• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikic MF kaže:
[quote="..ja..":3h4dvbzw]kikic, mozda sam te to vec pitao ali, u kojoj brzini ores?
ovaj put nisi rasirivao traktor?
orem u prvoj radnoj odnosno 1A, a na mjestima gdi zahrza stisnem ga u poweru i kad mu se olakša ponovo izbacim power.
da nisam ga širio nisam imao tako puno za orati pa mi se nije isplatilo.
onako mi super orat dok je raširen ali je problem što mi dođu ventili za pumpat gume s unutarnje strane pa ja se nadam da ču prešerafit felge da mi dođu ventili izvana i da ga neču morat više sužavat. jedino je malo problem za kositi onda.[/quote:3h4dvbzw]



Kikic za kojeg to mf govoris?I koliko cola plug?
Koliko vidim cini mi se da si na 12orao.
Ja sa svojim na tezoj zemlji orem 12cola 3radna-negdje sa powerom negdje bez,a laksa zemlja 4.
Pa mi nije jasno kako ti ores u 1 radnoj???
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo par slika i od moga oranja,u glavnoj ulozi fiat F110 i vogel-noot L950 koji je najviše trpio jer ipak je to premal plug za traktor od 110ks.
fiatvogel-noot.jpg

brazde.jpg

dubina30cm.jpg

dubina.jpg

kanal.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

zsolin kaže:
kikic MF kaže:
[quote="..ja..":1zr1bial]kikic, mozda sam te to vec pitao ali, u kojoj brzini ores?
ovaj put nisi rasirivao traktor?
orem u prvoj radnoj odnosno 1A, a na mjestima gdi zahrza stisnem ga u poweru i kad mu se olakša ponovo izbacim power.
da nisam ga širio nisam imao tako puno za orati pa mi se nije isplatilo.
onako mi super orat dok je raširen ali je problem što mi dođu ventili za pumpat gume s unutarnje strane pa ja se nadam da ču prešerafit felge da mi dođu ventili izvana i da ga neču morat više sužavat. jedino je malo problem za kositi onda.



Kikic za kojeg to mf govoris?I koliko cola plug?
Koliko vidim cini mi se da si na 12orao.
Ja sa svojim na tezoj zemlji orem 12cola 3radna-negdje sa powerom negdje bez,a laksa zemlja 4.
Pa mi nije jasno kako ti ores u 1 radnoj???[/quote:1zr1bial]

pa kako tvoj taj široki kotač ulazi u jarak 12 "pluga :shock: :shock: :shock: :?:
kaj ti ne gazi brazdu kotač? moje su gume otraga pola metra široke pa mi gazi brazdu na 12 cola. na 14 je puno bolje a na 16 mi ju opče ne gazi i to mu teman.
da marko ti je napisao 3x16 cola je moj plug, s tim da ga nisam raširio zadnji kraj pa mi prva brazda manje hvata ne punih 16" nego nekih 12" po prilici izmjereno al dok ga raširim muških 3x12" vuče.
neznam malo mi glupo. kolko vidim imaš široke gume i da ti ulazi u jarak od 12" pluga sumnjam.
neznam kako je tvoj traktor 3080 a takva gromada je inače preko 150ks a ne 100 i puno je veči od mojeg mf-a.
jedino ako su slabiji motor stvaili pa moguče. al je to pretežak stroj za 100 ks pa je motoru to dost teško
ja orem u prvoj radnoj bez brige odnosno kako ima ta serija 1A.
jest da osjeti, ako ne prokliže na gnoju ako gume hvataju zemlju osjeti malo zagubi snagu, al normalni uvjeti nekih 25 cm oranja 3x16" na ilovači s prvom orem taman. malo osjeti ali ide. imam i video pokazat ću ti . dima nema snage taman za to kako ore ilovaču. bolje dok je utovarivač naprijed lakše mu je ovak mu je teže kad prednji više proklizavaju a i gume su dale svoje pa još više zato :mrgreen: , ali dok mu stisnem power na cijelih 3x16" na 30 cm ide nema da taji ako prokliže stisnem šperu i ide opet. al u 1A ore bez problema.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikic MF kaže:
Kikic za kojeg to mf govoris?I koliko cola plug?
Koliko vidim cini mi se da si na 12orao.
Ja sa svojim na tezoj zemlji orem 12cola 3radna-negdje sa powerom negdje bez,a laksa zemlja 4.
Pa mi nije jasno kako ti ores u 1 radnoj???

pa kako tvoj taj široki kotač ulazi u jarak 12 "pluga :shock: :shock: :shock: :?:
kaj ti ne gazi brazdu kotač? moje su gume otraga pola metra široke pa mi gazi brazdu na 12 cola. na 14 je puno bolje a na 16 mi ju opče ne gazi i to mu teman.

mislim da ne razumijete, ako plaz stoji uvijek ravno, onda nije bitno na koliko je cola plug složen, on uvijek ostavlja jednako veliki jarak. tak da nema nikakve razlike u gaženju brazde između 12 i 16 cola zahvata.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kikic za kojeg to mf govoris?I koliko cola plug?
Koliko vidim cini mi se da si na 12orao.
Ja sa svojim na tezoj zemlji orem 12cola 3radna-negdje sa powerom negdje bez,a laksa zemlja 4.
Pa mi nije jasno kako ti ores u 1 radnoj???[/quote]

pa kako tvoj taj široki kotač ulazi u jarak 12 "pluga :shock: :shock: :shock: :?:
kaj ti ne gazi brazdu kotač? moje su gume otraga pola metra široke pa mi gazi brazdu na 12 cola. na 14 je puno bolje a na 16 mi ju opče ne gazi i to mu teman.
da marko ti je napisao 3x16 cola je moj plug, s tim da ga nisam raširio zadnji kraj pa mi prva brazda manje hvata ne punih 16" nego nekih 12" po prilici izmjereno al dok ga raširim muških 3x12" vuče.
neznam malo mi glupo. kolko vidim imaš široke gume i da ti ulazi u jarak od 12" pluga sumnjam.
neznam kako je tvoj traktor 3080 a takva gromada je inače preko 150ks a ne 100 i puno je veči od mojeg mf-a.
jedino ako su slabiji motor stvaili pa moguče. al je to pretežak stroj za 100 ks pa je motoru to dost teško
ja orem u prvoj radnoj bez brige odnosno kako ima ta serija 1A.
jest da osjeti, ako ne prokliže na gnoju ako gume hvataju zemlju osjeti malo zagubi snagu, al normalni uvjeti nekih 25 cm oranja 3x16" na ilovači s prvom orem taman. malo osjeti ali ide. imam i video pokazat ću ti . dima nema snage taman za to kako ore ilovaču. bolje dok je utovarivač naprijed lakše mu je ovak mu je teže kad prednji više proklizavaju a i gume su dale svoje pa još više zato :mrgreen: , ali dok mu stisnem power na cijelih 3x16" na 30 cm ide nema da taji ako prokliže stisnem šperu i ide opet. al u 1A ore bez problema.[/quote]


Kikic mislim da te nerazumijem.....
Ores u prvoj a brzini?koja bi to bila?
Prva spora-kornjaca,ili prva brza-zec??
I imas jos power na svakoj jel tako? koliko ides km/h u toj 1A?

Moj kotac gazi malo brazdu ali nesmatram to problemom,iako bih mozda volio imati uske tockove za oranje ali jbg nemam.
A udobniji mi je sa sirim tockovima i npr kada idem sa rotodrlj i sijacicom nemogu zamislit kako bi to bilo da imam uze tockove.

Znaci ores 3*16 u prvoj radnoj brzini?nekuzim jel to prva transportna ili prva spora.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

ti imas 16x16 mjenjac, a kikic ima 32x32. na mjenjacu gdje ti imas samo rikverc - naprijed, kikic i ja imamo uz to radne i transportne brzine. dakle ti ores u 3.-4. sporoj transportnoj ( u kornjaci) a kikic ore u 1. brzoj radnoj (zec)
bacio sam sada pogled u tablicu brzina, i to bi bile slicne brzine u kmh. nekih 7 - 9kmh. iako mi to djeluje malo previse, ali tako kaze tablica..

malo se covjek pogubi u svim tim nazivima :blackeye , ali da se shvatiti
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

stvar je koju imag getribu 32x32 ili koju drugu. ja imam 32x32 getribu imam trasportne i radne na zecu i trasportne i radne na kornjači.
orem na zecu u prvoj radnoj. a ti imaš vjerojatno getribu s reverzerom samo za naprijed nazad a ja još na tom reverzeru imam i radne naprijed nazad dakle sporije od transportnih.
a na kornjaču prebacivam na onom gdje su samo brzine
ajde da malo pojasnim, dakle prvi mjenjač do mene dok sjedim su brzine 1,2,3,4 i dok taj mjenjač staviš u ler skroz lijevo prema sebi ga stisneš i prebaci ti na kornjaču i onda imaš spore 1,2,3,4.
i drugi mjenjač je reverzer na kojem se nalaze brzine transportne i radne. dkle radne su brzine "A" a trasportne brzine "B"
i kad prebacim na kornjaču s mjenjačem prvim imam isto tako radne i transportne al na kornjači dakle one skroz spore i malo bržije a stupanj brzine mjenjaš samo s onim prvim 1,2,3,4 a naprijed nazad i radne i transportne s drugim mjenjačem.
sad sam te skroz zbunio s ovim ja mislim. ti imaš drukčiju getribu od mene pa je malo teže shvatiti.
tu jedan susjed ima getribu kakvu imaš ti reverzer naprijed nazad samo i mjenjalč 1,2,3,4 i s njim ga prebaciš u spore i imaš na kornjači sporije. moja je s više brzina getriba kao bolja za više vrsta radova u polju.
evo član........ ja........... je to jednostavnije objasnio
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

A tako reci.
Mislio sam da imas isto 16/16 mjenjac pa mi nije jasno kako mozes u prvoj radnoj...ali sada mi je jasno.
Uglavnom zanimljivo je da ti vuces 3/16 sa oko 6-7km/h a ja vucem 3/12 istom brzinom.
Iako kada kada plicem orem onda skoro da ga neosjeti.
 
P

pixa93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

e imam ja jedan prijedlog.da mecemo slike od nasih najboljih oranja pa da vidimo kome najbolje ide al da zemlje budu priblizno iste .
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

dobra ideja, ali ja nemam vremna dok orem da sad pazim točno da ne zeznem negdje.
a sve i peibližno isto i orem.
 
M

mladi kosac

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

i kod mene se oralo.ja počeo,poroao nekoliko a onda je stari došao i zamjenio me jer sam morao u školu
fa1aa2f3.jpg
6a9bd25f.jpg
d05cd28a.jpg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zanimljivo da je moj plug 3*12 a jucer sam prvi put mjerio sa metrom koliko orem ,i sada mi nije jasno kako je moguce da orem 118cm.
A oranje je onako ljepo ispalo.
Bas cu poslikat danas da vidite kako orat sa 12 cola skoro 16 cola.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja sam do sada uvijek orao sa 3x14,a danas sam plug podesio na 16" i dosta sam zadovoljan sto se tiče samog oranja,vidjet ću kada dođem u težu zemlju kao što je ona od neki dan kada sam postavio slike da li će moći orati jer mu je i pod 3x14 bilo dosta teško.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

danas sam i ja orao i išlo je super,tata je dopodne navozio gnojovku,a ja poslije škole to zaorao...
pa evo nekoliko detalja
dubina 30 cm
brzina 5.5km/h,može i 9 km/h ali se nisam htio žuriti
Zvera-0001-3.jpg

Zvera-0002-2.jpg

Zvera-0003-3.jpg

Zvera-0004-4.jpg

to zeleno je crna zob posijana bila pokusno 2 sijačice da smo vidli sklop samo za probu
Zvera-0005-4.jpg

Zvera-0006-4.jpg

Zvera-0008-2.jpg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo danas malo orao,pa i snimio.
Dubina skoro 40cm,brzina 8-9km/h ,zahvat pluga 120cm....
Snaga traktora :neko kaze 110 neko 130,neko 150.

[youtube:jlkvcs1o]nfr_mxp7mPU[/youtube:jlkvcs1o]
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Oranje,oranje,oranje...

i kolko je nakraju konja taj MF :scratch :scratch :scratch :scratch
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nemam pojma.
Po papirima bi bio 105 i nesta ,a npr kada ga usporedim sa jd 3140 cini mi se mnogo jaca masina ali nemogu sada reci koliko.

Vjerojato da je masina jaca-prezadovoljan!:)

E da ima negdje ono sto se nakaci na kardan i izmjeri snagu odmah bi isao na "test".
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh