• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ljudi dali tko zna kada misli pasti poštena kiša da se dobro da pripremiti zemlja za sijanje ljulja,ovi koji su posijali tu kod nas svima se osušio i neznam da taj može ponovno krenuti:gitarist:

mislim da bi trebali izvesti jedan indijanski ples za dozivanje kiše pa da se dogovorimo da se skupimo u večem broju možda bi moglo uspjeti ako ništa drugo bar čemo se mi smočitim iznutra :partyman::partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ako dovoljno padne prvo se sije ljulj na one komadičke koji su uzorani jer ovima treba dosta kiše da bude dobro oranje:madmana:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
dragi prijatelji,, prognoza govori da ce ako bog da biti kiše dali startate s oranjem??

valjda bude padala tjedan dana,da de zemlja zatvori(sva je ispucala),a koliko vidim na prognozi 2 dana kiše pa opet po starom
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
valjda bude padala tjedan dana,da de zemlja zatvori(sva je ispucala),a koliko vidim na prognozi 2 dana kiše pa opet po starom

ej ljudovi, meni ce sada vjerojatno na pol sedmice (ako danas padne kisa) doći jedan da mi izore jedno 2 hektara i sada to je njiva koja nije bila obrađivana godinama, bila je trava na njoj i graja, naručio malčer al bio neki slab pa mi samo travu samlio a draču sam morao na ruke s trimerom. i sada je to sve gotovo i sada bi ora.

sada me zanima kakvo oranje bi mi trebalo, posijao bi pšenicu druge godine a sada djetelinu-arašpanju il ca da stavim i kakvo oranje bi mi trebalo... vjerujem da zna i taj koji ce doc orat al volio bi i vas cut
pozz
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nemoj u tako zakorovljenu i neobrađivanu zemlju sada sijati djetelinu,baci prije oranja oko 150 kg ureje i NPK 7-20 -30 oko250kg i to nek ti majstor uzore na negdje 25-35 duboko i posij pšenicu kad dođe vrijeme,ako ne budeš prskao pšenicu protiv korova možeš usijati na prolječe sa ručnom sijačicom djetelinu po pšenici(ako je to ona djetelina koja ima crvene glave,trečakinja),a ako budeš prskao pšenicu onda na drugu godinu u jesen posij djetelinu u 9 mjesecu:partyman:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
nemoj u tako zakorovljenu i neobrađivanu zemlju sada sijati djetelinu,baci prije oranja oko 150 kg ureje i NPK 7-20 -30 oko250kg i to nek ti majstor uzore na negdje 25-35 duboko i posij pšenicu kad dođe vrijeme,ako ne budeš prskao pšenicu protiv korova možeš usijati na prolječe sa ručnom sijačicom djetelinu po pšenici(ako je to ona djetelina koja ima crvene glave,trečakinja),a ako budeš prskao pšenicu onda na drugu godinu u jesen posij djetelinu u 9 mjesecu:partyman:

nisam razumio baš,
pšenicu bi sijao druge godine sada bi samo neku arašpanju i preopra da bude pronto za drugu godinu, tako sam mislio posto je dugo neobrađivano ili mislite da mogu i sada ove godine odmah baciti pšenicu?

kada budem stavljao gnojivo ide domaće nikakve npk ni nis :))) nazalost nono mi je umra al rekla nona da nikad ta zemlja ni vidjela ista umjetnog (takav mi je bia nono takva mama pa takav i ja) tako da nece ni sada vidjet ama bas nista umjetnog
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
nisam razumio baš,
pšenicu bi sijao druge godine sada bi samo neku arašpanju i preopra da bude pronto za drugu godinu, tako sam mislio posto je dugo neobrađivano ili mislite da mogu i sada ove godine odmah baciti pšenicu?

kada budem stavljao gnojivo ide domaće nikakve npk ni nis :))) nazalost nono mi je umra al rekla nona da nikad ta zemlja ni vidjela ista umjetnog (takav mi je bia nono takva mama pa takav i ja) tako da nece ni sada vidjet ama bas nista umjetnog
opet moras kemijom rjesiti korov
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
baš si zagrizao po starom,ako baš nečeš umjetno bilo bi poželjno bar stajnjak i bar na prolječe budeš morao prskati protiv korova u pšenici,jer sada sijati djetelinu u takvu zemlju bio bi bačen novac:drinkers:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
za taj korov će mi rijesit jedan, nesto ce se povaditi a nesto se stavi od neke biljke ili nečeg već nesto ce ostat i bit ce manji prinos, uglavnom za sada još niš neznan jer imam puno ispiti u skoli i nestignem nis oko tega, sada bi stavio nesto samo da se to dobro pognoji za sljedeću godinu, sta da stavim?

radi jedan i ama bas nis ne sprica za nis, rekao mi je kako za taj korov al sam malo pozabia ali doc ce on do mene... uglavnom ne racunam vise od 4000, 4500kg na hektar, vi dobivate i preko 7000t jel?

moj nono je sve to radio i sve bez ijedne kemikalije, mozda je dobivao manji prinos al svi ti otrovi i svo to gnojivo kosta... tako da cu tu usparat i imat cu dobro robu al s manjim prinosom to znam.... jer ja imam doma sve moguce različite vocke osim maslina i nijedna NIKADA nije bila pospricana s nicim i plodovi su nevjerojatno dobri al nekad recimo marelica bude puna vocka nekad malo ali nemam briga ni troska oko tega nikada ja samo berem i papam. hehe
 
Posljednje uređivanje:

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
za taj korov će mi rijesit jedan, nesto ce se povaditi a nesto se stavi od neke biljke ili nečeg već nesto ce ostat i bit ce manji prinos, uglavnom za sada još niš neznan jer imam puno ispiti u skoli i nestignem nis oko tega, sada bi stavio nesto samo da se to dobro pognoji za sljedeću godinu, sta da stavim?

radi jedan i ama bas nis ne sprica za nis, rekao mi je kako za taj korov al sam malo pozabia ali doc ce on do mene... uglavnom ne racunam vise od 4000, 4500kg na hektar, vi dobivate i preko 7000t jel?

moj nono je sve to radio i sve bez ijedne kemikalije, mozda je dobivao manji prinos al svi ti otrovi i svo to gnojivo kosta... tako da cu tu usparat i imat cu dobro robu al s manjim prinosom to znam.... jer ja imam doma sve moguce različite vocke osim maslina i nijedna NIKADA nije bila pospricana s nicim i plodovi su nevjerojatno dobri al nekad recimo marelica bude puna vocka nekad malo ali nemam briga ni troska oko tega nikada ja samo berem i papam. hehe
prijatelju nazalost je doslo vrijeme da nista bez kemije
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
prijatelju nazalost je doslo vrijeme da nista bez kemije

probat pa cemo vidjet... nebi ni pokusavao da neznam jednog i jednu zenu iz njemacke koji tako rade... a i doma nemam veliki vrt (koji 200m) al nema nijedne kemije u njemu i sve uspijeva jakoo dobro
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ma sad po cjeloj hrvatskoj pada,sam nek napada da se može u njive sa plugovima da se može i trava posijat,a ja još čekam novi plug rekli su da če doč do danas a ono vraga neče još bar tjedan dana:scratch
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
kiša pada neka pada...:eek:
a več sam mislio da ču unajmiti nekog gusijeničara da izorem ovo kamenje od zemlje:partyman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
neznam koliko treba padati dugo da bI natopila baš sam malo išao gledai na polje kad sam hranio životinje pored mi je oranica do sad je samo prašina otišla a gdje je neka pristojna dubina za oranje
 
V

VOJVODJANIN

Guest
neznam koliko treba padati dugo da bI natopila baš sam malo išao gledai na polje kad sam hranio životinje pored mi je oranica do sad je samo prašina otišla a gdje je neka pristojna dubina za oranje

Dva dana i dve noći. Moj kum išao da proba orati pre tri dana, neće plug da uđe u zemlju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh