....ni jedan se nije primio
tako da ti mogu savjetovati kada da ne kalemiš.....
 

newbee

Novi član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
3
Re: ORAH

Pozdrav svim forumasima,

Imam 35 godina, dolazim iz Travnika i za pocetak sam zasadio 52 sadnice kalamljenog oraha na povrsini 2,5 dunuma. Kazem za pocetak, jer u planu imam prosirenje vocnjaka na 0.8 Ha, ali to ce da ide postepeno. Imam par slika gdje se vide neka jajasca i s lica i s nalicja lista, pa vas molim za pojasnjenje o kojim se to napasnicima radi. Od njih 52, jajasca sam nasao na cca 7-8 komada, a dodatnih 7-8 komada ima neko sivilo po liscu, za koje takodjer neznam sta ga uzrokuje.

Sorte su G139, Rasna, Elit, Sampion i Sejnovo.


Pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Re: ORAH

Pozdrav nevbee i dobro nam dosao nerazumjem se bas u ovu tematiku ali sam siguran da ovdje ima znalaca koji ce ti rado pomoci
 

Panta SD

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
43
Re: ORAH

@newbee

....Ili su ti slike prilicno stare ili ti zivis u nekoj bajkovitoj zemlji vecnog proleca i gajis orah kome jos uvek list nije otpao.Deluje mi je da su u pitanju vasi koje cuvaju mravi i koriste njihovo*mleko*.Ukoliko si isprskao vocke nekim insekticidom verovatno si resio problem..
Pozdrav !!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: ORAH

Ja sam lane odradio nekoliko pokušaja ali bezuspješno.....ni jedan se nije primio
tako da ti mogu savjetovati kada da ne kalemiš.....

Koji si tehniku primjenjivao i vrijeme kalemljenja?
 

newbee

Novi član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
3
Re: ORAH

Hvala na dobrodoslici Nusret Halilic.
-spyder- spricao sam nekim organskim sredstvom na bazi koprive, u dva navrata, sa prosjecnim uspjehom.
Panta SD - da, slike su stare par mjeseci. Nisam spricao nikakvim hemijskim insekticidom, zato se i obracam ekipi za pomoc, nepoznajem tu materiju dovoljno. Ime insekticida, vrijeme i nacin koristenja itd.. Drugim rjecima totalni pocetnik u uzgoju oraha, vocarstvu i poljoprivredi opcenito.

Pozz
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Hvala na dobrodoslici Nusret Halilic.
-spyder- spricao sam nekim organskim sredstvom na bazi koprive, u dva navrata, sa prosjecnim uspjehom.
Panta SD - da, slike su stare par mjeseci. Nisam spricao nikakvim hemijskim insekticidom, zato se i obracam ekipi za pomoc, nepoznajem tu materiju dovoljno. Ime insekticida, vrijeme i nacin koristenja itd.. Drugim rjecima totalni pocetnik u uzgoju oraha, vocarstvu i poljoprivredi opcenito.

Pozz

dok sam bio u konvencionalnom uzgoju koristio sam uvijek confidor sl200 tako da ga preporučam kao no1 insekticid
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: ORAH

@newbee

Gdje si nabavljao sadnice jel BIH u pitanju ili preko grane. Pošto vidim da su plemenite sorte u pitanju.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Re: ORAH

Koji si tehniku primjenjivao i vrijeme kalemljenja?

Evo slika......
u9zc.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: ORAH

Ma mislo sam na jednogodišnje sadnice. Nešto poput ovoga.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=znArELCzecI[/YT]
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Re: ORAH

Tako sam i ja kalemio nešto pod koru nešto na jednogodišnje mladare,al izgleda da sam poranio,jer vidim kod njega da je plemka nabubrila prilično.Pokušat ću opet ove godine al kasnije....
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Tako sam i ja kalemio nešto pod koru nešto na jednogodišnje mladare,al izgleda da sam poranio,jer vidim kod njega da je plemka nabubrila prilično.Pokušat ću opet ove godine al kasnije....

Evo da se pohvalim da sam iskopao rupe, sadnja sljedeći tjedan
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Evo da se pohvalim da sam iskopao rupe, sadnja sljedeći tjedan

Ipak si se predomislio.
Gdje češ kupiti ili si već kupio sadnice.
Sa čime si radio rupe čini mi se da si spominjao svrdlo, ako je kojeg je promjera i gdje si ga nabavio. E i koju sortu sadiš?
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Ipak si se predomislio.
Gdje češ kupiti ili si već kupio sadnice.
Sa čime si radio rupe čini mi se da si spominjao svrdlo, ako je kojeg je promjera i gdje si ga nabavio. E i koju sortu sadiš?

seifeldorf na jednu neplaniranu parcelu, a ovo što sam planirao novosadski kasni i geiseiham 139, svrdlom sam bušio
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

seifeldorf na jednu neplaniranu parcelu, a ovo što sam planirao novosadski kasni i geiseiham 139, svrdlom sam bušio

Koliko već imaš posađenih oraha. Gdje si kupio svrdlo.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Koliko već imaš posađenih oraha. Gdje si kupio svrdlo.

Nije moje od kolege je, oraha će sada biti s ovim 1040 kom s tim da na jesen idem još 3 ha (400tinjak kom) tu stajem, ako budem financijski mogao imam jednu parcelu od 3,5 ha tu bi posadio marun tek na onu drugu godinu ako se financije poklope :)
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Nije moje od kolege je, oraha će sada biti s ovim 1040 kom s tim da na jesen idem još 3 ha (400tinjak kom) tu stajem, ako budem financijski mogao imam jednu parcelu od 3,5 ha tu bi posadio marun tek na onu drugu godinu ako se financije poklope :)

To je stvarno puno, i još si negdje zaposlen?
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Više ne, posvetio sam se tome, ne isplati se plačati drugog prevelik je ulog da se pusti samo tako
Koliko ti je star najstariji nasad, u smislu dali već imaš prihoda od oraha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh