• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko_18 kaže:
moj FORD ima rezervar od 250 litara natočio sam ga punog i s tim rezervarom sam uzoro 30.5 jutara zemlje... s time da parcele nisu jedna do druge ima vozikanja, dubina oranja je bila 33cm i brzina traktora u prosjeku 7km/h
nemoguce je...to je malo po mom misljenju...ipak je to ford od 125 ks i 6 cilindara... :?: :?:
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

robi kaže:
Evo činjenice, izoral sam 6,25 rali ili točno 10000 čhv, sve na 6 parcela u prosjeku po 1 jutro.
Parcele su duge 100 čhv ili oko 160 metara ili je to više,neznam, a širina kako koja.
I uz to sam još napravil po cesti, od kuće do njive i sad do INE, otprilike 14 kilometara i
za sve to sam potrošil 127 litara plavog. :shock:
Zaboravil sam skoro, radnih sati traktora 17 +-1 :scratch

...veoma ineresantno...a to je puno sati-malo posla...uvjeti su dakako nezahvalni..ima i ona teorija veći obrtaji brže se sat vrti(samo neznam na koliko obrtaja bi bio omjer 1:1)...ali što je još bolje potrošnja zanemariva....ako je tako svaka čast...nadodao bi još samo da bih ja garantirao brži posao sa svojim traktorom i svojim plugom ali za potrošnju rukavicu nebi bacao.. :roll:
..poanta svega je ipak 6 cilindara-100 konjskih snaga...definitivno je to jedini razlog ovakve njegove statistike....

...moje zadnje intezivno mjerenje je bilo na površini od 2 jutra pooranih za 3 sata(ni minute više skup sa transportom) na dubini od dobrih 30cm uz potrošnju od 35 litara uz dosta proklizavanja jer je kišica bila prisutna..sad si računajte
...evo i slikice..bilo je to 15.11...plug je na 14 coli naštiman da nebi bilo zabune...traktor je 100ks/4 cilindra7/4400cm3
Obrisan neispravan link.
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

35 litara na 2 jutra ili po jednom jutru? Na koliko okretaja i koliko na sat si orao?
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ROKI kaže:
35 litara na 2 jutra ili po jednom jutru? Na koliko okretaja i koliko na sat si orao?

Na dva jutra ROKI naravno....okretaja ne preko 1900-2000/min...ni slučajno a nema doista ni potrebe..brzina...dosta brzo...sigurno 7km/h
 
M

marko_18

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja se ispričavam zbok krivo navedenih podataka...gldal sam krivo tablicu..
30,5 jutara zemlje sam porotodrljao i pritom potrošio 250 litara plavog dizela, za s 250 litara plavog dizela uzorem 8,5ha zemlje na dubini od 33cm....
 
R

Rajtek

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko_18 kaže:
ja se ispričavam zbok krivo navedenih podataka...gldal sam krivo tablicu..
30,5 jutara zemlje sam porotodrljao i pritom potrošio 250 litara plavog dizela, za s 250 litara plavog dizela uzorem 8,5ha zemlje na dubini od 33cm....
E sad si ga skroz usro....
Potrošnja kod rada s rotodrljačom je puno veća nek kod oranja
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

14,5 jutara si poorao sa sa rezervarom od 250 litara....?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Rajtek kaže:
marko_18 kaže:
ja se ispričavam zbok krivo navedenih podataka...gldal sam krivo tablicu..
30,5 jutara zemlje sam porotodrljao i pritom potrošio 250 litara plavog dizela, za s 250 litara plavog dizela uzorem 8,5ha zemlje na dubini od 33cm....
E sad si ga skroz usro....
Potrošnja kod rada s rotodrljačom je puno veća nek kod oranja

Pa ne bih se složio .
Po meni njegovi podatci imaju puno više smisla nakon ispravke nego prije .
Kao što sam rekao ja sa 240 litara napravim oko 6 ha oranja a on po ispravljenjim podatcima oko 8 ha . To je sada OK .
Rotodrljanje može biti nebo i zemlja različito tako da se tu ne može puno znati o potrošnji dok nam ne kaže detaljnije u kakvim uvjetima je drljano ali na prvi pogled ne vidim neke nepravilnosti ... 250 litara na 30.5 jutara je isto OK.
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

tražim savjet:
traktor: agroplus 100
snaga: 100 ks
masa: 4600kg
želim kupiti trobrazni premetni plug, kakve su preporuke :?: :scratch
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

agrotehničar kaže:
tražim savjet:
traktor: agroplus 100
snaga: 100 ks
masa: 4600kg
želim kupiti trobrazni premetni plug, kakve su preporuke :?: :scratch
vogel not 950 ili 1020... :mrgreen: :mrgreen:
traktor mi se cini lagan za tu konjsku snagu..ali je prvo liga...krasan nema sta...i ja bi takvog :mrgreen: :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

zrine892 kaže:
agrotehničar kaže:
tražim savjet:
traktor: agroplus 100
snaga: 100 ks
masa: 4600kg
želim kupiti trobrazni premetni plug, kakve su preporuke :?: :scratch
vogel not 950 ili 1020... :mrgreen: :mrgreen:
traktor mi se cini lagan za tu konjsku snagu..ali je prvo liga...krasan nema sta...i ja bi takvog :mrgreen: :mrgreen:

krasan je df... :mrgreen:
vogel je dobar. imamo mi euromata i super slaže brazde...samo mislim da bi df mogao imati punu kapu s njim? :scratch
agrotehničar odakle si?
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Od Čađavice, negdje između Slatine i Donjeg Miholjca ;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

agrotehničar kaže:
Od Čađavice, negdje između Slatine i Donjeg Miholjca ;)
ooo...pa mi smo tu blizu...hehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :blackeye :blackeye
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Rajtek kaže:
E sad si ga skroz usro....
Potrošnja kod rada s rotodrljačom je puno veća nek kod oranja


hmm.... neznam baš ..... recimo na mojoj zemlji je traktor podjednako opterečen dok ore i rotodrlja.... a kod oranja je zahvat 1.2 m a kod drljanja 3m ... i kak onda može više trošit kod drljanja ? Kod drljanja troši najmanje duplo manje nego kod oranja.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

agrotehničar kaže:
tražim savjet:
traktor: agroplus 100
snaga: 100 ks
masa: 4600kg
želim kupiti trobrazni premetni plug, kakve su preporuke :?: :scratch

Kažeš lagan, točno ima 4200 kg prazan traktor.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Oranje,oranje,oranje...

robi kaže:
Evo činjenice, izoral sam 6,25 rali ili točno 10000 čhv, sve na 6 parcela u prosjeku po 1 jutro.
Parcele su duge 100 čhv ili oko 160 metara ili je to više,neznam, a širina kako koja.
I uz to sam još napravil po cesti, od kuće do njive i sad do INE, otprilike 14 kilometara i
za sve to sam potrošil 127 litara plavog. :shock:
Zaboravil sam skoro, radnih sati traktora 17 +-1 :scratch
Oprostite, zabunil sam se za ovo zadnje, radni sati je toliko bilo na 9,5 jutara oranja,
a ovaj rezervar od 127 lit i 6,25 jutara je bilo oko 11 ranih sati.
To je to,najiskrenije, previše troši ili ja neznam orati.
Napominjem, motor 6 cil i 4800 ccm.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Gle, sam si napisao da je brzina manje i 2100 okretaja... da si saltao brzinu vise i smanjio okretaje, potrosnja bi se vrlo vjerovatno smanjila...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hehe , svi mi se nešto bunite kada je potrošnja u pitanju ali dobro :blackeye 8)
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Gle, sam si napisao da je brzina manje i 2100 okretaja... da si saltao brzinu vise i smanjio okretaje, potrosnja bi se vrlo vjerovatno smanjila...
Da ,ali onda osjetno teže ide i dimi na auspuf, muči se baš :(
 
S

seljaček

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

agrotehničar kaže:
tražim savjet:
traktor: agroplus 100
snaga: 100 ks
masa: 4600kg
želim kupiti trobrazni premetni plug, kakve su preporuke :?: :scratch
V˛&N 950 3 brazde 12,14,16 cola ako je masa toćna možeš i 1020 3 brazde to je dosta veći plug od 950 višlja greda veći razmak plužnih tjela moje mišljenje klasični plug razlika u cijeni 3-4 x skuplji okretni a dal je baš potreban ili zbog susjeda ujedno je puno teži mislim da za tu klasu traktora nije okretač.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh