• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Eeeee 565 i 577 čuda rade samo ih treba tjerati kak se spada, mad opet s druge strane TD 7506 sa prednjom vučom ide ali čini mi se predugačak za takve brdine, a hidraulika - bog te oslobodi.
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma za ubrdo su strašni....ja također imam 577 al on je više u ravnom.....pouzdan traktorčić....al u brdu su maksimalno iskoristivi...čvrsti,okretni,moćni,pouzdani.... ;)...dobri stari mf
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo malo i mog oranja
DSC00066.jpg

DSC00077.jpg

DSC00068.jpg
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Na drugoj fotki mi se sviđa kako zemlja izgleda :D
Da li je tu kod tebe teška zemlja za obradu ?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

igore pa nije valjd neki parlog to bio :?:
ona treča slika je dobro oranje, e na drugoj slici el to tvoj peradarnik ono sa plavim krovom :?:
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nije Ratarko, ovo na 1,2 fotki su bile zapuštene zemlje pa se nije brazda ljepo rastepala. Ma vukao bi Claas i 4 brazde bez problema na 16". :lol:
Šteta što nemam crtalo na zadnjoj brazdi bilo bi to puno ljepše, ovako mi ne ostane onako čista zadnja brazda.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Lijepo,lijepo. Pa sta ovi predrluznjaci ne vuku staru travu? Ništa se ne štopa? To je 14" je da?
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

Re: Oranje,oranje,oranje...
by toma84 on Wed Mar 05, 2008 2:19 pm

Lijepo,lijepo. Pa sta ovi predrluznjaci ne vuku staru travu? Ništa se ne štopa? To je 14" je da?

Prvu zapuštenu zemlju sam orao sa pretplužnjacima, sa zadnjima jer sam na prvima izgubio maticu kod otvaranja brazde pa sam prednje pretplužnjake skinuo :twisted: :twisted:

Poslje sam počeo orati gdje je prošle godine bila kuruza i još sa ja to nadebelo pognojio, ma užas živi, stalno se štopalo, ima sam naštelano na cca 30 cm spustim još niže al nejde pa nejde. Jednostavno se nabije gnoj i kukuruzovina na pretplužnjak i diže plug van iz zemlje. Otišao ja doma, meznuo dva gemija, skunuo pretplužnjake i da vidiš, milina, jedino što kad orem bez pretplužnjaka mi se ne rasipa tako ljepo brazda, ako pag orem brže od 7km/h onda mi prva brazda prebaci zemlju preko na braznu u prošlom prohodu.

A evo i mog glavnog traktoriste;
DSC00072-1.jpg


EDIT
Malo je zbunjen ali kad krene ne staje.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

Re: Oranje,oranje,oranje...
by bogec on Wed Mar 05, 2008 2:09 pm

igore pa nije valjd neki parlog to bio
ona treča slika je dobro oranje, e na drugoj slici el to tvoj peradarnik ono sa plavim krovom

Da bio je "parag", zapuštena zemlja godinama, a ono iza nije moja farma već od kolege, izgrađena prošle godine.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nabavi si neka crtala,nema onda stopanja nikakvog. Ja na oltu imao sam zadnje. Prva brazda se stopala i stopala. Stavio i naprijed i nema sanse da se zastopa.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec kaže:
igore pa nije valjd neki parlog to bio :?:
ona treča slika je dobro oranje, e na drugoj slici el to tvoj peradarnik ono sa plavim krovom :?:
"Parlog" tak se kaže za zapuštenu, zakorovljenu zemlju.
toma84 kaže:
Lijepo,lijepo. Pa sta ovi predrluznjaci ne vuku staru travu? Ništa se ne štopa? To je 14" je da?
Ja već godinama radim sa pretplugima, i ne pomišljam da orem bez njih. Jer oni bece korov u dno brazde pa je "velika" brazda poklopi, i rastresu zemlju tako da oranje izgleda kao da je pretanjurano.
A štopanje nije problem kod pretpluga, samo se treba pravilno postaviti, tj. složiti pravu dubinu, daljinu od "velike" brazde, te nagib.
Ako je to sve pravilno složeno plug se neće štopati ništa više nego i običan plug bez pretpluga, a razlika u kvaliteti oranja je velika.
 
M

mladen

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ni kod mene predpluznjaci ne stopaju travugu do koljena zaorajem da joj se nezna trag samo se moraju dobro postavit
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

Da ima nešto i u tome, trebal bi sprobati jer ih mogu pomicati naprijed - nazad, bliže i dalje od lemesa.
Te zemlje koje sam orao bilo je brano sa Burgonom u klipu koji ima samo noževe nema frezu tako da ispod svaku odreže i odbaci kukuruzovinu, i tu su najveći problemi. :x
 
S

seljaček

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Igor čini mi se a možda mi se samo čini da ti je 1. brazda veča od 2. i 3. i 2. i 3. ne zaoravaju najbolje korove mislim da ti je topling poluga pre kratka pa ti 1. brazda ide pre duboko bar se na slikama tako vidi.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

Re: Oranje,oranje,oranje...
by seljaček on Wed Mar 05, 2008 9:05 pm

Igor čini mi se a možda mi se samo čini da ti je 1. brazda veča od 2. i 3. i 2. i 3. ne zaoravaju najbolje korove mislim da ti je topling poluga pre kratka pa ti 1. brazda ide pre duboko bar se na slikama tako vidi.

Teško, jer sam je nekoliko pita štelao, da na ovoj zapuštenoj zemlji 2 slika se tako vidi, ali nije.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma traktorist je vidim ja glavni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
M

mladen

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

radi radi stari neko ti je reko i sve sto si steko potrosice neko ;) Sve sto je pretpluznjak blizi lemesu manja je sansa da zagusi to jes bolje zaoraje al je i teze vuc traktoru ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh