• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Malo sam orao prošlih dana. Trebalo ranije, ali nije vreme dalo. Prvo jedna brazda, pa dvije.
 

Prilozi

  • DSC01013_pf.jpg
    DSC01013_pf.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 176
  • DSC01017_pf.jpg
    DSC01017_pf.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 274
  • DSC01018_pf.jpg
    DSC01018_pf.jpg
    76.6 KB · Pregleda: 365

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
i ja sam malo orao ;)

loše... mokro....

a5g6ea.jpg
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4tgAaUc-nlU[/YT]

Evo plitko oranje od prije par dana,može mi neko reć zašto se ljepi zemlja za daske?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Zanima me kako suzbiti buse od trave.Znaci kod oranja npr livada ili strnika da li da prije potanjuram travu ili bolje pokosit?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Možda je bolja opcija tanjuranje jer sasječe travu na sitnije i onda je to lakše zaorat
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kak god,da pokosiš ,glavno korjenje tj.buse ostanu čitave,a dok potanjuraš onda sve zrežeš i lakše se raspadne a nisu cikeli komadi..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Znaci sutra prvo tanjuranje pa oranje, danas se nikako rijesit busa .Ja tanjuram a one samo izlaze.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To sam htjel i rec kad je tvrdo i zabito tanjurace nejdu u zemlju i nis nisi napravil samo potrosil naftu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zanima me kako suzbiti buse od trave.Znaci kod oranja npr livada ili strnika da li da prije potanjuram travu ili bolje pokosit?



ja sam tanjurao, jer visoku travu se nemože lijepo zaorati da nestrši van......
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bome je jako unaprijeđeni...samo ima lemeše drugačije i može se štelati širina brazde kak imaju i večina večih plugova..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ide indijac dobro??? :)
Fino se ore!

I ja danas cjelo poslijepodne orem u pojasu kod rijeke Drave. Majko mila al je tvrdo i sabito, ali i dosta vlažno, sutra priprema i sadanja da se ne zapeče na ovom suncu. Slika nema, sve je bilo u žurbi.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jos malo za kukuruz.

stari pasnjak/ livada koji vec vrag..



jos jedna livada:



tu je izmedju ostalog i jedan pretpluznjak pao u borbi :icon_hang:





i jedan "normalniji" komad





ali nemoze bez ovoga:



priprema u nocnoj smjeni i sutra sjetva..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jao tibore pa ovdje ima građevinskog materijala za jednu kućicu,pa nije ni čudo da je predplužnjak pao za slobodu,jao kolika je dužina ove parcele sa predzadnje slike,:icon_pidu:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh