• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Oranje,oranje,oranje...

čuj,i nije toliko loše s obzirom da je par godina bio pašnjak.... malo plitko je poorano,ali dobro,dublje vjerojatno nije išlo,jer je zemlja nabijena...s kakvim je traktorom i plugom orano?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ne znam :oops: plug za dvije brazde i traktor jaci od 40KS

Nego, jeli to moze npr Zetor 3511 ili IMT 539 odraditi?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Oranje,oranje,oranje...

čuj,mogao bi..samo ako nema baš previše korijenja i kojekakvog grmlja.....
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Dobro izgleda oranje .
Malo se majstor patio sa dubinom na početku njive ali tamo malo niže je odlično . Bitno da je ravno a vidim da je .
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Oranje,oranje,oranje...

abrkili kaže:
čuj,mogao bi..samo ako nema baš previše korijenja i kojekakvog grmlja.....
Zanimljivo, ali nije bilo grmlja. Samo korov, trava. Cudno kako u tih gooodina neobradjivanja nije nikakvo drvenasto bilje naraslo, osim samoniklih sljiva na jednom dijelu. Inace to je, kazu, dobra zemlja za ratarske kulture .

Ratarko kaže:
Dobro izgleda oranje .
Malo se majstor patio sa dubinom na početku njive ali tamo malo niže je odlično . Bitno da je ravno a vidim da je .
To sam htio cuti. Fala na komentarima. :)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Što se slaže brazda ...mislim što se raspada , ha ?
Dobro se oralo , koja je dubina oranja , koliko km/h ideš ?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko kaže:
Što se slaže brazda ...mislim što se raspada , ha ?
Dobro se oralo , koja je dubina oranja , koliko km/h ideš ?

heh,,,dosta dobro se oralo,,ovo je prvi put da oremo sa tim plugom,,,išlo se oko 30cm duboku,,brzina oko 8 km/h
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

zvona kaže:
Tko je orao ti ili dad Iva

ja sam orao,,dada je razbacivao karbokalk,,,
 
R

Rajtek

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo i ja sam jučer malo oro, jedno 1,5 ha. Glavni akteri; Belarus 820 i Lemken ravnjak 3.br. 13''. Dubina oranja 25 cm, brz :?: na oranja 7,5 km/h.
Evo i slikica i jedan filmić. Kvaliteta i baš nije neka-snimano s samsung d600. Moro bi si kupit neki fotić. Pozdarav i do sljedečeg oranja, dana s opet idem malo poslije posla.
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
i jedan filmić.

http://img532.imageshack.us/my.php?imag ... 001fh0.flv
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Rus nema radar , onu brzinu koju očitaš na satu umanji za 20 % , to bi bila realna brzina kretanja pri oranju .
 
R

Rajtek

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Malo si pretjeral s tih 20%, onda bi po tome moj rus išo 29 km/h, a ja tvrdim da ide 35, jer mjereno je autom iako i to nije neka sigurnost. Čuj proklizavanja nije bilo zato nevjerujem da je tolko odstupanje u brzini, bez ljutnje.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Oranje,oranje,oranje...

Slusam ovu buku,pa sva po meni dolazi iz mjenjaca/diferencijala,jel se to moze malo podihtati ispod kabine?I da pitam,taj traktor je jako visok,recimo da ores 40 cm,koliko bi se onda traktor nagnuo?
 
R

Rajtek

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

suljos kaže:
Slusam ovu buku,pa sva po meni dolazi iz mjenjaca/diferencijala,jel se to moze malo podihtati ispod kabine?I da pitam,taj traktor je jako visok,recimo da ores 40 cm,koliko bi se onda traktor nagnuo?
Istina ta buka čuje se iz mjenjača, diferencijala, jer brzina u kojoj orem je kao neki multipower, kloji koristim samo za oranje, inače nema takav zvuk. Pa jako bi se nagnuo i iz kabine bi izgledalo grozno, mislim da netko ko nikad nije vozi rusa, sjedne unutra na takvom nagibu i pogleda dolje, usro(pardon) bi se od straha. Uglavnom jako je stabilan iako je visok, jedanput sam ja upo u kanal dubok ko prvi kotač, al se nisam okreno, al bilo je malo jebeno. Rus se može proširit, pomicanje kotača po osovini, al i mogo bi biti širi kojih 20 cm, al ja za to nemam potrebe pa je sve na tvorničkim postavkama. :)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Rajtek kaže:
Malo si pretjeral s tih 20%, onda bi po tome moj rus išo 29 km/h, a ja tvrdim da ide 35, jer mjereno je autom iako i to nije neka sigurnost. Čuj proklizavanja nije bilo zato nevjerujem da je tolko odstupanje u brzini, bez ljutnje.

Vidim da ne razumiješ o čemu pričam .
Vjeruj mi da nisi išao preko 6.5 km/h .
Stvarna brzina oranja je dosta manja , iako ti radar pokazuje proklizavanje od 12-15 % ( recimo ) brzina kretanja traktora bude manja i do 20 % od one koju ti očitavaš na svom satu . Oranje ispod 7 % proklizavanja gotovo i da ne postoji ( u praksi ) . Ovo što spominješ o transportnim brzinama nema veze sa ovim slučajem i naravno da se ne ljutim :D
 
S

Seljo Beljo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko kaže:
Rajtek kaže:
Malo si pretjeral s tih 20%, onda bi po tome moj rus išo 29 km/h, a ja tvrdim da ide 35, jer mjereno je autom iako i to nije neka sigurnost. Čuj proklizavanja nije bilo zato nevjerujem da je tolko odstupanje u brzini, bez ljutnje.

Vidim da ne razumiješ o čemu pričam .
Vjeruj mi da nisi išao preko 6.5 km/h .
Stvarna brzina oranja je dosta manja , iako ti radar pokazuje proklizavanje od 12-15 % ( recimo ) brzina kretanja traktora bude manja i do 20 % od one koju ti očitavaš na svom satu . Oranje ispod 7 % proklizavanja gotovo i da ne postoji ( u praksi ) . Ovo što spominješ o transportnim brzinama nema veze sa ovim slučajem i naravno da se ne ljutim :D


grey.gif


Joj ljudi, pa ja vas ništ ne razumijem :roll: :roll: :roll:
Kakav radar :shock:
kakvo proklizavanje :shock: :shock:
Kakvih 12% :shock: 7% :shock: 20% :shock:
A jeste li vi danas malo više gucnuli :roll: :roll:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kada kupiš onaj MF traži da ima radar u opremi pa će ti sve biti jasno .

Evo jedan slučaj kako bi mogli znati o čemu pričam iako sam siguran da znate ali neka vam bude ...

Imate dva jednaka traktora MF 4455 , jedan ima radar a drugi ne .
Oba traktora imaju potpuno iste plugove ( 3x12 cola ...ali nije bitno kakvi su , bitno da su isti ) .
Oru na istoj njivi koja je dugačka 500 metara ali je njiva podjeljena sa zidom visine 3 metra tako da ne vide jedan drugoga .
Traktoristi dolaze svaki sa svoje strane zida i počimaju orati u isto vrijeme ( plugovi i traktori su podešeni jednako ) ...
Ubacuju u istu brzinu i dodaju gas do 2000 okretaja ...sve rade isto ...bez razlike .
Traktor sa radarom pokazuje na satu 6 km/h dok ovaj bez radara pokazuje 7,2 km/h ...

Na drugu stranu njive stižu u isto vrijeme !

Get it ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh