• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Eto moje muke i patnje.... spreman sam na sve kritike :s::s:
 

Prilozi

  • DSC00001.jpg
    DSC00001.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 217
  • DSC00003.jpg
    DSC00003.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 224
  • DSC00004.jpg
    DSC00004.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 228
  • DSC00010.jpg
    DSC00010.jpg
    81 KB · Pregleda: 247

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
daniels.... to vjerojatno mene ide ??!
Imam jedno veće crtalo, al probal sam ovak kak je, u originalu ! ovo je druga parcela s istom kombinacijom naravno i bilo je puno bolje, zato kaj se več treču godinu obrađuje !! Probat ću staviti veče crtalo drugi put pa bum videl !!
 

Prilozi

  • DSC00012.jpg
    DSC00012.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 132
  • DSC00013.jpg
    DSC00013.jpg
    81 KB · Pregleda: 145

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
ZGzac, to si izoral super, pošto nije orano i imaš taj plug, koji ne zaorava baš vrhunski. Svima su puna usta "zaoravanja biljnih ostataka", a kad se pogleda onda to i nije baš savršeno kako se priča!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zgzac kolega oranje je super ti ispalo buduci da si pocetnik i zemlja teza za obradu dobro je ispalo s vremenom ce sve doc na svoje mijesto skuzit ces cake i dobro si nastelat plug i orat ces super:icon_thumright::icon_thumright:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
@zac trebal bi na lemeše stavit ona pera kak ja imam,ko produžeci...crtalo stavi samo zadnje

@daniels koji to plug imas i kak tak lepo zaorava ovoliku travu o_O
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
daniels, ovo gotovo ne mogu vjerovat ,kaj si zaoral( doslovno), svaka čast;).
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ZGzac, to si izoral super, pošto nije orano i imaš taj plug, koji ne zaorava baš vrhunski. Svima su puna usta "zaoravanja biljnih ostataka", a kad se pogleda onda to i nije baš savršeno kako se priča!

koko .... jako dobro zaorava ovaj plug ! Bolje nego IMT-ov !! Samo ja još savladavam tehniku !!


@zac trebal bi na lemeše stavit ona pera kak ja imam,ko produžeci...crtalo stavi samo zadnje

S vremenom i pera i deflektore stavljam na njega tino. Sad nisam stigel sve urediti kak treba
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ja bi htel negde pletplužnjake nabaviti za slavonca,,,trebalo bi bolje zaoravat
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tino- trebalo bi bolje zaoravati,ali ga je i teze vuci.

evo jedne moje od danas.
orano odmah iza kombajna,mase puno,ali je sjecka na njemu vrhunska i ide odlicno.

gkfr.jpg
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Imao sam PTO, i ne zaorava vrhunski, crtala sam uvijek moral skidati jer bi se na njih štopalo i izbacivalo plug van, ako ga se pusti malo dublje ne okreće brazdu nego prislanja, i sl.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Sve spojeno u jedan post.
@zgzac: Takav sam imal, ali treba ga predelat za dubine 25cm, ako ga siliš takvog kakav je loše ispada, crtala nabavi od imt pluga. flexerica i švas aparat i ovak oreš bez brige


daniels, ovo gotovo ne mogu vjerovat ,kaj si zaoral( doslovno), svaka čast;).

Loša slika mojeg


ovoje orginal sliku sam maznul kolegi zgzac


To kad sam oral došli gledat selski stručnjaci koji su takve plugove bacali u staro željezo,
@tino7530: to ti je OLT PTO 2.25

@stjepan168: budem potražil slike, ali vidim da si mi negdje blizu dođem ti iscrtat na plugu di ga treba rezat, ak očeš javi se privatnom porukom.
Inače prodan je plug i traktor.


 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Vidim gdje treba rezat,ali pitanje;jesi ga pomicao mozda na ljevo do kraja ,dal struze po gumama.
Vidio sam kolega je isto tako odrezo odma iza gdje se serafi prvi plug.
Doma si di ,moze i privatnom porukom.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Eto moje muke i patnje.... spreman sam na sve kritike :s::s:
Nije problem ako ne znaš a znaš da ne znaš pa pitaš,nego je problem ako ne znaš
a misliš da znaš pa nikog ne pitaš a praviš se da sve znaš,možda malo zbrda- zdola ali je otprilike tako nekako:cool2::cool2::cool2:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Zanimljivo je da kod nas ima dosta tih plugova, i svi su skraćivani, onaj okvir koji nosi plužna tijela je skraćen na onom dijelu koji ga veže za ramu za nekih 10-15 cm. Zašto, nemam pojma. Samim time je i nosač prednjeg crtala morao biti spušten niže te je ono niže od zadnjeg.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Zato da je bliže traktoru i da imaš veči pritisak na kotače samim time i dublje ide, veča brzina oranja.
stavim sutra sliku di ga rezat.
Da nejdemo previše van teme nastavljamo
Ovdje
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
interesantno, tih plugova ima more, a nitko ih ne voli. nije mi jasno šta su ih kupovali onda. tako sam ja došo u posjed jednog. za 300 kn :D još momak kaže, kad ga je dovezo na otpad, kako neće u zemlju. ali plug nije loš, imam već jednog, ove godine sam ga tek počeo sređivat, jako fino slaže kad se našteluje. jedino je malo lagan. ali ako ga vučete s fergusonom, trebo bi bit taman.još kad se napravi trobrazni, ima da leti.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
I ja sam se htio riješit tog pluga, al kad sam se naučio poštelat kak treba odma sam odustao. koristim ga za oranje svega osim kukuruza. To radim sa jednobraznim. Na PTO sam zavario na lemeše komad starog lemeša okomito da reže brazdu i izvadio ona glupa crtala. Brazda izgleda sad ko da neko ore tko zna i to sa pravim plugom. Ha, ha. Stavim slike kak sam zavario kad stignem, al u temu plugovi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh