• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Koliko ti je star najstariji nasad, u smislu dali već imaš prihoda od oraha.

prvo je 2006 jesen, taj mi je smrzao 70% prije 2 godine, ima nešto sitno ploda nadam se nagodinu da bi moglo biti za plaćicu mjesečno
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

prvo je 2006 jesen, taj mi je smrzao 70% prije 2 godine, ima nešto sitno ploda nadam se nagodinu da bi moglo biti za plaćicu mjesečno
Prije 2 godine je bio star 5 godina i smrzao se ja sam mislio da nakon 2 ili 3 godine minus temperatura nije toliko opasna osim za rod te iste godine.
Kolika je to površina iz 2006. god.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Prije 2 godine je bio star 5 godina i smrzao se ja sam mislio da nakon 2 ili 3 godine minus temperatura nije toliko opasna osim za rod te iste godine.
Kolika je to površina iz 2006. god.

bilo je zlo onih 15-20 stupnjava 10-ak dana krajem prvog mjeseca pa su poterali sokove ta iz 2006 je 1,6 ha, 2008 u proljeće sam sadio još 3 ha, pa 2008 u jesen 1,1 ha, 2011 u proljeće 1,3 ha, sad ide 0,85 i 0,9 ha, te sljedeće godine na jesen 3 ha sve skupa nešto manje od 12ha to mi je plan završiti do kraja sljedeće godine, i onda ako bude sve u redu na onu drugu godinu marune
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

bilo je zlo onih 15-20 stupnjava 10-ak dana krajem prvog mjeseca pa su poterali sokove ta iz 2006 je 1,6 ha, 2008 u proljeće sam sadio još 3 ha, pa 2008 u jesen 1,1 ha, 2011 u proljeće 1,3 ha, sad ide 0,85 i 0,9 ha, te sljedeće godine na jesen 3 ha sve skupa nešto manje od 12ha to mi je plan završiti do kraja sljedeće godine, i onda ako bude sve u redu na onu drugu godinu marune

Koliko su velike sadnice koje sada sadiš.
Ii reci mi molim te dali kod nas ima nekakvih seminara ili nešto slično gdje bi se moglo više naučiti o uzgoju oraha, obrezivanju, zaštiti od nametnika i bolesti,eko proizvodnji itd.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Koliko su velike sadnice koje sada sadiš.
Ii reci mi molim te dali kod nas ima nekakvih seminara ili nešto slično gdje bi se moglo više naučiti o uzgoju oraha, obrezivanju, zaštiti od nametnika i bolesti,eko proizvodnji itd.

Ja sam se sve sam naučio, malo internet malo savijeti od ostalih voćara, sad su sadnice oko 1,5 m seifeldorf oko metar
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Ja sam se sve sam naučio, malo internet malo savijeti od ostalih voćara, sad su sadnice oko 1,5 m seifeldorf oko metar

Sretna ti nova godina, naravno i svima ostalima koji sudjeluju na ovim stranicama.

Evo i ja krećem na sličan način naime nemam nikakvoh prethodnog znanja o voćarstvu i poljoprivredi opčenito. Pa na ovaj način sakupljm informacije odnosno znanje.
Recimi molim te dali si registrirao OPG ili poduzeće.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Sretna ti nova godina, naravno i svima ostalima koji sudjeluju na ovim stranicama.

Evo i ja krećem na sličan način naime nemam nikakvoh prethodnog znanja o voćarstvu i poljoprivredi opčenito. Pa na ovaj način sakupljm informacije odnosno znanje.
Recimi molim te dali si registrirao OPG ili poduzeće.

Zato i jesmo tu da si pomognemo, samo šteta što ima puno teoretičara ali slabo ljudi s praksom, čast iznimkama
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Danas sam temeljito obišao vočnjak i mogu Vam reći da neće biti dobro ako ode u minus, sokovi su dobrano krenuli
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Danas sam krenuo lagano čistiti stari šljivik gjde će na jesen orasi odnosno šljivik je na dijelu parcele
 

Prilozi

  • WP_20140112_010.jpg
    WP_20140112_010.jpg
    14.1 KB · Pregleda: 139

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
Re: ORAH

imam orahe stare 6 godin kad sam odlucio posaditi u osjeku sam nasao samo madarske imam otprilike 3 jutra esad sto meinteresuje dosta mi p[staju na deblu izbojke zbog cega je znaci dole izdebla pustaju grane
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: ORAH

Puštaju ti ispod kalema koliko sam shvatio, to reži i trebalo bi stati imam i ja problema s tim
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
Re: ORAH

ma i vise kalema narastu mi jace nego same grane dosadih nisam preko godineodstrnjivao ali sada misli i preko prolece kad krenu dali ce to bit dobro
 

uzgajivac

Član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
86
Re: ORAH

Za vikend prognoziraju do -10 pa čak i -14 stupnjeva C, i ta niska temperatura če trajati svega 3 do 4 dana kako zaštititi tek posađene orahe za tih par dana, ima li neko ideju?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh