• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
banijac, kako ti se kretala potrosnja sa starim gumama? jesi li usporedjivao?

nema velike razlike prošle godine ovu parcelu sam zalazio jel uzbrdo je bilo puno proklizivanja i dubina oranja nije bila zadovoljavajuća bio je površinski sloj dosta vlažan

zetororproxima90

dubina oranja u ljutoj zemlji je do 30cm i nemam puno kamena na parcelama u poljima ili mekanoj zemlji orem oko 35cm

danas sam orao dvije parcele na kojima je bilo žito i u 8 mjesecu je pretanjurano puno se lakše oralo i zemlja je dosta rahlija ukupne površine 39000m2 i potrošio 70litara brzina oranja je bila 7km/h



Uploaded with ImageShack.us
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedan video oranja od prije kojih 2 tjedna, vrlo vlažna zemlja, ali se je solidno izoralo, zadovoljan sam bio!

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cbWUrNnb9s4[/YT]
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
divim se ljudima koji sa traktorima 70-80ks rade po 30 i vise ha. ali najgore sto nije to baviti se samo ratarstvom nego jos 100 poslova kraj toga
ja radim hektar dva manje sa 7711 i 14 cola plugom, nije laka zemlja, do sada repa/duhan/soja/zito i mozda hektar godisnje kukuruza, sad bez repe.
bez rotodrljace se radi, posla ima, dosta se i po noci odradi, ali sad jel ima smisla na tu povrsinu zetor 7711 93. godiste ili johan dere od 60 000 eura plus mehanizacija? ili neke slicne kombinacije, kad se sve da odraditi ovako i nije onaj usjev nista bolji jer se pedantno radi.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ako ne zbog novca zbog zdravlja je dobar novi traktor. Za 30000 eura se kupi zapadni 80 ks koji moze radit 30 ha. Jos da je 539 di ces bolje.
Evo mog pomagaca veceras. Gospodin čagalj
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
NEWHOLLAND, tu se potpuno slazem s tobom, nije da stroj nemoze odraditi, nego se covjek napati.. Ipak zdravlje je najbitnije.. I ja se patim sa 539, al dok bude prva prilika kupujem neki udoban traktor makar mi i nije prijeko potreban..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
svak cm dubine litra vise goriva najmanje po ha. otprilike tako kod nas.mada ima tu i do plugova koji se lakse ili teze vuku i malo do traktora i goriva. moze se samo ustedeti ako se neforsira pun gas i sve radi kako treba i vremenski uslovi adekvatni , ali kad je sve to bilo ikome potaman. radis kad stignes pa kako sve uklopiti onda. divim se ljudima koji sa traktorima 70-80ks rade po 30 i vise ha. ali najgore sto nije to baviti se samo ratarstvom nego jos 100 poslova kraj toga

A ima jedan kod mene 2 577 jedan sa duplom vučom drugi bez, jednog je uzeo ove godine polovnog, jednog 565 sa duplom vučom i malog 539, radi 100 hektara, prije jedno 2 tjedna sam bio s njim kada je čistio jednu zakorovljenu parcelu što je uzeo u zakup.. Ima još krava i bikova kod kuće.. Imao dva John Deere kombajna i veli mi da si je uzeo opet nekog samo većega.. a što je najbolje radi usluga još jako puno i sve sa tim IMT-eima
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ajd kad se krenulo u tom smjeru,na recimo tridesetak ha ratarstva,mislim da nema apsolutno nikakve racunice uzimati novi traktor,niti neki prejak traktor...
radilo se to,godinama,pa vidite sto se dogodilo...danas treba svaku kunu tri puta okrenuti,i jako dobro planirati i misliti... nisu to ona zlatna vremena...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad vremena su preteska i za pomisliti nesto kupiti kad se nema skoro nikakve racunice u radu. radimo i mi sa manjim traktorima ali kad dodju teski poslovi i uslovi za rad onda su muke. izgubi se dosta vremena umori se covek a malo se zato uradi. vecinu uradimo zgodno posto nemamo mnogo zemlje ali transport po blatu ,oranje i sl se ubijes ponekad i presedne ti sve. proslog leta sam vukao sa IMT 567 i dve prikolice 14 tona psenice. iz njive lako izasao ali na jednom usponcicu tik da izadjem na asvalt naidje vozilo i vise ni makac.da nebi na prikolici dobrih kocnica odo u kanal unazad. jedva me jos rakovica zakacena ispred izvukla. veca masina nestaje tek tako. mnogi rade mnogo mnogo vise pa tek mogu zamisliti u zurbi kako je njima. zato se divim ko moze toliko uraditi a sa manjim traktorom. sad orati po blatu da bi se zavrsilo ni traktor od 60-70 ks nema sta raditi kod nas u njivi. ni sam sebe nemoze da izvuce. svaka cast tome ko moze da toliko radi i uradi kako treba . zivot je jedan
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nema priče,kakav imt za poljoprivredu.pa to je muka sa tim traktorima raditi,totalno su neudobni.Može se u današnje vrijeme kupiti dobar traktor za solidne novce.Ja sam renola 140 ks platio 72000 kn i radiš šta hočeš,od transporta,oranja u jesen i dalje,napredniji si puno i kvalitetnije se može napraviti posao,i za trideset hektara pa na više se sigurno isplati imati takav jači traktor.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Mf 698 neslažem se baš da Imt nije nikakav traktor jer je on "zaradijo" ova sva gospodarstva i takve stvari.Djed je sa 2 Imt-a 539 obrađivao 40 ha zemlje prije rata.
 
S

SCANIA

Guest
Danas svi gledaju udobnost

MF 698 t jesi završio oranje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Danas svi gledaju udobnost

Nakon 20 godina provedenih u IMT, nećeš se moći pomaknuti. :(whew): ( IMT te fizički umori nakon par godina rada s njime, on je dobar za nešto malo). Da ima malo drugačiju kabinu to bi bila drugačija priča. Meni s 4-5 sati rada s njime na dan dosta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tema je bila , i prošla ..zaključka nema .
Kaj da radim s mojem plugom ,
Plaz leti po zraku , da li da spuštam zadnju stranu plaza ili da špicu lemeša savinem prema dolje?

Vuče traktro na brazdu , da li da pričem odgovr za plaz ili da odmah zadnju stranu plaza odmaknem u ljevo tako da ram pluga dobije smjer vožnje?

Ili treče da ugostim jednog majstora orača forumaša pa da mi on podesi plug bez intervencije švajsaparata i brusilice .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki moji pa usporedujete traktor koji je raden na kalupu 60-ih godina s traktorima nove generacije mislim stvarno usporedbe su vam sjajne ti neudobni IMT je zaradio velike traktore i jos rade a kad dode kvar na novom traktoru onda je dobar IMT ja ga osobno imam i da imam para kupio bi nesto novije i bolje mu u pomoc al da ulazim u kredit nema sanse nek ga ovaj zaradi!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Današnje probo oranje s IMT 565 i 2x12", ispričavam se na lošem snimku, bilo je predvečer, a i kamera na mobu je takva kakva je...još k tome i baterija krepala na pa je vrlo kratak snimak pa nisam uspel snimiti sve kaj treba, recimo to da plug plovi iza traktora i ne vozi se na španeru :)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=P883JGf06DA[/YT]

Vrlo sam zadovoljan radom traktora, dima nema, a puca od snage, orem na malo više od pol gasa i traktor samo plovi. Još da su novi i original Kvernelandovi lemeši na plugu, bilo bi još bolje, al dobro je i ovak.
Jedino kaj sad stalno šlajfaju kotači pošto se zaoraval gnoj, pa moram stalno gaziti šperu i onda ide bogovski :):icon_super:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Probaj 2x14" zakapciti da vidis kak bude islo.. Al mislim da bi to moralo ici bez greske, kaj mu je jos tih 10 cm zahvata vise..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma s ovim se plugom sad doslovno igra, a priče kruže da dobar 757 bi se trebao lakše vuči od 756...dok ne probam neznam.
Ovaj moj je 756, ali s Kverneland glavama pa se vuče dosta lakše od običnog 756, no ja nemam original lemeše i odma plug drugačije radi, to vidim!
Obečal mi je Matej svojega 757 nek probam orati, no zametan je kod njega u šupi pa je dost posla da se dojde do tog pluga, ali budemo ga izvadili.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh