• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Danas sam slikao ovo oranje od prošle subote:

][/URL]

Kako ide oranje po smrznutom, imam par hektara poorati al nemam lanaca, dal bi to islo ikako s Torpedom 48 ?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a zavisi kakva je zemlja, ja sam prošle godine orao s landincem i 755 vk po smrznutom i ofrlje nađubrenom, pa je išlo. veći je problem bio što je donji sloj bio još vlažan...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam orao jednu parcelu po smrznutom,laksa zemlja, plug vibrira kao lud,cijeli traktor trza, a kad oko pola 10 ogrije sunce,i gornji sloj se odmrzne,proklizavanja ko u prici. pouka je da se oranje obavi na vrijeme,ukoliko za to ima mogucnosti.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ako je smrznuto samo gornjih par cm, onda ide super, malo je problem kad to počne otpuštati jer više proklizava i zablati se traktor:icon_mrgreen:, ako je zemlja smrznuta na dubinu oranja, ništa od toga.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jednom me tata probudi ujutro i ajd sinko orat ...kresni makinu , provjeri tekučine ....ostruži šajbu .
Do njive se par puta usput okrenem na ručnoj jer je asfalt zaledio .
Dođem na njivu , pustim plug ...nagazim sve pogone i otrgnem ploču veličine stola za peteročlanu obitelj debelu 10 cm .
Opa, smrznuti prsti a osmjeh na licu, dignem plug i natrag u krevet .

Još je ljepše i lakše orati pred večer ako krene smrzavati , samo ako se ne bojiš mraka
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Danas svi gledaju udobnost

MF 698 t jesi završio oranje

Ma u današnje vrijeme je jedan od lošijih traktora imt,ali ne znači da ne može raditi,samo ode zdravlje.Moj zetor 6718 je vrijednosti kao neki prosiječni imt 560,a udobniji puno,ima prednje amortizere,široku kabinu,da ne nabrajam dalje a mogao sam kupiti 560 imteja kada sam zetora uzeo,ali zašto da si uzimam lošiji traktor,Zetor je iz uvoza,mogao sam si i mlađega uzeti ali mi se ovaj svidio i zato sam ga kupio,i lakše je sa njime raditi nego sa 560,To pokušavam obijasniti da nekada i za manje pare se može kupiti bolji traktor,udobniji.Oranje nisam završio,imam tarupiranja još nešto,pa sam do neki dan još kuruzu kolegi vozio i brao i nisam stigao_Orem svaki dan kada uhvati vremena.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobro kad je sve tak divno iz uvoza .
Ne krivim ja vas ..naprotiv ...
Ali kad se zna da je juga imala jako velike stručnjake i inžinjerski kadar.
Zašto nas je dopalo ono najlošije , najlošijih kopija .
Jesmo li zbilja bili toliko siromašni i jadni da nas je dopala linija fiata a ne renoa kao rumunje .
Propalog paskvalija odnosno goldonija .
IMT.-a u odnosu na zetora .
Građevinci su dobili prijevremene mirovine radi tamića .
ratari radi torpeda
zašto??
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jesi pregledao plug puknuti. da idemo na drugi krug stelovanje ili ces se mucis
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Oho krumpironja !! A ja več pomisio da su te stranci poveli sa sobom u toplije krajeve kad ti ruješ po zemlji. Još ćeš ti sa nama u prosvjede na kraju. :(nod):
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
A nisu sad se malo zaebavam ovak malo suma malo polje pa ce skijanje i opet ljeto hehe onda opet papci u zrak i odmor...a dobro na prosvjede mogu ak ima za pit i jest et me =P
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ovih dana se malo oralo i kod mene. Bilo je svega od kamenite ilovače do stare djeteline. :icon_super:

3pyv.jpg
[/IMG]
r68a.jpg
[/IMG]
zvoc.jpg

o25p.jpg

ybds.jpg

gqrt.jpg

1o9r.jpg

5en5.jpg

8uv9.jpg

p.s. nadan se da će slike biti vidljive
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh