• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Štefek ja tu nigde ne vidim među..nego na imageshacku sam primjetio frezu, dali si to sam radil i kak te služi.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Jesam,brat i ja radili. Prvu sezonu odradila moram napravit preinaku oko kucista lezaja .
Sto sevtice mede niza je ,ali je trava na susjedovom velika pa se ne kuzi bas.
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ja imam samo na dvije parcele problem s medom al ove godine je dobro meda je ostala kako treba ja samo kasnije ako nije dobra meda odem i izglibusam jarak i niko nista ne pita kasnije ako covijek od 55-60god nezna di je meda i ore zadnjih 45 god i nezna poorat bolje da nista ne radi @bhorv takve specijalce ko sta ti imas bili su dvojica i kod mene isto u polju sranja radili al vise ne rade jedan je izvucen iz kabine van a drugi dobio malo po njonji nije posluso prvi put ko onaj!!

Prije 3-4g, na par parcela od ujaka bilo tih specijalaca kaj su od međe napravili jarak, stanjili ju na par cm ili da je ko zmija, a ujak star i kaj se bum svadil, pa sam ja otišel kod suseda uzel 120ks fiata i visoki jednobrazni 16 cola kojeg ima baš za te jarke, i riješil sve jarke uz među, sad je jarak 50-60cm, i da nevjeruješ sad su najednom međe od tih suseda ravne i kak treba.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
hehehehe, stručnjaka na sve strane. ona moja prva slika je s jedne male parcele, kako bi rekli - frtalj jutra. ugl, nije moja zemlja, nego je kraj moje kuće. čovjek ne radi zemlju, pa sve dao u arendu. i ove godine ja dobio taj komad džabe. preoro sve, na kraju njive je mali voćnjak i izvuko ovratinu do njega. a pokraj njive je jedna susjeda. malo drugačijih pogleda na okolinu. ima i ona voćnjak. i došla žena reć kako sam joj uništio travu i kako sam zatrpo kanal na međi. i kako su joj pala dva grumena zemlje na travu i da ona to nemože maknut jer ima nalakirane nokte. inače, dvije šake zemlje jako štete travici. naravno, ja sam izašao tri puta s prednjim točkovima na među dok sam izvlačio ovratinu, ali nisam siguran da bi mogao ikako drugačije. osim da nabavim konje. i naravno da se kanal smanjio kad se razoravalo, ali ako nije dovoljno 25-30 cm odmaknuto od njenog... i šta reći, koju posruku porati???? a redovno žalila tom susjedu čim malo trave naraste, jer, eto, raste ambrozija i korov, a sad ne valja kad se radi.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
jednom smo imali i mi problematicnog medjasa. On nije direktno skidal medju nego je dok je odoraval zadnju brazdu uz medju nakosikl je pluga tak da je otisel pod medju i onda se medja pomalo urusavala i selila u moje. dok ja nisam stal na kraj tome. ljepo ga pital nek mi da traktor u zamjenu za oranicu tak da nemora vise podoravati medju, covjek se na mene naljutio i pretil da ce me tuzit da ja ometam njegov posjed. pa sam predlozil izmjeru i ko je u krivu taj placa izmjeru. e da vidite tu facu dok je ispalo da je skoro metar u mojem. naravno, ne pricamo vise
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kod vas zagoraca nikad na cisto s medjom,odma "bum te tuzil" zakon taji taj, paragraf taj i taj....
Imo sam susjeda pravog zagorca koji je s nekih 40god. dosao u Slavoniju,pa taj je znao bolje zakone i propise bolje nego Mladen Olujic,Vlado Seks i Mato Arlovic zajedno.....
Al iskreno nikad nije bilo problema s njim,valda zato sto smo mi obradjivali i njegovu zemlju,cak si je uvek i koji gemistek pal kad smo stagod radili...
A najjaca situacija bila kad su se dva suseda Stefek i Joza takodjer zagorca povatala za kravate zbog medje,bio je to bolji faight ne Mirko Filipovic&Fjodor...
Vrhunac price je bio drugi dan kad im je jedan zajednicki kolega narucio na jednom lokalnom radiju u emisiji "zelje i podravi" pjesmu odavno smo granicari stari,netrebam ni pominjat da je cijela opcina u roku od dan,dva znala za slucaj...
Nadam se da se niko nece nac uvredjenim,ipak je ovo samo sala-mala!!!
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
kod nas zagoraca ti nije bum te tuzil neg je prije bum te z lopatom ofnul :p
mi imamo problema na jednoj njivi di lik ispušta gnojnicu na nasu njivu i takvo blato je tam da se traktor s malcerom skoro zakopal...
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Picoki nisu Zagorci, nego Podravci. Kod nas u Zagorju je sve nekak zamrlo, nitko ništa ne radi, ideš preko mejaša kak hoćeš. Moram samo s dva susjeda utvrditi mejaše, da ne bude nismo znali:icon_e_biggrin:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
@radul, nije isto vama u slavoniji od velikog komada uzet malo ili nama od malog uzeti malo, znam da se šališ ali činjenice su takve zato je kod nas takva nesloga među međašima, ali tome je sve kriva država tj. lokalne samouprave..kako vas u slavoniji može pozvati općina na izmjeru i označavanje parcela a kod nas za mojeg života toga nije bilo, a niti će biti. prema slikama s arkoda međe bi trebale biti na sredini nekih parcela, svi se godinama pomaknuli.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Picoki nisu Zagorci, nego Podravci. Kod nas u Zagorju je sve nekak zamrlo, nitko ništa ne radi, ideš preko mejaša kak hoćeš. Moram samo s dva susjeda utvrditi mejaše, da ne bude nismo znali:icon_e_biggrin:

hehe tu nema tih problema,moj deda i jos dva starija covjeka znaju svaku j*benu među tu po selu i znaju cija je koja parcela ili šuma
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ova dvojica o kojim sam pricao su slavonski zagorci ak sam se dobro izrazio i nema veze jel velika il mala parcela,stvar je principa,nebus ti meni bedak jeden....
Ovaj drugi Joza ima 70god. u mirovini i on i zena i puniica mu,sin radi u firmi, zivi u gradu i samo povremeno dolazi u pomoc,obradjuju minimalno 100k.j.zemlje, hrane30-40 bikova,7-8krava,krmace,tovljenici..... nikad mu dosta,minimalno dvaput godisnje premjerava njive a na svakoj medji je zabijen kolac od minimalno pol metra i uvijek mu fali. ..Pa sta vise rec:mur:
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Kod mene u selu su se prije 2 godine, braća posvađala oko međe. Na kraju su se i potukli lopatama pa je policija izašla na teren.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Evo bisera u oranju, prvi izorao cijeli put, drugi (moj susjed) kako ja nebih išao po njegovoj pšenici dok orem, on dve brazde jednobraznim poorao moje (neznam kako bih išao po njegovoj kad moram širom orati...ali :mur:, i treći primjer zaoravanja strništa. Sve jedan bolji od drugog.. nemogu se odlučiti kome bih dao prvo mjestu u oranju.

kad netko uzore put ko ovaj prvi majmun,meni pada mrak na oci. bez toga su putevi koma,na dijelovima se vozim u drugoj brzini,pa onda jos i to. tad se ja lijepo cijelu godinu vozim po njegovom,i kad je posijano.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kad napišeš tekst ideš dolje i klikneš uredi privitke, tam klikneš na browse i u kompjuteru izabereš sliku koju hočeš staviti( file name) a ispod trebaš imati all files zatim klikneš open, i desno od browse uploadiraj, malo sačekaš i zatvoriš taj prozor, ne x nego imaš dolje gdje piše i slika ostane u poruki.
Malo i kod mene to šteka stavljanje slika.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nekako sam uspio staviti sliku svojih plugova.Zeleni je Gassner,mehaničko okretanje,plug jako dobar,poderan ali jako dobar i to mehaničko okretanje jako dobro radi,a drugi Raberwerk,zaorava kuruzovinu koja je brana s kombajnom bez siječke ili tarupa da se ništa vani ne vidi,budem i to poslikao pa stavim te slike.
 

Prilozi

  • 31012012_001.jpg
    31012012_001.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 144
  • 10102012325.jpg
    10102012325.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 144
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
kod mene stalno neki problemi sa ti medjama ja ju radje ostavim pola metra siroku nego da se sad mucim z tu jednu brazdu nebu me spasil jedan red kuruze il tak nekja a sused veliki orac inace ima zetora 4340 i olta12cola VK taj i suder sa puta okrene sebi i kreten ne kuzi ta ce i njemu se bit teze vozit po putu jos pogotvo kad zemlju nagura na put to je opca katastrofa e da evo jedna slika di frend ore ja sam mu malciro on je orao inace se radi o parceli koja nikada nije orana al nikada gornji dio parcele je mocvara
f2kp.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sutra budem poslikal svoje oranje pa .... bilo bu kritika več znam, ali..... vidim ja da ima i gorih od mene, a ja tek 2. sezonu orem ....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
kod mene stalno neki problemi sa ti medjama ja ju radje ostavim pola metra siroku

Tako viđam po srednjoj slavoniji da ostavljaju po metar međe koja se nikad ne ore a ono izbušeno ko švicarski sir od miševa. Ako do susjeda ostavljam jarak a on ima pšenicu ili kakvu drugu oziminu sacekam da smrzne zemlja pa tako poorem posto nemam 4 brazde pa moram gazit po njegovom. I tako svi rade i nema problema. Baš zbog malih komada mi je i želja kupit jednog dana vario plug pa širi i skupljaj do mile volje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh