• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega kak god ali 35 km/h u oratvi??bokte pa tolko ide moj TD po cesti i to pod punim ručnim gasom...

kak god al zgleda da vam neradi dobro pokazivač brzine je ipak ako je oral i u plasteniku pa se nemre vozit 35 jedino ako nije ekstra veliki i dugi..
 
Posljednje uređivanje:

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
kolega kak god ali 35 km/h u oratvi??bokte pa tolko ide moj TD po cesti i to pod punim ručnim gasom...

kak god al zgleda da vam neradi dobro pokazivač brzine je ipak ako je oral i u plasteniku pa se nemre vozit 35 jedino ako nije ekstra veliki i dugi..

30 km/h mu piše u knjižici. Povečani mu je dovod goriva i maksimalni okretaji na 2800. plastenik je dugi 100 metara. Taj traktor po cesti ide 40km/h.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
30 km/h mu piše u knjižici. Povečani mu je dovod goriva i maksimalni okretaji na 2800. plastenik je dugi 100 metara. Taj traktor po cesti ide 40km/h.

Tebi netreba niti trokut na traktoru.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da mi je samo vidit kud je taj plug baco zemlju pri toj brzini:icon_scratch::(:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a jedno 15-20km/h da ne znam kako ide brzo brže ne može orat, jer 65ks i 2x12" 30cm duboko ne ide sigurno 35km/h, a i zemlju bi pri toj brzini bacao bar 10 metara.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Da mi je samo vidit kud je taj plug baco zemlju pri toj brzini:icon_scratch::(:

Zemlja je letjela dosta daleko od pluga. Skoro pa i nije bilo potrebe frezati nakon oranja jer se zemlja jako lijepo smrvila.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa i ja velim da je to prebrzo..to bi moral negdje probati tak brzo iti ,ali sumljam da bi išel dublje od 10-25 cm pri toj brzini jer nebi mogel vuči...ja po pjesku gdje bi mogao vuči sa 75 ks i 2x16 na dubini od 30 cm bez ikakve brige,ali ni tamo nikad nisam išel brže od 15-17 jer plug baca "zemlju" par metara pa se niti ne vidi da je orano...
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Zemlja je stvarno daleko letjela. Brzina je bila mjerena preko GPS-a, a točnost je +- 5km/h tak da ispadne 30 km/h ako je pokazivalo više. A to je opet jako brzo.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pri toj brzini od 30kmh bi zemlja izletila van iz plastenika ne vjerujem u to!!
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Kod mene jedan pričao iz grada čovjeku da je išao sa Ursusom u Kašinu oko 50 km udaljenost. Veli ma brzo sam došao. Kad je izašao iz Sesveta i digo ga na 100 ni jedan auto ga nije do Kašine prošo. Onda kad je brzi otišo došao ovaj i pita da li može traktor ići 100. Ne bi ulazio u to da li je istina ili ne oranje u plasteniku. Al ovaj moj da ore probil bi zvučni zid u plasteniku.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U proljetnom oranju plastenika, brat je orao sa Universalom 643 i IMT 756.20, 30 cm duboko u 4. brzoj, brzinom od nekih 35 km/h. Nisam to uspio snimiti ali ako bude još kakvih ludorija, onda budem snimao.


:icon_hang:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
hahahahahahaha dečki moji ako vi tome vjerujete svaka vam čast
da je kakva zemlja ali nema šanse jer ne samo da bi mu bacalo daleko od puga nego bi mu ju dizalo okomito preko daske, nema teoretske, ja sem samo jemput poteral 17 km/h išlo je lagano niz breg i mam je bacal 1 m od pluga a trava je gore bilo kolko očeš tak da su to priče za malu djecu
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Najači dio je kad ga prešalta iz 3. u 4. Kad bi moj sused i on imali zemlju jednu pored druge kad bi orali oni ne bi preokretali zemlju. Oni bi bacali jedan drugom zemlju. Imam isto jednog koji radi s menom. Sa 539 i 14" plugom ore 40 cm u dubinu bez problema.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
http://www.youtube.com/watch?v=4TczQZUboe0
Pogledajte ovog tipa iz Švedske. Sa Fordom od 80ks i plugom sa 4 brazde ide i više od 35km/h, a zemlja sigurno nije lakša od one moje u plasteniku. U plasteniku je sa kamionom navožena pjeskovita zemlja i mješana je sa ilovačom kako bi se dobila plodnost, a ilivača je tu da zadržava vodu.
 
B

Bobo

Guest
Bajo, ne pisi pizdarije po forumu, morat cu te pocet kaznjavati za ovakve gluposti...

30km/h oranje, mileni moj, nismo vesla sisali pa da ti vjerujemo na ove gluposti.


Nekad sam i ja bio djete i isao se zajebavat po sred njive i zaletim se s 539 koliko god moze po strnjaku, plug spustim u zemlju 5-6cm jer sve dublje od toga je zaustavljalo traktor u 2 metra koliki se strasni otpori javljaju na plugu a za frcanje zemlje odgovorno tvrdim da je letjela dobrih 5-6 metara u stranu.

Ovaj clip sto si postavio je "natjecanje" na prethodno pripremljenoj zemlji (duboko frezano) i s nabrijanim traktorima koji sluze ocito samo za trganje i to i ovo sto ti pricas NIKAKO nije za usporedbu...

Smiri malo dozivljaj.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj video pokazuje natjecanje u brzini orjnja neke zadane povrsine i ovi traktori umjesto traktorskih imaju neki avionske turbine i neki nabrijane klipne sa pogonom na kerozin i imaju u prosjeku 800 i vise konja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh