• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Uvjek mi je ljepo vidit kad se sa malim-manjim traktorom ljepo ore. Bravo majstore.
Mislim da je puno lakse orat sa vecim mada vuku vise vecih brazdi,tdzi su pa je to pjesms ,a mali ...e tu ima svega
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Stalno oremo sa dva traktora, al nikako da uhvatim drugog..Zaorava se lucerna kojoj je prošao vjek..
pvcz.jpg
[/URL][/IMG]
04zw.jpg
[/URL][/IMG]
k9ln.jpg
[/URL][/IMG]
3lnj.jpg
[/URL][/IMG]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@stjepan168 ovo je parcela uz Kupu pa je bolja zemlja al dosta je bilo tvrdo jer nije orano par godina mora mali se mucit dok ne dobije zamijenu malo jacu pa ce bit jos lakse!!

@nw 5050 ja imam samo dvije parcele ravne ostale su sve brdovite s tesko obradivom zemljom!!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa tako nesto,zobiste podrivano i tanjurano,zob je niknula kao luda,mjestima i isklasala i polegla,heh.
Plug je 2x16" to je IMT 758! Straasan plug sa 72 cm visinom i 108 cm razmakom.
Gledam,na brdovitom si kraju isto kao i ja,ovakav plug za tvoju proximu bi bio pun pogodak!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dečki,dobra su vam oranje,samo tako dalje :(clap):

Kod mene se isto počelo nekaj orat za zimu,zemlja je malo bolje sabita nego ovih godina ali nista strašno..:(mm):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@itp da to nije ovaj leptirić sa druge slike iznad tvoje...sram te i stid bilo...

e nije leptirić, leptirić bi, izgleda, sam mogo vuć plug. već i ormu ima, samo treba privezat :)

@tino7530, nije to prašina, nešto je unutra problem, ali me strašno nervira.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Pa tako nesto,zobiste podrivano i tanjurano,zob je niknula kao luda,mjestima i isklasala i polegla,heh.
Plug je 2x16" to je IMT 758! Straasan plug sa 72 cm visinom i 108 cm razmakom.
Gledam,na brdovitom si kraju isto kao i ja,ovakav plug za tvoju proximu bi bio pun pogodak!

Da bio bi taman i po zahvatu, a i nebi se mučio... Da imam dosta zemlje u brdu koja nije baš lagana za obradu.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Jel se traktor muči sa tri brazde?

Ne muči se. Taj plug mu je taman.
Inače, to je 3x10 (barem bi trebao biti) i na tih 30-ak cm dubine mu je radna brzina oko 7 km/h, tj. ja orem toliko, ali mogao bih i malo brže da je potrebno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh