• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Sjecam se da si nesto pricao da si imao JD okretac... Vjerovatno je bio mehanicki okretac?

Volio bih s okretacem probat orati, ali ne znam gdje bih takvo sto mogao i pronaci... jedno sam vrijeme bio zagrijan da si ga kupim i da na 549 ugradim dvosmjerni hidraulik, ali sam se brzo ohladio...
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ROKI kaže:
Sa dvije brazde okretač ide. Provjereno. ;)
hehe....svašta....
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Da, imao je mehaničko okretanje. Orao je super sa njim. Daske su pružale vrlo mal otpor u oranju. Plug je bio povozan što bi se reklo.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
A zasto ga vise ne koristis?
nemoze vise IMT-e vuči
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mulac mjenjao ga za kašike za Peshi-ja sa kojima sam samo jednom radio. :evil: Al znam u kojem je sad selu pa ga možda odem probat nać i kupit od sadašnjeg vlasnika. Ja sam ga platio ondak 300 DM. Ferac je sa njim 1. brzom orao na 20-25 cm ko blesav.

Zrine pa nije to dajc da stenje i kašlje dok ide. ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Cekaj... 300DEM je 1200Kn? U kakvom je to stanju bilo kad si ga kupio?!?

I je li to bio 2x10" ili 2x12" ?

@Zrine, nemoj da opet bude prisanja postova... Okani se gluposti.
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

2x10". Samo sam napravio jedno pero (produžetak daske) novo ( starog nije bilo) i ori bajo kolko oš.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
@Zrine, nemoj da opet bude prisanja postova... Okani se gluposti.
hehehe....neko se ljuti... :mrgreen: :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

PAOR i BOBO
Svaka čast što se tiče videa.
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

vidite sta je oranje, zapravo bi se prije reklo mrljanje blata.
prvi put radim tu tablu, znam da ovaj prije mene nije bas duboko orao , a namjeravam repu gore, pa kad je skinuo kukuruz ja podrivacem na rijetko prodjem, tlo je ritska crnica, da ne stoji voda, i ujebem stvar.

kako se to zablatilo nemozete vjerovat, ovo je slikano neki dan kada sam prekinio nije islo, danas dopodne malo je bio smrzlo al opet jako gadno.- nemojte podrivat u jesen, nije dobro, da nije podrivano islo bi bez problema, smanjio bi plug do kraja i poorao s 5 br, a ovako... bog zna kako cu na to u proljece sijat.

sta kazes ratarko, mrcina me iznevjerila, dosao ja s 5 br, i kako sam pustio plug traktor stao, jedva sam se izvukao iz blata s dignutim, reko nista, doma skinit jednu brazdu pa sa 4, ali bome ni sa 4 neide, nista kvaci trobrazdni plug, ali bas ni tako neide, staje traktor, ali nekako cemo promrljat, bolje nego nikako, a jos mi osovina 2 kategorije na plugu samo cekam da ju strgam.
jutros radar nariktan na 68% proklizavanja.

tko je rekao da ima dobrog ferka da mi dodje to poorat?
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

nista, onda cu ja morat svog masnog (IMT542) iz mirovine povuc i malo mu dimnjaka ispuhat.
sam da mi je negdje jos nac onaj IMT jednobrazdni plug.
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

budem ti prika posudio ovaj moj peterobr plug ak hoces, sam da nasarafim nazat petu br, ionako mi stoji, prije ces bit gotov, on ti je napravljen od ruskog celika, taj je najjaci, sam moras ipak pazit da mi ga ne potrgas.
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

varas se prika, nece ti ici sa 7 brazdi, sa 6 mozda, ali najbolje sa 5 da se rujo ne muci.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Oranje,oranje,oranje...

Siješ repu u kukuruzište :scratch Kakav traktor 200ks a nemože orati ni sa 3br, Josipe nije u pitanju ovo jesensko podrivanje.Koliko znam da se za repu ore barem jedamput prije zimskog dubokog oranja.
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zvona valjda gazda zna na i u šta se repa sije i može sijati. :lol: Ovo je za u knjigu iz ratarstva ubaciti!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

JOSIPE dobro što ti snaše ne nose jest na polje, jer bi u čižmicama zagreznile u blatu, onda bi vas sve alen dolazio čupat il bute tam ostali do svibnja dok se ne prosuši ovo blato. :mrgreen:
bolje da si spavo doma i jeo kobasice sušene a ne trgat taj ljepi traktor, teraj ga oprat sad, i onda sliku daj ;) ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec kaže:
JOSIPE dobro što ti snaše ne nose jest na polje, jer bi u čižmicama zagreznile u blatu, onda bi vas sve alen dolazio čupat il bute tam ostali do svibnja dok se ne prosuši ovo blato. :mrgreen:
bolje da si spavo doma i jeo kobasice sušene a ne trgat taj ljepi traktor, teraj ga oprat sad, i onda sliku daj ;) ;)

Pridržavam se ove tvoje zapovijedi kao pijan plota
labor.gif


Kod mene bi isto bili takvi ekstremni uvjeti za oranje
wht.gif
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko kaže:
bogec kaže:
JOSIPE dobro što ti snaše ne nose jest na polje, jer bi u čižmicama zagreznile u blatu, onda bi vas sve alen dolazio čupat il bute tam ostali do svibnja dok se ne prosuši ovo blato. :mrgreen:
bolje da si spavo doma i jeo kobasice sušene a ne trgat taj ljepi traktor, teraj ga oprat sad, i onda sliku daj ;) ;)

Pridržavam se ove tvoje zapovijedi kao pijan plota
labor.gif


Kod mene bi isto bili takvi ekstremni uvjeti za oranje
wht.gif
Ja se isto držim njegove zapovjedi do daljnjeg.
Kolega koji ima tablu pokraj mene ore s novim Agrotronom 150 sa 2 brazde 14".
Ja mu kažem, al on ne odustaje. ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh