• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko, a vidi ovo ;)

Krx je vikao sto ga slikam u grbavoj brazdi ;)

MF4455 i kverneland 3x16"... da vidis kako mali ore! Kad sam dosao isao je u 3. radnoj (ravnao je grbave brazde ;)) i kad je izravnao, orao je 4. radnom bez ikakvih poteskoca. Plug je bio na 18", ali su ga vratili na 16, jer imaju svakakve zemlje, pa je bolje na 16"...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Malo lijepe zemlje:
Obrisan neispravan link.
A bilo je i zloceste pjeskulje i gadne zutulje... Sve u rasponu od 20 metara?!?
Obrisan neispravan link.

Da stvar bude bolja, tu je i video clip:
[youtube:c40ac]Ec4Bb5lta1s[/youtube:c40ac]
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Oranje,oranje,oranje...

:D Bobo trebao si izravnati brazdu putem nekog programa za obradu slika ovako če se Krx samo morati :oops: :oops:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nece se stiditi on nas... on prodje za par dana sjetvospremacem i poravna kao da se nista nije dogodilo ;) Ako budem u blizini odem i uslikam onda... Na nasoj zemlji brazde uopce ne moraju biti ravne. to sjetvospremac ili tanjuraca popravi dok kazes keks...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo i KRX zemlja vam je zakon. :D

Dobre slike, makar su brazde grbave. :D :D
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

mario kaže:
Bobo i KRX zemlja vam je zakon. :D

Dobre slike, makar su brazde grbave. :D :D

Mislis da mi to ne znamo?
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Dobra zemlja, ali oranje je katastrofa. Oplazine se vide iz aviona. Nekako mi je to plitko za zimsku brazdu, čini mi se da tu nema ni dobrih 27 cm.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma tko zna kakve su cure šetale po polju, pa je "malo" oko pobjeglo sa pravca ;) :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kao prvo, ja nemam pojma sto je oplazina, pa ako mozes pojasniti...

Oranje je katastrofa, jer je jucer po mraku njegov otac poceo, i vjerovatno izgubio pravac, pa je ovaj danas najprije to morao ispraviti.

Kao drugo, ne mora ti biti nikako ravno, jer sjetvospremac napravi svoje, a i jos se i on i njegov otac uce raditi s prekratacem, pa nije nista cudno. Ako se mene pita, njiva je super bila poorana, s obzirom na konfiguraciju terena.

Nisu to one vase crnice, pa da to sve mora biti kao po spagi... kod nas mozes orati i bez lemesa, i opet ce dobro ispasti...

nisam ja kriv sto ste ljubomorni ;) 8)
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

alen28 kaže:
Lako vama... Treba zaorati repicu na 5% uzbrdici sirikoj 20 a dugackoj 150m. Moj vladimirac stenje sa 2x12 imt plugovima a 533 samo nizbrdo ide sa 2x10 olt plugom! Danas sam uzorao 5 jutara pod repicom i guzica mi otpala! Kad vidim vase traktore dodje mi da kupim neki novi IMT...

8) 8) 8)
 
P

paor

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Postao/la alen28 dana 06 stu 2007, 18:22

Lako vama... Treba zaorati repicu na 5% uzbrdici sirikoj 20 a dugackoj 150m. Moj vladimirac stenje sa 2x12 imt plugovima a 533 samo nizbrdo ide sa 2x10 olt plugom! Danas sam uzorao 5 jutara pod repicom i guzica mi otpala! Kad vidim vase traktore dodje mi da kupim....___________________

Bobo kaže:
alen28 kaže:
Lako vama... Treba zaorati repicu na 5% uzbrdici sirikoj 20 a dugackoj 150m. Moj vladimirac stenje sa 2x12 imt plugovima a 533 samo nizbrdo ide sa 2x10 olt plugom! Danas sam uzorao 5 jutara pod repicom i guzica mi otpala! Kad vidim vase traktore dodje mi da kupim neki novi IMT...

8) 8) 8)

no, no Bobo
_________________

PS

Vi iz požeškog kraja ubuduće stavite ovaj znak na uvratine kad budete orali... :D

B43_fotografiranje.jpg
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Da ne bude da nisam prokomentirao oranje napisati ću ovo , nemam komentara .
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

naucit ce se decko, ima vremena ;)

Samo da nadodam, da izgleda lijepse, nego ono Ratarkovo kad poore onu masnu, tzv. "zemlju". Krx samo prodje sjetvospremacem i problem rijesen ;) a da ono Ratarkovo cudo tanjuras 5 puta, tek bi onda izgledalo ovako ;)

Decki, nema mijesta ljubomori ovdje...
 
B

branko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

necu puno komentirati jer ni ja sa svoje skoro cetiri banke na ledjima se jos uvijek ucim orati i ja imam ponekad bikovske staze (grbave brazde) ali imam jedan drugi osjecaj barem po prvoj slici a to da je prva brazda dublja od ostalih tj.jest da bi trebalo malo produziti polugu ili spustiti dublje kotac pa da se plug izravna (svaka treca brazda je vislja od ostale dvije).
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

tako je ispalo jer je ravnao ono sto je otac sinoc zapoceo, pa je na pola njive izlazio iz brazde, pa je prednja orala vec poorano i to izbacivala vislje od ostalih.

Kako mi se cinilo da je plug bio dobro sastelan, jer se dobro oralo, kad je jednom uhvatio duzine orati kako treba, a ne ove kratke "klinove"...
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Oplazina= nepoorani dio njive, preskočeni, profulani, kako god oćeš. Uglavnom nije dobro složeno što je je. Pa lakše im je orat sa okretačem nego sa ravnjakom. U kojoj god zemlji oro oranje mora biti ravno bez kojekakvih "ceremonija", znači ravno ko stol. Ljubomore nema jer ja nikad nebi svoju zemlju dao za ovu. Ona se super ore, al kad padne kiša zabetonira i teško se prosušuje tako da nije ona idealna zemlja. Niste vi iz požeškog kraja vidili šta je idealna zemlja oko Vukovara. Černozem, e to je idealna zemlja za poljoprivredu! Krx kolko ti troši MF i reci mi kolko si duboko orao? Po meni je to jako plitko.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Roki nije mu to zimska brazda ... barem mislim da nije ...ako je onda mi se ne sviđa takva rabota .
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma to nije poso, može reć ko šta oće. Ja kažem da plug nije uštiman, a i ima dosta propusta u oranju bez obzira što je to okretač kako Bobo kaže. Sa okretačem je milina orat, a imao sam i okretač za ferca 2x10" John Deere i kad se uštima ide ko cager. Njima možda i je uštiman, ali meni je svejedno jer ore svoju njivu, a ne moju tako da me boli mauna.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

To nije zimska brazda...

A ja stvarno ne vidim u cemu je problem? Oranje ko oranje, bitno je da se zemlja okrene i izmjesa, a da mora biti ravno ko stol, ne bih se slozio. Cemu sluze tanjuraca i sjetvospremac?
Njiva je pravo dobro izgledala, samo sto sam ja slikao bas dio gdje je izlezio iz brazde da poravna ocev "posao" kasnije mi iscurila baterija na fotoaparatu, ali se stvarno dobro oralo...

A, to sto plug nije nastiman, objesite macku o rep...


zasto se uopce i prepirem :scratch ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh