• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

čekaj agrostar je jači od ovog drugog deutz-a koji je to??
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikic MF kaže:
čekaj agrostar je jači od ovog drugog deutz-a koji je to??
Agrostar 6.31 je 120 ks
Agrotron 165 je 170 ks
Pitaš se zašto Agrostar ide bolje? ;) :roll:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
[quote="kikic MF":2pxy6j17]čekaj agrostar je jači od ovog drugog deutz-a koji je to??
Agrostar 6.31 je 120 ks
Agrotron 165 je 170 ks
Pitaš se zašto Agrostar ide bolje? ;) :roll:[/quote:2pxy6j17]
da pa malo mi je glupo agrotron je jači i ide sporije a ima 3x14 a agrostar je slabiji i vuče 3x16 a ore bržije? :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikic MF kaže:
[quote="DF&Torpedo":vaq3v2ge][quote="kikic MF":vaq3v2ge]čekaj agrostar je jači od ovog drugog deutz-a koji je to??
Agrostar 6.31 je 120 ks
Agrotron 165 je 170 ks
Pitaš se zašto Agrostar ide bolje? ;) :roll:[/quote:vaq3v2ge]
da pa malo mi je glupo agrotron je jači i ide sporije a ima 3x14 a agrostar je slabiji i vuče 3x16 a ore bržije? :scratch[/quote:vaq3v2ge]
Nemogu vjerovati da nisi zaključio iz slika, razlika je očigledna, ali naravno u tipu tla. :)
Kod mene Agrotron obrđuje teške zemlje, a Agrostar lagane.
 
Č

Čugi

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Razlika u tipu tla je i više nego očigledna!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

dobro nisam gledal zemlju nego traktore sad sam gledal zemlju ova je stvarno koma koju orije agrotron
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

a jebi ga nisam slikao kad sam orao zaboravim sjednem u traktor i odem pa kad dođem na polje sjetim se da nisam ništa uzeo za slikat al bude slika sad če bit ide 560 na usavršasvnje i moderiranje tapiciranje kabine farbanje mor5am izvadit bosch pumpu i dizne da mi to malo naštela jer nekak čudno radi i nove kočnice če dobit usput iako mu netrebaju još al kad če bit rastepen bit če
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikic MF kaže:
dobro nisam gledal zemlju nego traktore sad sam gledal zemlju ova je stvarno koma koju orije agrotron
još je sad dobro preorana ta parcela, jer nije jak mokro. A da sam čekao još bi i treću brazdu skidali.

EDIT
Ovo je snimka kako se lani oralo, Agrotron 150 sa 2x14" i dubina oranja 15 cm...
[youtube:34njhuf2]cupP5rYkGEk[/youtube:34njhuf2]

Dok je Agrostar na laganoj zemlji radio sa 4x16"
[youtube:34njhuf2]6_z1WfeAA0Q[/youtube:34njhuf2]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF, ima tu kod vas stvarno jeb**a tla!, al ima i dobrih tala! :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

jako dobre slike ;) ;)
joj malo čudno traktor 170ks a 3 brazde :scratch ajd nabavi m unove gume da ide s 4 :blackeye
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
jako dobre slike ;) ;)
joj malo čudno traktor 170ks a 3 brazde :scratch ajd nabavi m unove gume da ide s 4 :blackeye
Nema šanse s 4 brazde i s novim gumama, dobro je dok je i ovak. Lani je bilo još gore, vidi se na video clipu...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

ideš onda je jako teška zemlja....kod mene nema tak jako teške :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Marko, očito još nisi probao orati na takvoj zemlji!!!
Bolje ju poorati kako se spada sa manjim plugom nego ''pisati'' po njoj sa velikim plugom! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
Marko, očito još nisi probao orati na takvoj zemlji!!!
Bolje ju poorati kako se spada sa manjim plugom nego ''pisati'' po njoj sa velikim plugom! :mrgreen:
priznajem nisam :!: al ima kod nas isto teške zemlje i nikad bilo problema s 2brazde ;) kad budem orao tu "tešku"budem probao slikat!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Imam i ja teške zemlje, u kojoj traktor od 95 ks ore sa 2x14'', jer više nemože, a traktor 65 ks ore sa 1x14'' jer više nemore, dok drugi oru sa 40 ks traktorima sa 1x14'' ili ima i budala što oru sa 2x12'' ili 10'', e ti nikako ne pooru i nemaju prinose, zato bolje orati kak se zapovjeda i NE upropastit svu zemlju kao što radi DF i zato svaka mu čast! :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
Imam i ja teške zemlje, u kojoj traktor od 95 ks ore sa 2x14'', jer više nemože, a traktor 65 ks ore sa 1x14'' jer više nemore, dok drugi oru sa 40 ks traktorima sa 1x14'' ili ima i budala što oru sa 2x12'' ili 10'', e ti nikako ne pooru i nemaju prinose, zato bolje orati kak se zapovjeda i NE upropastit svu zemlju kao što radi DF i zato svaka mu čast! :mrgreen:
Kod mene obični plugovi nemogu niti orati, probao je jedan sa nekim laganim Lemkenom, odmah mu je šaraf pukao nije niti 10m krenuo. A o kvarovima na plugu, mogu se i ja pohvaliti, Kuhn isto ne smije u tu zemlju ;) , jedino Rabe izdrži.

Vi pričate kako moj DF nemože vući 4 brazde, a na toj njivi su do sad sa JD 4755 (190ks) vukli 3x16" dubine oranja 15 cm. :blackeye
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo počeo sam i ja orat,ovo sam zaoravao gnojnicu:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
druga zemlja:
Obrisan neispravan link.
brzina koja je malo varirala nekih 0.3km/h
Obrisan neispravan link.
i dubina:
Obrisan neispravan link.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ljepo, nema šta....a Hurlimann nemože vuči 3 brazde u onoj sipkoj zemlji?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko355 kaže:
Ljepo, nema šta....a Hurlimann nemože vuči 3 brazde u onoj sipkoj zemlji?
za 3 brazde čemo probat malo kasnije :mrgreen: al orao sam prije i išao je..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh