• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Oranje,oranje,oranje...

[youtube:82058]3hnbuRcN0cY[/youtube:82058]
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

zasto si točka napokao okrenio?jel to plug nastelan na 12"?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Oranje,oranje,oranje...

A ja sam mislil da tak mora biti, da ide po zraku :shock:
Ma šalim se , nisam ga htio spustiti na ovaj snijeg da mi se ne štopa blato itd,
ali sam trebal jer mi negdje pobjegne plug u dubinu i onda traktor par metara
muku muči dok ovaj opet ne izajde.
Neznam zašto se to događa jer trak ima EHR. :?:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa plug valjda pobjegne u dubinu kad i traktor malo zapadne, jel tako?
Traktor ti nema sigurno radar, zar ne?
Da ima radar onda bi on održavao dubinu oranja.
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mario koliko sam te skužio EHR bi trebao imati nekakav radar.. :? pitam te samo zato što sam jednom postavio pitanje na forumu na koju šemu radi ehr da mu u ovom slučaju plug stalno stoji na zadanoj visini....nisam dobio odgovor pošto moj traktor također nema ehr
 
M

marko_18

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ja imam na traktoru EHR i na koju dubinu naštelam visinu priključka na toj ga dubini on drži cjelo vrijeme i priključak ne varira znači ako sam plug namjestio na 35cm dubine onda hidraulika spusti plug 35cm u zemlju...i nema nikakvog radara..neznam točno što je EHR ali mislim da je to blokada na cilindru...
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Koliko sam ja upoznat s time, EHR je Electronic Hydraulic Regulation, dakle elektronska regulacija hidraulika.

Radar bi trebao biti uredjaj koji s EHR-om napravi puno posla, sto ce reci cim traktor krene odstupati od zadane brzine za neki postotak, on ce poceti podizati plug iz zemlje dok se proklizavanje kotaca ne smanji izpod zadane vrijednosti. Dakle, nema vise rucnog podizanja hidraulika u cilju sprijecavanja zapadanja po mekanom terenu.


Vec se o ovim uredjajima pisalo na forumu i na tvrdjoj zemlji je EHR+radar dobitna kombinacija, ali Krx i ja mozemo orati i bez lemesa, tak da nama ti uredjaji nisu neophodni...
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

robi kaže:
A ja sam mislil da tak mora biti, da ide po zraku :shock:
Ma šalim se , nisam ga htio spustiti na ovaj snijeg da mi se ne štopa blato itd,
ali sam trebal jer mi negdje pobjegne plug u dubinu i onda traktor par metara
muku muči dok ovaj opet ne izajde.
Neznam zašto se to događa jer trak ima EHR. :?:
vjeruj mi nece se štopati blato...samo ti njega pusti pa ce se DF igrati s tim plugom...to je dobar tocak...
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
Re: Oranje,oranje,oranje...

@robi čemu i koliko služe ti noževi postavljeni okomito na lemeš prvi put ih vidim :oops:
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

oni ti režu zemlju , u principu zamjena zacrtalo ;)
 
S

seljaček

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

A dal je dobra zamjena dal se lakše vuče na koliko cola je podešen plug dal agroplus ima 100 ks ili manje.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ehr= elektronska regulacija hidraulike.
Za radar neznam ali kad mi plug zapadne u dubinu, traktor poćne proklizavati i odmah ga diže ,
možda je to nakon 2 metra,
Noževi su dobra stvar, zamjenjuju crtala itekako, pa neki Lemken
plugovi to imaju, a i overum isto.
Prijatelj ima bez tih noževa isti plug pa se njemu na 2 brazdi kukuruzovina štopa,
sad ja neznam dali je to zbog toga, jer ja sam za sad oral samo 1 jutro kukuruzišta sa
svojim plugom i to po snijegu.
Dajc je 100 konja i 6 cilindri i sad sam oral ispod 6 kmh, pretpostavljam, i na 6 jutara
sam potrošil skoro cijeli rezervar od 140 litara, neznam toćno ali znati ću
sutra kad ga natankiram.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Oranje,oranje,oranje...

radar očitava prijeđeni put kompjuter izračunava proklizavanje ako ga ima do 14% je normalno.preko 14% klizanje drastično raste i onda je potrebna intervencija.tada kompjutor daje impuls senzoru položaja te preko njega podiže plug dok klizanje ne dođe u normalu.ja bar mislim da to tako radi.ja na đoniju nemam EHR ali imam radar i elektronsko podešavanje osjetljivosti .režima rada ,brzine spuštanja ,visine dizanja jedino moram ručno malo odvaditi dubine ako je preveliko klizanje.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo činjenice, izoral sam 6,25 rali ili točno 10000 čhv, sve na 6 parcela u prosjeku po 1 jutro.
Parcele su duge 100 čhv ili oko 160 metara ili je to više,neznam, a širina kako koja.
I uz to sam još napravil po cesti, od kuće do njive i sad do INE, otprilike 14 kilometara i
za sve to sam potrošil 127 litara plavog. :shock:
Zaboravil sam skoro, radnih sati traktora 17 +-1 :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Potrošnja od 7.5 litara po radnom satu u oranju po snijegu je OK , nemaš brige .
 
M

marko_18

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

moj FORD ima rezervar od 250 litara natočio sam ga punog i s tim rezervarom sam uzoro 30.5 jutara zemlje... s time da parcele nisu jedna do druge ima vozikanja, dubina oranja je bila 25cm i brzina traktora u prosjeku 7km/h
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Auuu , stvarno ništa ne troši .
Sa 240 litara goriva ja napravim oko 6 ha .
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko_18 kaže:
moj FORD ima rezervar od 250 litara natočio sam ga punog i s tim rezervarom sam uzoro 30.5 jutara zemlje... s time da parcele nisu jedna do druge ima vozikanja, dubina oranja je bila 33cm i brzina traktora u prosjeku 7km/h


Da da da ...... 8 litara na jutro i to još dubina 33 cm :lol: :lol: :blackeye
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Oranje,oranje,oranje...

je , je , sve je to tu negdje.
Moj bi trošil manje da mu mogu iskljućiti 3 cilindra.
Najmanje troši dok je u garaži :lol: ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh