• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Brazde su ti dosta neravne i ko da ne okrece brazdu svuda isto,al mi se cini da je zemlja dosta teska icudne strukture,i da kod tebe je fakt suho,tu kod nas jos ima vlage pa cak na nekim komadima i prevec.
Jel islo tesko kak je traktor podnasal teren i pluge na tom komadu?

Na dijelovima je jako lose tvrdo i ne okrene skroz brazdu a dijelovi su se super zorali i ja neznam ko je to prije oro bilo je jako puno jaraka po njivi pa sam i to moro malo izjednacit traktor je dobro se ponaso plug isto negdi malo se osjetilo da mu je teze a negdi je letio za prvo oranje njive nakon dosta godina ja zadovoljan!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
bučo, u takvoj zemlji s tim traktorom, ja bi uzeo plug sa 1 brazdom, i povečao dubinu, a zahvat namjestio oko 30cm, i bolje bi se rasulo.......samo moje mišljenje........:icon_jook:


nije ni to loše, proljetno je oranje, koje i treba biti pliće, samo treba to odmah izraditi, jer na ovim temperaturama, zemlja se osuši i spekne za jedan dan, i onda nastaju problemi.......

Meni je jesensko oranje oko 25cm a proljetno oko 20cm ja nemam potrebe za vecom dubinom a sta se tice traktora i pluga sve odraduje bez problema prva brza i malo vise od pol gasa i uopce se ne muci spera ni kocnice se ne koriste sutra ide tanjuranje tak da nece bit problema bolje ce se potenjurat sigurno nego jesenska brazda sta imam
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na dijelovima je jako lose tvrdo i ne okrene skroz brazdu a dijelovi su se super zorali i ja neznam ko je to prije oro bilo je jako puno jaraka po njivi pa sam i to moro malo izjednacit traktor je dobro se ponaso plug isto negdi malo se osjetilo da mu je teze a negdi je letio za prvo oranje njive nakon dosta godina ja zadovoljan!

Ma ta je zemlja fakat u k....super je ispalo i nemas brige al sutratak nebu prevec kise potanjuraj.
20cm je sasvim dovoljno za kukuruz da je i 15 njoj netreba vise.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i kod tebe je buco sastav zemlje slican kao kod mene. dobro je uzorano . sa obzirom da je to ledina i nije dugo orano super. ko zna bolje nek izvoli. znam dobro sta je smolnica zemlja samo kod nas je jos gora. ona crna klizava i lepljiva. i posle kazu 540 nije traktor. meni najdrazi. to 539 tesko bi uzorao
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dajte mi objasnite jel kotac opce potreban na dvobraznom plugu i kolko on znaci ak hidraulika radi dobro?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam nisam mjerio dubinu,ali na slikama se vidi gdje sam pliče orao,kada sam si to sve razorao onda sam povečao dubinu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ovo je super ispalo kak je puno trave.
Na koju si dubinu isel?
Jel bilo borbe natkojem djelu,vode,blata?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pa ovo je super ispalo kak je puno trave.
Na koju si dubinu isel?
Jel bilo borbe natkojem djelu,vode,blata?

Zacudujuce suho dogo godina je bila livada pa je bilo problema sa zabitom zemljom,a dio je bio kukuruz. Kad ima deflektore na daskama, onda to tako izgleda jedino da mi je traktor brzi za 2 kmh jos bi ljepse slagalo 6kmh je bilo oranje u drugoj brzini na 1800 okretaja...
a dubina od 20 do 25 kako gdje odradi plivajuci....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zacudujuce suho dogo godina je bila livada pa je bilo problema sa zabitom zemljom,a dio je bio kukuruz. Kad ima deflektore na daskama, onda to tako izgleda jedino da mi je traktor brzi za 2 kmh jos bi ljepse slagalo 6kmh je bilo oranje u drugoj brzini na 1800 okretaja...
a dubina od 20 do 25 kako gdje odradi plivajuci....

Ja sam stavil te deflektore prije 3god. I super stvar puno bolje okrece.
Da kad je veca brzina bolje okrece i slaze brazdu pogotovo kod imt pluga.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Dajte mi objasnite jel kotac opce potreban na dvobraznom plugu i kolko on znaci ak hidraulika radi dobro?

gle ako imas kotac pustis hidraulik do kraja i samo deri i brazda ti je uvjek iste dubine, a dok nosis na hidrauliku svakoa tresnja traktora ti mjenja dubinu, ja orem s kotacom 11 godina i bez njega bi velike borbe imal tak da bez njega nikad vise
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi smo ove godine tek stavili kotač na plug..puno bolje je kaj niti mučiš sebe na kojoj je dubini a niti traktor bolje rečeno hidrouliku kad ga mora stalno držati....mi smo ga stavili zato kaj imamo jako teški plug pa ajd da ga nd drži hidroulik cjele dane dok radiš ....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zacudujuce suho dogo godina je bila livada pa je bilo problema sa zabitom zemljom,a dio je bio kukuruz. Kad ima deflektore na daskama, onda to tako izgleda jedino da mi je traktor brzi za 2 kmh jos bi ljepse slagalo 6kmh je bilo oranje u drugoj brzini na 1800 okretaja...
a dubina od 20 do 25 kako gdje odradi plivajuci....


nisam radio sa ursusom, on ima isto plivajući ko ferguson????

što se točka tiče, za rusa govore da treba, al može i bez njega, barem sam ja tako jednom i radio, jer na plugu ga nije bilo.......malo je gnjavaža, al može se uraditi, samo stvar navike.....
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
DADO

lijepa kombinacija! na koliko je cola vogel naštelan??
u da je prekretač, bilo bi ko iz bajke! :)

daj mi reci koju potrošnju imaš po jutru, neki prosjek?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
nisam radio sa ursusom, on ima isto plivajući ko ferguson????

što se točka tiče, za rusa govore da treba, al može i bez njega, barem sam ja tako jednom i radio, jer na plugu ga nije bilo.......malo je gnjavaža, al može se uraditi, samo stvar navike.....

Ursus ima dva ta polozaja S i P a zetor tri ima taj srednji polozaj M ja sabi pustim rucicu poluga do dole i namjestim tu rucicu od plivajuceg polozaja na njoj si odredim dubinu koliko traktor moze vuc da ima sto manje proklizavanja kotaca i nemas bruge hidraulika sama odraduje sve...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas se uzoralo prije podne jedna ral gdje sam izvezao stajnjak,to bude za SUSU,i sa obzirom na tolike padaline dosta je teško oranje,gazilo se ljetos kad se skupljala slama,pa se gazilo kad se kosila pokniknuta zob u jesen ,pa sad vožnja stajnjaka,sve zemlja osjeti,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh