• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Zimska brazda!
9wot.jpg
[/URL][/IMG]

t986.jpg
[/URL][/IMG]

araq.jpg
[/URL][/IMG]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Hvala na brizi, ima osigurač, zabit je do kraja pa vjesi i ne vidi se na slici.. Mislim da ne bi došao do njive bez osigurača..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a sa može biti daxse nevidi..rako sam zato kaj ima kod nas "specijalaca " koji rade bez osigurača i par put sam vec videl kaj se nekome tak otkapcil na putu ,pa kak je pal na tvrdo se zavinula peta..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
mali plavi vidiš da ima, samo sada je zabit do kraja pa se ne vidi!
lojl.jpg
[/URL][/IMG]
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Šima, čudno mi kak nisi komentiral onu izoranu parcelu desno do grma, što se tamo dešavalo?? vjerujem da nisi ti oral. imam ja jednog bisera u blizini idem poslikat da vidite kakva je to muka.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Htjeo sam ju poslikati ali zaboravio sam :mur:
Uglavnom tu je bila pšenica i kako je iskombajnirana tako je stajalo do sada dok nije čovjek poorao.. Poorano je duboko svega 10-15cm, ta je zemlja lagena za obradu i tamo 539 sa 2x10 mora ići na 30cm dubine bez muke! Al bez obzira na takvo oranje on će tu imati dobar kukuruz, zemlja je se ''odmarala'' do prije dvije godine..Prve godine je imao kukuruz u onoj sušnoj godini vrhunski, a i ove godine je pšenica bila jako dobra! Valjda se dobro Bogu moli čovjek :icon_rofl:
Ja na takvoj zemlji ne orem preko 30cm zimsku brazdu i općenito ne orem dublje nigdje zimsku brazdu jer kod mene u mojoj zemlji to nema potrebe..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Evo bisera u oranju, prvi izorao cijeli put, drugi (moj susjed) kako ja nebih išao po njegovoj pšenici dok orem, on dve brazde jednobraznim poorao moje (neznam kako bih išao po njegovoj kad moram širom orati...ali :mur:, i treći primjer zaoravanja strništa. Sve jedan bolji od drugog.. nemogu se odlučiti kome bih dao prvo mjestu u oranju.
 

Prilozi

  • WP_20131030_004.jpg
    WP_20131030_004.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 248
  • WP_20131101_001.jpg
    WP_20131101_001.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 267
  • WP_20131101_005.jpg
    WP_20131101_005.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 245

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kad sam sad videl ove slike ..... sam sebi idem pusu dati kak izgledaju moje brazde
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nebi ovaj sam tak prošal dej i moju izoral samo da nebi njegovu gazil...
susjed ako među ne poštuje onda ide jednobrazdaš i gas kolko god duboko more plug,i onda si nek misli kaj radi..i onda se zna desiti kaj mali fergo ostane na diferencijali kak lijepo nasjedne...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Al gledaj to još da si ti početnik, a oni svi imaju nekakvog staža u oranju, zamisli sebe za 10 godina kako ćeš slagati brazde, moći ćeš na natjecanje orača ići.. :eek::

Prvi ovaj što ore put je čisti bezobrazluk, kao i ovaj što je po tvome orao, ono tvoja rauola ili šta već je!? A onaj trećio zar je to toliko trave bilo pa da se tako loše zaoralo!?

Ja kad orem kraj međe ide traktor u sporohodnu brzinu i ručica skroz dolje i nekih 40cm duboko..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Samo mi je zal kaj nikak ne uspjevam slike staviti ovdje .... stalno negdje zapnem pri kraju ....
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kad napišeš tekst ideš dolje i klikneš uredi privitke, tam klikneš na browse i u kompjuteru izabereš sliku koju hočeš staviti( file name) a ispod trebaš imati all files zatim klikneš open, i desno od browse uploadiraj, malo sačekaš i zatvoriš taj prozor, ne x nego imaš dolje gdje piše i slika ostane u poruki.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Samo mi je zal kaj nikak ne uspjevam slike staviti ovdje .... stalno negdje zapnem pri kraju ....

idi na www.tinypic.com i tu uploadaj,jednostavnije je
odaberes datoteku ,stavis format 800x600 i uploadas,napises ono sta tise pojavi ko neka sigurnost i upload,poslje kad ti se pojave one adrese,prekopisaj onu koja pocinje i zavrsava sa
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam samo na dvije parcele problem s medom al ove godine je dobro meda je ostala kako treba ja samo kasnije ako nije dobra meda odem i izglibusam jarak i niko nista ne pita kasnije ako covijek od 55-60god nezna di je meda i ore zadnjih 45 god i nezna poorat bolje da nista ne radi @bhorv takve specijalce ko sta ti imas bili su dvojica i kod mene isto u polju sranja radili al vise ne rade jedan je izvucen iz kabine van a drugi dobio malo po njonji nije posluso prvi put ko onaj!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh