• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Agrotron se nemože mjerit sa Valtrom ni po čemu. Valtra je za njega traktor.
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Prodat ću ti ja svog pa se fali sa njim po ataru. ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ROKI kaže:
Agrotron se nemože mjerit sa Valtrom ni po čemu. Valtra je za njega traktor.

Kako misliš ?
Da li si uspoređivao tehničke podatke ?
Sve je tu negdje ... slično .
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Valtra je duža i stabilnija i sve je bolje nego koda Agrotrona, a o kabini kod Agrotrona neću ni pričat. Komšija ima Valtru T 121 i nosi 3 m VN rotodrljaču i OLT PSK 4 (nekad i 3 m žitnu sijačicu) na hidroliftu koji je spušten. Sa punim kutijama sjemena on tako "stručno" piči pun gas i to ide. Mislim da Agrotron nebi niti krenio pod takvim uvjetima. Pitaj sapata šta je Agrotron u poslu. On ga skoro svaki dan vidi.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

valtra je drukcija od agrotrona...pa pogledajte barem kako mu stoji prednji pogon...koliko naprijed je dugačka...a da ne pricam sta ovaj sa valtrom radio...prekrtetača vogel not 1050 4 brazde...on je uvijek po cesti mazao 50 km/h...al dobro on je imao još utega ispred orginalnog...ugradio ih od IMT-ea...ma ipak mislim da su tu negdje...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

ROKI kaže:
Valtra je duža i stabilnija i sve je bolje nego koda Agrotrona, a o kabini kod Agrotrona neću ni pričat. Komšija ima Valtru T 121 i nosi 3 m VN rotodrljaču i OLT PSK 4 (nekad i 3 m žitnu sijačicu) na hidroliftu koji je spušten. Sa punim kutijama sjemena on tako "stručno" piči pun gas i to ide. Mislim da Agrotron nebi niti krenio pod takvim uvjetima. Pitaj sapata šta je Agrotron u poslu. On ga skoro svaki dan vidi.

Valtrina kabina se ne može mjerit s Agrotronovom,Valtrina kabina joj nije ni do koljena.
Kao što i Ratarko kaže po specifikacijama skoro isti traktor, jedino vam možda radi haube Agrotron izgleda kratko.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

mario kaže:
Valtrina kabina se ne može mjerit s Agrotronovom,Valtrina kabina joj nije ni do koljena.
Kao što i Ratarko kaže po specifikacijama skoro isti traktor, jedino vam možda radi haube Agrotron izgleda kratko.

meni upravo obrnuto,,,valtrina kabina mi je tri puta lijepša i bolja nego agrotronova
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ajaću se vratit na početak priče i opet reći da DEUTZ može biti samo najviše kralj srednje klase :blackeye ...istina da su pogodili sa dizajnom zadnje serije traktora ali svako tko zna(sebe ne uzimam u obzir)razumije da je traktor u kabini loš ili stručnije rečeno slaba završna obrada skup sa lošim materijalima...napominjem to je ipak samo deutz neka se nitko ne uvrijedi...Valtra je ipak za klasu jači traktor
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo šta je pravo oranje u pravo vrijeme i pod pravim uvjetima. Dubina oko 40 cm.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Oranje je prva liga ali bilo je presuho tada ... idealno vrijeme za oranje je došlo tek mjesec dana kasnije .
Tolike su vrućine bile da je rušilo na pod a posjeti birtiji su bili svakodnevni .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko kaže:
Oranje je prva liga ali bilo je presuho tada ... idealno vrijeme za oranje je došlo tek mjesec dana kasnije .
Tolike su vrućine bile da je rušilo na pod a posjeti birtiji su bili svakodnevni .
Istina :)

Obrisan neispravan link.
Slikano krajem Kolovoza.
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ovdje je pak bilo malo mokro , ali je išlo :mrgreen:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo današnjeg oranja
ovo nije nikakava foto montaža jednostavno slika je ispala takva,
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nisam ja orao,išao sam prošeteti psa i vidim njih dva oru,sa onim prvim nisam u dobrim odnosima,a sa ovim starim sam ok i odmah ga posliko
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

alen28 kaže:
A koja te nevolja teška tera orat po snjegu?! Zavuci se u topli kutak kraj peči i uživaj!

sva sreča ja nemam te brige sa oranjem , meni je ostalo 2 ha gdje ču vozit gnoj pa če tamo iči zob, i onda je sljedeče oranje krajem travnja ,vozim gnoj, preorem dio ljulja i tam idu kukuruzi :D :D :D
ZVONA vidim na taBlicama BM znači ti si baranja ak se ne varam, pa vi imate najkvalitetniju zemlju, černozem, najviše humusa, super vodozračni režim, joj šta bi ALEN i ja dali za černozem, ČUVAJ TO.
kod vas štihaču turnem samo rukama u zemlju do drške , a kod nas moraš i nogom stat na nju.
ja sam svoju zemlju sredio, pa sam skoro ko kod vas sa zemljom 8) :roll:
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec kaže:
alen28 kaže:
A koja te nevolja teška tera orat po snjegu?! Zavuci se u topli kutak kraj peči i uživaj!

sva sreča ja nemam te brige sa oranjem , meni je ostalo 2 ha gdje ču vozit gnoj pa če tamo iči zob, i onda je sljedeče oranje krajem travnja ,vozim gnoj, preorem dio ljulja i tam idu kukuruzi :D :D :D
ZVONA vidim na taBlicama BM znači ti si baranja ak se ne varam, pa vi imate najkvalitetniju zemlju, černozem, najviše humusa, super vodozračni režim, joj šta bi ALEN i ja dali za černozem, ČUVAJ TO.
kod vas štihaču turnem samo rukama u zemlju do drške , a kod nas moraš i nogom stat na nju.
ja sam svoju zemlju sredio, pa sam skoro ko kod vas sa zemljom 8) :roll:

Nemoj se zavaravat.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bogec da ja sam u Baranji ali moja zemlja je u Đakovačkoj Satnici.Ovdje ima svega od zemlje,ali i nije svagdje kako si napisao
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

kaj da se ne zavaravam, pa el baranja nema dobru zemlju, a kakvu ima :?: :?: :?: :?:
ti si tam bliže, pa el i ko kod nas teška :?:
ja jad sam išao prije prema vukovaru, pa sam prolazio kroz Beli Manastir, donji miholjac, pa od slatine na dalje zemlja je več na izgled drugačija, crna, vidio sam polja, sipka je bila zemlja.zato imam utisak da imaju bolju zemlju
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Oranje,oranje,oranje...

Teška je za preorati u jesen i ako to uspiješ da izmrzne pod utjecajem mraza, onda je dovoljno jedamputa proči nekom teškom drljačom da zatvoriš brazdu.Poslje prođeš sa sjetvospremačem i možeš sijati. Ali ako to nisi napravio u prolječe ili kasnije nemoj niti pomišljati o bilo kakvoj obradi a kamoli oranju.Napominjem ima tu svakakve zemlje,ovo napisano odnosi se na crnicu i zemlju sličnu njoj
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh