• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
P

pixa93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma to njegovo je bio stari traktor i stari plugovi.lufta na svim mjestima i onda je plug jako se iskosio
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

pixa93 kaže:
marko93 kaže:
Matija nije da tražim dlaku u jajetu,ali nekak mi oranje ne izgleda dobro :scratch
Kao da ti prednja brazda malo hvata,i nije se ravno :?:


da vidi se d malo manje hvata al neupitno je to

tu mi je na tim zemljama prva previše hvatala ,a na ostalim zemljama sam ga naštelao i ide ko vurica...sad je sve ok
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Oranje,oranje,oranje...

pixa93 kaže:
evo i mojih plugova.crtala sam skino jer su bila mala pa su stopala i sad cu dat navarit na zadnje brazde kao jedan noz koji ce bit umjesto crtala

http://img24.imageshack.us/img24/9967/dsc01315n.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/2609/dsc01316ox.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/8365/dsc01317i.jpg

a zašto ne staviš veće diskove to bar nije tako velika investicija, ja na svojemu imam i jedno i drugo nož ti inače i štiti prednji dio brazde od trošenja
 
P

pixa93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

jozek kaže:
pixa93 kaže:
evo i mojih plugova.crtala sam skino jer su bila mala pa su stopala i sad cu dat navarit na zadnje brazde kao jedan noz koji ce bit umjesto crtala

http://img24.imageshack.us/img24/9967/dsc01315n.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/2609/dsc01316ox.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/8365/dsc01317i.jpg

a zašto ne staviš veće diskove to bar nije tako velika investicija, ja na svojemu imam i jedno i drugo nož ti inače i štiti prednji dio brazde od trošenja

ajd jel stavis sliku sa tim nozem da vidim kak si ti to izveo
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

iskustvo s kojim ja raspolažem o vezi oranja da nije isto orati lakšu ili neku težu zemlju to svi znamo
ali španeri moraju biti kao neki graničnici kad je u pitanju teška zemlja-glina jer plug jednostavno ode(više uzima 1brazda) pa se zna desit da podrhtava,iskače iz zemlje,škripi....pa čak podiže prvi dio traktora
te neke stvari sam ja doživio recimo kao mladi i ne tolko iskusni orač a vjerujem i puno vas
:mrgreen: npr. oranje bi usporedil s kartanjem jer ovisi u puno toga :tip tla,vlaga zemlje,masa koja se zaorava,predkultura......a tak je u kartanju uvjek druge karte a to znači da treba puno trenirati da bi to bilo uvjek na kraju dobro ili odlično 8)
 
P

pixa93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

markach kaže:
iskustvo s kojim ja raspolažem o vezi oranja da nije isto orati lakšu ili neku težu zemlju to svi znamo
ali španeri moraju biti kao neki graničnici kad je u pitanju teška zemlja-glina jer plug jednostavno ode(više uzima 1brazda) pa se zna desit da podrhtava,iskače iz zemlje,škripi....pa čak podiže prvi dio traktora
te neke stvari sam ja doživio recimo kao mladi i ne tolko iskusni orač a vjerujem i puno vas
:mrgreen: npr. oranje bi usporedil s kartanjem jer ovisi u puno toga :tip tla,vlaga zemlje,masa koja se zaorava,predkultura......a tak je u kartanju uvjek druge karte a to znači da treba puno trenirati da bi to bilo uvjek na kraju dobro ili odlično 8)


tak je
kod mene se desava da ako nisam plugove dobro nastelo stari neda da idem orat.jednostavno neda.tak je sa svime sa kombajom sa sviem.sve mora bit ustelano ko suza u oku i dat svoj maksimum
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Malo kemijanja danas...stavio sam dodatna povišenja da mi se plug ne štopa kod zaoravanja kukuruzovine koja je pobrana kombajnom bez malčera... Inače se masa jako nabija iznad standardnih pera do grede pošto stabljika ostane u jednom komadu i samo se presavine prema zemlji. nadam se da će sad biti bolje... jel ima tko kakvih sličnih iskustava? Nisam danas još uspio testirati...

Evo slike:

 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Oranje,oranje,oranje...

Od kojeg materijala si pravio spicu na lemesu??
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Od istog od kojeg su napravljeni federi na kamionima... Mislio sam staviti Hardox 400, no nije mi se dalo samo za tih par komadića ići u Varaždin jer mi nije tako blizu pa sam se odlučio za ovo.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Oranje,oranje,oranje...

@ pixa93 evo slike koje te zanimaju

prvo cijeli plug
eec40e26.jpg


nož na prvoj brazdi kupljen prošle godine dotad ga nije bilo
ec53fce9.jpg


pogled iznutra
58a1ebbf.jpg


nož na zadnjoj brazdi oduvijek je tu pa je i potrošen
339e3b85.jpg


441ea8c8.jpg


ovako izgleda gdje nije bilo noža vidi se trošenje dijela daske
6c21cdd3.jpg


a ovako gdje je bio nož i prije zato sam ja uvijek za taj nož
94a0da7b.jpg


na gornjim slikama gdje je slikano izvana ako bolje gledaš bridove daski možeš to isto vidjeti
 
P

pixa93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

jozek kaže:
@ pixa93 evo slike koje te zanimaju

prvo cijeli plug
eec40e26.jpg

[/img]

na gornjim slikama gdje je slikano izvana ako bolje gledaš bridove daski možeš to isto vidjeti




a jel si probo kad orat samo s tim bez crtala.jel preuzima ulogu crtala
 
J

jokapz

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas oro za sjetvu zobi je malo kasno al kak joj Bog de nema puno pa nije velika šteta... Zaorivam kukuružnjak poslje kombajna bez ikakog tarupuranja bez ikakvog štopanja ja sam sa rezultatom prezadovoljan šta vi kažete???

 
J

jokapz

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Trebali bi bit na 70 cm... E da u akciji plug Leopard 2x14" visoki
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Oranje,oranje,oranje...

pixa93 kaže:
jozek kaže:
@ pixa93 evo slike koje te zanimaju

prvo cijeli plug
eec40e26.jpg

[/img]

na gornjim slikama gdje je slikano izvana ako bolje gledaš bridove daski možeš to isto vidjeti




a jel si probo kad orat samo s tim bez crtala.jel preuzima ulogu crtala

pa ne baš sasvim mada neki to tvrde jest da nož reže nutra zemlju ali površinski to ostaje čupavo to možda jest uredu kod zaoravanja strništa ali kad kukuruzišta ti se masa vuče pa je bolje i ljepše da ga kružno crtalo prereže i lijepo zaore
 
P

pixa93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

jozek kaže:
pixa93 kaže:
jozek kaže:
@ pixa93 evo slike koje te zanimaju

prvo cijeli plug
eec40e26.jpg

[/img]

na gornjim slikama gdje je slikano izvana ako bolje gledaš bridove daski možeš to isto vidjeti




a jel si probo kad orat samo s tim bez crtala.jel preuzima ulogu crtala

pa ne baš sasvim mada neki to tvrde jest da nož reže nutra zemlju ali površinski to ostaje čupavo to možda jest uredu kod zaoravanja strništa ali kad kukuruzišta ti se masa vuče pa je bolje i ljepše da ga kružno crtalo prereže i lijepo zaore



e a dok plug ude na dubinu oranja jel taj noz viri van ili je pod zemljom
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa naravno da je pod zemljom to bi morao orati jako plitko da on viri vani
 
P

pixa93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

a jel mi mozes dat neke dimenzije tog noza.sutra cu nosit majstoru ga rezat pa cu probat malo kemijat.pa on bi u potpunosti trebao zamjenjivati crtalo
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Oranje,oranje,oranje...

jokapz kaže:
Danas oro za sjetvu zobi je malo kasno al kak joj Bog de nema puno pa nije velika šteta... Zaorivam kukuružnjak poslje kombajna bez ikakog tarupuranja bez ikakvog štopanja ja sam sa rezultatom prezadovoljan šta vi kažete???


Fino,fino.
Dobro si to zaorao.
Skroz malo org.tvari ostalo vani!
Da barem svi mozemo tako :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh