• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imamo, ujak ores s njim sad trenutno, no nije baš u naj-naj stanju plug pa vrlo vjerojatno da 565 nebude dobro išel s njim, Sametu je tak svejedno kad mu je mali taj plug. :)

Moram probati s 757 plugom u dobrom stanju da bi mogel ocjeniti jel to bude išlo ili ne!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ma to bude islo samo tak, budes videl.. Ne bas u ilovaci, ali u nekoj srednjoj zemlji.. Ak je moj milosevic vlekel 2x12 onda jos ovih tvojih 25 konja vise moraju izvleci ovih dodatnih 10 cm tj. 4 cola..
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ma to bude islo samo tak, budes videl.. Ne bas u ilovaci, ali u nekoj srednjoj zemlji.. Ak je moj milosevic vlekel 2x12 onda jos ovih tvojih 25 konja vise moraju izvleci ovih dodatnih 10 cm tj. 4 cola..

kod mene covjek ore sa 577 i trobraznim plugom 3x12 landsbergom
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Tema je bila , i prošla ..zaključka nema .
Kaj da radim s mojem plugom ,
Plaz leti po zraku , da li da spuštam zadnju stranu plaza ili da špicu lemeša savinem prema dolje?

Vuče traktro na brazdu , da li da pričem odgovr za plaz ili da odmah zadnju stranu plaza odmaknem u ljevo tako da ram pluga dobije smjer vožnje?

Ili treče da ugostim jednog majstora orača forumaša pa da mi on podesi plug bez intervencije švajsaparata i brusilice .

Imaš još kaj za orati:icon_e_biggrin: Ja moram svojega još sprobati na kuruznici, ima jedan susjed isto negdje na Poljanice, da navalimo s 3 traktora:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:

Protivnik sam švasaparata, za treću opciju sam. Najviše za to da Tino dojde sa svojom kombinacijom, on je mlad, ima vremena dojti iz Krapinskih:icon_e_biggrin:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
hahaha tak me dugo misliš podj*bavati dok zbilja ne dojdem? hahaha :icon_weed:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
organiziraj .
ja ak se raspizdim a ako vrijeme dozvoli odem dolje u polje i poorem sve ono zapušteno
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
To sam i ja mislil, ali bilo mi je žao trošiti gorivo bezveze, bolje napraviti nekome dobro djelo. Ovaj moj susjed je danas oral, još mu je ostalo, rekel je da je dosta mokro kad je počelo otpuštati. Ima nekog Zetora, 6hiljada i nešto:biggrin:, i predelanog dvobraznjaka, mislim da bi i njemu trebalo štelanja. I rekel je da s crtalima nema šanse, štopa se.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Orao sam danas, i to uspješno! Zemlja je za zagorske pojmove tabla, ravna i nekih 2500 m2. Zadovoljan sam poslom, dubina je bila 25-30 cm, ali je bilo dijelova gdje je išlo samo 20 cm, ali važno da je išlo, plug vrlo dobro radi, stavio sam toplink na najdonju rupu i hidraulika je fino regulirala, rijetko sam si morao pomoći ručicom. Ručka na plugu nije bila skroz iza kako se preporuča, onda mi lošije okreće brazdu pošto je uža, nego malo prema naprijed. U svakom slučaju, nema teoretske šanse da desni lanac bude labav, ali traktor nikud ne vuče, ako pustim volan, samo se malo cima lijevo-desno zbog pogona. Orao sam u 3. brzini, špera mi je bila najbolja prijateljica, a maštao sam o prednjoj šperi i 500 kg težem traktoru:icon_super: Jedini problem koji je ostao je oranje puteva jer je plug prenisko, a lako je i zapeti u brazdi, osjetio par puta:icon_cool: Orao sam nešto manje od 4 sata, moram samo vidjeti koliko sam potrošio nafte.

Većina te čestice nije moja, meni se još ore, nešto sam se dogovarao s Puknutim, ali ne daju mi u nedjelju orati. Morat ću s nekim u selu kompenzirati radove, još mi se ni daska na plugu nije očistila:icon_super:

Danas sam slikao ovo oranje od prošle subote:









 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
evo videi oranja prošle sezone

533 i 2x10 lijevi,zemlje teška i blato a drugi video je na nizbrdici

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=qWrX0fGeu_c[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=w1AC7yFGRqo[/YT]

tu se vidi na pocetku kad se pod blokadom okrece haha

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=UdD7fN-LldI[/YT]
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
hahaha to ti je zagorje :icon_weed:

ubrdo nebu zišel,isprobano na njivi ispod a ona je skoro ravna :D:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
evo i sezona 2011 veljača
ista njiva :smile:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2OSfgOZ6Y54[/YT]
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
njivva se ore jednu godinu u jednu stranu a sljedece u drugu...ja imam 2x12 desni a ovo je dedin 2x10
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh