• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
traktorom 90ks teraju 3x14 bez graške,mi isto probali sa 85ks vuci m1020 3x14 na 25cm i išao je nekih 7-8km/h. Tak da mislim da bi nam l950 bio najtaman

A zašto bi L 950 bio bolji od M1020?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
nisam rekao da je bolji nego da bi nam bolje pasao,jer je krači i lakše se vuće i nosi
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
reci ti tati da ti budeš orao dalje zemlju a on se bude brinuo za unuke kada dođu ja sam na svojoj koži osjetio što znači kad tata vodi zadnju rijeć ,ja osobno prvi put sam oro sa 22 godine i to zato što mi umro tata naglo i ja se našo u g.....a pitao malo ovog malo onog i ide to dobro ,tako ti probaj kao što kaže Tatar uzeti dobar plug i tatu na traktor i udri


sam sam prvi puta sa 14god.......plug je najmanji problem namjestiti......al se još ipak dvoumim 2x14 ili 3x12......iako je stari više za 2x14......sada, kad ovršim suncokret, posudit ću par plugova i probat radit, da vidim što će najbolje odgovarati.......iako sam jedino probao 2x14 i dobro se ore s njim....... :partyman:

al uglavnom, dobar savjet......kada su dvojica, puno lakše to sve ide....... :drinkers:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oranje 2

ja trenutno koristim IMT14cola dvobrazni,uz svoj traktor koji koristim idealan,ako bude financija ,probao bih jedan Landsberg stari 3 puta 11cola ,recimo za strništa,u prolječe za ljulj, ovaj imt dobro služi za zaoravanje zimske brazde,velikih ostataka od kukuruzovine ,jer više od pola zemlje mi je nepovoljan teren(brijeg),pa nema sreče od silovanja traktora:partyman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene je sve ravnica a traktor ima 80ks, sa prednjom vučom, a i zemlja nije nešto posebno teška za obradu.....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
nisam rekao da je bolji nego da bi nam bolje pasao,jer je krači i lakše se vuće i nosi

Lakše se vuče,pa po čem itak,ako je 12 cola je 12 cola,imao plug 500kg ili 1500kg.:scratch
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oranje 2

Evo danas i orači BBŽukrstili svoje plugove i njhovi preci sa 4 kopita biče i par sličica ali je bilo prevruče tako da je najvažnije događanje bilo pod šatorom,nisam čekao proglašenje pobjednika ali približno se naziru najbolji

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Upl

Uploaded with ImageShack.usoaded with ImageShack.us poslje stavim još par sličica sporo diže slike,pozdrav
 
B

BAGERISTA

Guest
Lipo je vidit ove mašinke,,,,i pile iza njih,,,,posebno konje........:partyman::partyman:
A ovaj zeko,,,ja mislim da bi se pogubija na ovim komandama,,,nema ča nema,gore,,,,,ja mislim sve pomake..........:supz::supz:

Di je bilo takmičenje,,ali je bilo i teplo,,,,mislim da je radna temperatura,,,i makine i ljudi bila tu negdje..:blackeye:blackeye
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oranje 2

oranje je bilo na poljima kod Nove Rače samo daske za taj plug koštaju 10000kuna iz Austrije,svaku brazdu dižeš i spuštaš posebno ,crtala isto ,kopirni kotač i nagib,ako smo dobro brojili susjed Dario i ja ima 6 raznoraznih cilindara,to ti je samo za takvo takmičenje,ali vjerujte zemlja je bila toliko suha da i sa hidraulikom ide teško,a za hlađenje svi oraći su imali svoje male frižidere sa rashladnom tekučinom:partyman::drinkers:
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oranje 2

slika sa prvim konjima koji vuku fijaker su od Ivana Despetoviča iz Velike Pisanice,zvan Filja kraj njega je moj rođo Željko Sabolovič načelnik opčine Nova Rača,a otraga se širi župan i TUGOMIR Majdak iz MPŠa ,na dugoj zapregi su članovi mislim KUDa iz Rače,a oni koji oru su od obitelji Žban iz Male Pisanice,bilo je još konja ali vručina radi svoje:drinkers::partyman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gledam ovo natjecanje......:finga:


tko danas radi s takvim plugovima, ja to prvi puta vidim.....


a jednom sam i gledao slike sa natjecanja......mogu samo reći, da sam usput u prolazu, kod nas u slavoniji vidio daleko bolje oranje od toga (pa i od dosta forumaša)......a jedan čovjek kod mene, radi zemlju nekih 50 godina, običan plug 2 brazde i zetor......jako jako dobro ore......a i neki dan je jedan radio sa JD od neznam koliko konja, sa 4 brazde......i jako je dobro urađeno,a zemlja suha......njiva izgleda skoro da odmah može sijati u to......


neznam koje oni kriterije uzimaju, i što je bitno za natjecanje......uz dužno poštovanje svakog natjecatelja, neki NO NAME orači su daleko bolji........i bez takvih nabrijanih plugova......
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
i meni je to ljepo za vidjeti ali baš ovaj na zetoru samo koristi za to,takmičenje a cijena boli glava,a pravila u tom natjecanju nemam pojma ,vidio sam da jedan lik objašnjava tzv.sucima šta se treba gledati par minuta prije takmičenja a istina je da ima puno N.N.orača koji zaoru i najbolje i nije definitivno isto orati po Zagorskim bregima ili ljepoj i ravnoj Slavoniji da se ne naljute ni jedni ni drugi,po meni je i to jedna vrsta sporta koji sve više zauzima prostor i kod nas ,a dobri sportski rekviziti koštaju šušku:axe:
 
K

KRESO

Guest
evo kod mene priprema za repicu , suho je dosta ali nekako ide

SDC14785.jpg


SDC14787.jpg


SDC14788.jpg


http://youtu.be/306qBan8rqo
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobro se ore kod tebe......samo, bilo bi lakše da ima malo vlage.......kod mene je isto jako suho, kiša je pada zadnji puta oko 17.7.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Da se i ja uključim u ovu temu, neznam zašto nisam prije.

Orano je prije nekih 3 tjedna za repicu.

DSC01432Kopiraj.jpg


DSC01431Kopiraj.jpg


DSC01430Kopiraj.jpg


DSC01434Kopiraj.jpg


DSC01433Kopiraj.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi dali tko zna kada misli pasti poštena kiša da se dobro da pripremiti zemlja za sijanje ljulja,ovi koji su posijali tu kod nas svima se osušio i neznam da taj može ponovno krenuti:gitarist:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh