• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Oranje,oranje,oranje...

@ tomica zetor trenutno nemam baš vremena za to tam negde drugo leto se moremo spominati ak ti je hitno mislim da su kod Ferenčeka original za vogela negde oko 5000 kn

@ zj neznam na koju polugu misliš :scratch zubi i nosač (vilica po tvojim mislim) su od crtala sa otpada, diskovi jesu Bellota, glavčina je s jedne strane zadihtana poklopcem kao što vidiš na slici, a s druge je samo zatvoreni lager koji sa svojom zaštitom sprečava ulazak zemlje unutra inače nutra su dva kuglična ležaja princip isti kao kod vogela
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: Oranje,oranje,oranje...

jozek kaže:
@ tomica zetor trenutno nemam baš vremena za to tam negde drugo leto se moremo spominati ak ti je hitno mislim da su kod Ferenčeka original za vogela negde oko 5000 kn

@ zj neznam na koju polugu misliš :scratch zubi i nosač (vilica po tvojim mislim) su od crtala sa otpada, diskovi jesu Bellota, glavčina je s jedne strane zadihtana poklopcem kao što vidiš na slici, a s druge je samo zatvoreni lager koji sa svojom zaštitom sprečava ulazak zemlje unutra inače nutra su dva kuglična ležaja princip isti kao kod vogela
Kaj ti drži ovu vertikalnu osovinu sa V, na kojoj su vilice crtala da se ne otvori prema van? Ili: kaj joj drži razmak od rame (grede) pluga?
Inače, lijepo napravljeno. Moje pohvale.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Oranje,oranje,oranje...

mislim da te ovo interesira; crvena crta označava dokud idu šarafi s jedne i druge strane, žutim strelicama su vijci koji drže konstrukciju za ramu, zeleno su zaokruženi vijci koji drže nosač crtala (mislim da te to zanima) da se ne okreče bijele strelice pokazuju mjesto prereza tako kad stegneš zelene vijke zablokiraš osovinu sa V :roll: lakše napraviti nego opisati valjda sam bio dovoljno jasan

280f4bdf.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

danas kad sam se vratio s oranja sam se sjetio da poslikam na polju nisam slikao ništa,inače sam zaoravao kukuruzovinu bez ijednog štopanja i sva kukuruzovina je unutra u zemlji,ma ova pera rade bolje od pretpljužnjaki,bez malčiranja,budem išao u ponedeljak orat još pa budem snimao pera u radu pa bute vidli kak to ide ljepo...i neka mi još neko veli da su pretpljužnjaki zakon,jesu zakon di je malčirano prije oranja...išao sam 6-7km/h na dost tvrdim zemljama
pa evo slike sa povratka sa polja
Zvera-0003a.jpg

Zvera-0004a.jpg

Zvera-0005a.jpg

Zvera-0006-1.jpg

Zvera-0007-1.jpg
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Re: Oranje,oranje,oranje...

jozek kaže:
@ tomica zetor trenutno nemam baš vremena za to tam negde drugo leto se moremo spominati ak ti je hitno mislim da su kod Ferenčeka original za vogela negde oko 5000 kn

ma ne treba meni sve komplet, meni treba samo crtalo s kučištem i osovinom...ja nosače imam...
 
P

pixa93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

gle nemogu bit pera bolja od pretpluznjaka.ako su pretpluznjaci pravi za kukuruzovinu i dobro nastelani nist im nije sluga a kamoli ta pera.
imo sam ih na plugovima i nisu bas nest pokazala
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

nisu bolja ali je to sve isto,ali sve je unutra sva kukuruzovina,znam da pretplužnjaki nejdeju dobro u kukuruzovini gdje nije malčirano,kao kod mene i zato su pera kod mene bog bogova...vani nema ništa po 100-ti puta
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

pera su dobra ali nisu svi pretplužnjaci za kukuruzovinu. recimo ja i matija case imamo jednake pretplužnjake i ne zaoravaju baš kukuruzovinu jer nisu dosta savinudi da bi mogli okrenut masu nego ju napereju. ja sam riješio problem tako da sam podignuo pretplužnjake al svejedno nisu ti pretplužnjaci dobri za kukuruzovinu zaoravati. i nače na onim plugovima prije koji su kod našeg člana sesve oni su bili niski 70 i ma nije bilo kukuruznice gdi bi se oni štopali. visoku s stabljikom sam zaoravao da bi se tu i tam koja vidjela bez greške jer su pretplužnjaki dobor riješeni. sad ču vidjeti kako su visoki gdi se počneju savijati ja ču složiti svoje pretplužnjake tako da neče biti više problema. pera su zadovoljavajuča gdi nema pretplužnjka, ali ponavljam svaki pretplužnjaki nije za kukurzovinu, a iza pravog pretlužnjaka se mogu sakriti bilokakva para i bilokakvi dodaci. moje iskustvo.
dapače štopali su mi se od se sve plugovi dok sam imao na 3 brazdi crtalo. al kad sam ga skinuo ma svakakvu masu je okretao plug to nije bilo greške da če se štopat bez obzira što je bio nizak plug. sad ču iči u njemačku pa ču vidjet možda naletim na takve pretplužnjake pa ču ih uzeti i staviti al inače plug da mu makneš pretplužnjak da samo daske ostanelu ore bez svake brige.
takvo je bilo moje iskustvo s plugom prije i sad s ovim plugom
 
L

lukoil

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

MATIJA CASE kaže:
nisu bolja ali je to sve isto,ali sve je unutra sva kukuruzovina,znam da pretplužnjaki nejdeju dobro u kukuruzovini gdje nije malčirano,kao kod mene i zato su pera kod mene bog bogova...vani nema ništa po 100-ti puta
matija molim te daj jednu sliku od pluga gdje se vidi kako je namontiran točak od pluga.da li su tvoja pera domaći uradak ili su orginal?unaprijed hvala
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Oranje,oranje,oranje...

MATIJA CASE kaže:
http://poljoprivredni-forum.com/plugovi/gassner-tema3353/stranica15/
tu imaš slika pa pogledaj
pera mi je jedan radio od pravog materijala ,taj koji mi je radio pera to je jedna firma koja radi daske za plugove i sve što treba za plug...
možeš li dati neki broj i lokaciju od te firme.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

danas sam zaoravao kukuruzovinu bez problema....ima malo vani ali to je sitnica
P8170298.jpg

P8170299.jpg

Zvera-0003-2.jpg

Zvera-0005-2.jpg

Zvera-0006-2.jpg

gdje bi to predplužnjak zaorao
Zvera-0007-2.jpg

idemo dalje
Zvera-0009.jpg

Zvera-0010.jpg

i jedan mali video
[youtube:nhlwg84v]YA5sZ2Do5UA[/youtube:nhlwg84v]
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

danek kaže:
MATIJA CASE kaže:
http://poljoprivredni-forum.com/plugovi/gassner-tema3353/stranica15/
tu imaš slika pa pogledaj
pera mi je jedan radio od pravog materijala ,taj koji mi je radio pera to je jedna firma koja radi daske za plugove i sve što treba za plug...
možeš li dati neki broj i lokaciju od te firme.
evo sve na papiru
Picture009.jpg
 
I

ivica

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

vidim da ima cijelih stabljika dole ,to je i problem ,s kim je ovo brano ,ja orem bez problema za svakim kombajnom s frezama
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

ivica kaže:
vidim da ima cijelih stabljika dole ,to je i problem ,s kim je ovo brano ,ja orem bez problema za svakim kombajnom s frezama
ima cijelih stabljika dolje svakako,brano je s ovim,oros adapter
P8020269.jpg

P8020271.jpg
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

@Ronin: Imaš dobre lemeše, a ni zemlja se nečini pjeskulja, kako ide bikonja s tim plugom?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

MATIJA CASE kaže:
danas sam zaoravao kukuruzovinu bez problema....ima malo vani ali to je sitnica

Zvera-0007-2.jpg

idemo dalje
Zvera-0009.jpg

Zvera-0010.jpg

i jedan mali video
Vidi se na par mjesta gdje su kupi kukuruzovine gdje se dugo nakupljalo pred povišenjima da baci pred brazdu :mrgreen:
Uz dobre predplužnjake i ovakva masa se zaorava ko od šale...
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ronin ,da li je to IMT 751 plug? Da li je plug farban posto su original bili u sivoj boji.Imao sam nekada takav plug.Nijedan mu nije mogao parirati ,jedino je bio problem zaoravati kukuruzovinu,posto je nizak.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh