• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Oranje,oranje,oranje...

Tak je na tvojem ? ja sam mjeril od klina koji je gore do klina dolje na podiznim polugama 70 cm.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Gledaj... Bitno ti je da kad gledas iza traktor u brazdi i da je plug okomit na tlo, i kad gledas sa strane da je vodoravan na tlo, ak me kuzis...

Nemas sto mjeriti podizne poluge, kad je bitno i na kakvim si gumama, koji je pritisak u njima bla, bla, bla... Da budu jednako dugacke poluge, to je bitno samo kod pluga okretaca, na ravnjacima se primjenjuju druga pravila posto je mjesta za kopcanje na razlicitim visinama...


Dakle poores prve brazde na zeljenu dubinu i pri tome pazis da je plug vodoravan na tlo tj, da sve 3 brazde jednoliko oru, kad opet udjes u brazdu s traktorom, gledaj kako ulazi u temlju, i je li okomit plug na zemlju. ako nije onda stelas podizne poluge kako ti najbolje pase.

Vec ces se ti upraksati i nece biti problema...
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Evo mene s oranja, za 5,5 sati malo vise od 7 ha, sta kazete sta je radni ucinak, potrosio 160 l goriva, strojcina pjeva s 5 brazdi.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kupio si dobar traktor pa nam sada prkosiš , ha :blackeye ;)
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

sta dobar, najbolji, jelda da se slazes?
sad bez zajebancije, prezadovoljan sam s tim traktorom.

reci mi ratarko koliko imas tegova sveukupno naprijed?
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

na zadnjoj slicia na šta si se popeo na drvo da ga slikaš :mrgreen:
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma nije na drvo, to je polje uz dravu, pa ima nasip (bent) vidi se na slikama, i neki bunker, pa sam se na njega popeo, nisam bas toliko blesav da se po drvecu verem.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

JOSIP.1 kaže:
sta dobar, najbolji, jelda da se slazes?
sad bez zajebancije, prezadovoljan sam s tim traktorom.

reci mi ratarko koliko imas tegova sveukupno naprijed?

Više bi mi odgovaralo da si uslikao fotku sa " Activ memory " ekrana :mrgreen:

Imam 900 kilograma prednji uteg ali kako sam do sada izorao samo 3-4 jutra ( nemam iskustva ) možda mu stavim uteg od Forda za ovo kritično oranje koje ću uskoro raditi . To bi onda bio dvije tone prednji uteg ,
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

aha ..vidi se na prvoj slici bunker...
sve u svemu dobre slike
jel si gotov sa oranjem ili ti je još ostalo
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

zasto s activ memory, sta te zanima?

tvoj je na hidrouliku uteg pa je malo dalje, ja sam sad stavio jos tri utega naprijed, ukupno 15 kom, plus jedan od 260 kg ispod, ukupno 1080 kg. tezak je plug ko vrag.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Super slike.
Daj malo podatke o brzini i dubini.
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

KRESO kaže:
aha ..vidi se na prvoj slici bunker...
sve u svemu dobre slike
jel si gotov sa oranjem ili ti je još ostalo

sa svojim jesam, ovo je bilo usluzno jednom covjeku sto smo mu vadili repu,
al nesmijem otkopcat plug, kad kojoj babi malo ushvali novaca da mi zemlju u rentu, pa moram poorat, tak je to po zimi.
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

JOSIP.1 kaže:
al nesmijem otkopcat plug, kad kojoj babi malo ushvali novaca da mi zemlju u rentu, pa moram poorat, tak je to po zimi.


ha,ha,ha imao sam i ja takvih slučajeva neke su me čak počele tražiti lovu unaprjed , ali ništa od toga!!!
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

mario kaže:
Super slike.
Daj malo podatke o brzini i dubini.

dubinu nisam mjerio, nije preduboko, 25, mozda malo vise, brzina na jednom komadu gdje je bilo teze oko 6-7, a na drugom 7-8, to je stvarna brzina jer je traktor opremljen radarom, brzina koju okrecu kotaci je na prvom kom bila 8,6 a na drugom 10 km/h.

zacudili bi se koliko proklizavanja ima i pri uvjetnom oranju.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

JOSIP.1 kaže:
zasto s activ memory, sta te zanima?

tvoj je na hidrouliku uteg pa je malo dalje, ja sam sad stavio jos tri utega naprijed, ukupno 15 kom, plus jedan od 260 kg ispod, ukupno 1080 kg. tezak je plug ko vrag.

Aha , ti stavljaš utege zbog pluga ... nemam taj problem .

A slika bi mi sve rekla o potrošnji i više ...
Ti nadam se oreš sa podešenim parametrima tako da ti u activ memory sve piše ?
Imaš u memoriji traktora ( ili na MMC kartici ) već prije spremljene razne strojeve sa kojima radiš pa ih samo izabereš i koristiš li " Headland " opciju pri radu ?
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

KRESO kaže:
JOSIP.1 kaže:
al nesmijem otkopcat plug, kad kojoj babi malo ushvali novaca da mi zemlju u rentu, pa moram poorat, tak je to po zimi.


ha,ha,ha imao sam i ja takvih slučajeva neke su me čak počele tražiti lovu unaprjed , ali ništa od toga!!!

bome placam ja u naprijed, to je postalo normalno, ali ne vise od god dana u naprijed, sve uzimam, i frtaljce. treba masina da se otplacuje.
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

da li je tlo smrzlo ispod snijega?
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

nisam koristio headland, nego sam nariktao na sv1 i sv2, i okretanje na joystick 12 sec, headland imam nariktano za sve poslove, ali na manjim komadima mi je ovako jednostavnije, to moj brat vise koristi jer on sije, a na sijacici je spas, ima valjd 5 redi ikona i za oranje.

hektometar je isto nariktan ali mi je manje napisao nekih pola ha nego kombajn za repu, mislim da radar ima problema po snijegu jer reflektira jako, tako da nije mjerilo.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Čuj ako misliš da radar ne radi dobro po snijegu onda su u pitanju svi rezultati ... brzina kretanja , hektari , potrošnja po hektaru ...
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Dobra mašina...dobar plug...dobra zemlja...nema su tu šta reći..još da su uvjeti idealni nebi ništa ni trošio ;) :p :mrgreen: ....Josipe koliki je plug i na kojem zahvatu radiš...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh