• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

hehe, 560 i 2x14'' kod nemaju kaj tražiti!

2x14'' ide tek od 75 ks pa na više, naravno ako se hoće dovoljno duboko i kvalitetno izorati.

Ja sa 565 orem sa 2x13'' i ide skoro svud, osim na livadama i nekim težim zemljama, a tu Same preuzima stvar sa 2x14''

Kod nas ljudi večinom oru sa 560 i 2x12''!
 
S

seljaček

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa dal nije kod tebe pjeskovita lagana zemlja :scratch :?: pa to ide ko u repu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

seljaček kaže:
Pa dal nije kod tebe pjeskovita lagana zemlja :scratch :?: pa to ide ko u repu

Ima i pjeska, dosta, tu se da stvarno orati, ja sam ga oral sa 3x12'' s imt 565 i traktor noje niti znal, ali opet s druge strane ima jako, jako teške zemlje, nađe se svega!!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kupio sam neke njive, pa je bilo proljetnog oranja...
SSM16757.jpg

SSM16750.jpg
 
M

mladen

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

izgleda ljepo se ore kakva je zemlja sta planiras sijat
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

mladen kaže:
izgleda ljepo se ore kakva je zemlja sta planiras sijat
Bjelica je zemlja, a već je posijan kukuruz. Morao sam odmah jer ako se osuši onda se nemože kvalitetno usitniti.
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
Re: Oranje,oranje,oranje...

ljepo,ljepo samo tako nastavi :)
kako te služi taj lemken?
 
R

Rajtek

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Turbo sam zadovoljan, super slaže brazu i zaorava, još sam da je viši jedno 10 cm, onda bi bil savršen.
Nakon IMT-ovog pluga ovo je milina za delat.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

danas je kod bogeca došlo na red preoravanje djela ljuljeva na koje ide kukuruz, zaorana je 15 ica 250kg na ha, a ureju zadrljam, i to je to, oralo se je lagano.
evo pikčr
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

u kako loše oranje!! da sam ja to sa svojim Deutzom oral to bi se odma moglo ić sijat!!!! :) :) :) :)
 
M

maksica6

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zbilja lose oranje pa nemas NIKAKVE BRAZDE :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

mario kaže:
super se ore :D :D

U kojoj brzini?
Dubina?

ma zekan 4320 vuče dvobrazni 14 cola fužinar da milina, orano je u drugoj direktnoj iliti transportnoj, a dubina 25cm,nema potrebe dublje
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje jesen 2006

ovo je moj Ursus sa plugom "IMT 756 visoki klirens". Orali smo kukuruznjak sa njim, ta slika je u pokretu, dok je iso. moj tata njega uvjek goni 2brzom, puni gas. bilo mokro, suho. On ga zna dobro nastimat i zna orat.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

U mom kraju 3 brazde su IN, ali samo za plitku obradu strnjaka i nista vise...

Ovdje plug jos nije bio postelan, pa je zadnja brazda duboko grabila. Inace ja ovo cudo vucem u 1. direktnoj bez ukljucene prednje vuce, jer mu ne treba. samo ide i ide i ide. Dubiina je nekih 10-ak cm, ako ne i manje...
Obrisan neispravan link.

Sprijeda:
Obrisan neispravan link.

Ovdje se vidi susjedov pas koji se nije htio maknuti dok ne pojede misa kojeg je ulovio. Trubio sam, ali dzabe ;) Lijepo se vidi na kojoj "dubini" orem strnjak...
Obrisan neispravan link.

Posao zavrsen, kao da sam gruberom isao, susjedi su poludili i kazu da ne znam orati... Ako ovo korove ne potakne na rast, nece nista, a onda ih potanjuram i posijem repicu, te ju najesen zaorem. Milina...
Obrisan neispravan link.

Evo nesto i za URSUS fanove ;) Susjedov 335 i 3x10" plug. jako mu je tesko vuci, jer se ova njiva vec plitko jednom orala... Moj plug nije 3x10", nesto je manji, ali je ovo definitivno previse, cak i na ravnom...
Obrisan neispravan link.

Ursus malo dimi, ali sasvim fino ore:
Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

aaiii koje oranje :) :) kao da su svinje rovale..nisi mogao bolje travu prebaciti? koliko km/h ides?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh