• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
dosadno mi je,pa sam lagano krenuo zimsku brazdu :mrgreen:
dsc01447b.jpg

dsc01448p.jpg

dsc01449us.jpg

dsc01450zo.jpg

dsc01451fd.jpg

dsc01452io.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A cuj i je i nije.
Imam jako usitnjene parcele,tako da ja ne mogu poorat sve svoje za tjedan dana.
A i igram se malo,ravnam polje,sve zemlje orem u što manje slogova,vecinom to na kraju bude jedan,ako bude kakav okretač,da je zemlja spremna ;) . A to onda dugo i traje,danas sam pola kj orao 2 sata :D
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Abrkili, nije rano, pogotovo sto se vidi da iza pluga ostaje praskasta zemlja a ne kvrge ili kompletne masne brazde...

Ja jos nisam ni zrno psenice posijao, ali cim to zavrsim, mogao bih polako i ja krenuti u "oraniju"... Ipak, treba kako dino kaze ove sitne parcele rijesiti dok ima vremena... Imam njiva koja nisam ni ugario strnjake, nego direkt idem u jesensko oranje, to se rasipati nece nikako, i to komotno mogu orati za jesen.


Usluzno sam poorao 15ha i to ne lici na nista, pogotovo tabla od 5ha koja nije dirana preko 10 godina, samo je kosena trava i balirana...


Nekome je rano a nekome nije ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,292
Ljudi rano je za zimsku brazdu,mi još oremo sjetvenu brazdu. Zimska brazda i mora biti masna i ,,grudasta ,, ne valja ako je sitna i praškasta. Ovisi kakva če biti jesen,zima i rano prolječe,pa se oranje zazeleni ko livada.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije to rano.....i ja bi svoje rješio samo da plug hoće u zemlju......ide do 15cm, dalje je suho ko barut.......
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ljudi rano je za zimsku brazdu,mi još oremo sjetvenu brazdu. Zimska brazda i mora biti masna i ,,grudasta ,, ne valja ako je sitna i praškasta. Ovisi kakva če biti jesen,zima i rano prolječe,pa se oranje zazeleni ko livada.

Izdavna su ljudi govorili da je i najgore jesensko oranje bolje vec najbolje proljetno. Mislim da nije prerano za zimsku brazdu samo bi valjalo da je cim dublja i nema brige. Pol 10. mjeseca je vec tu i taman dok pooremo za psenicu i posijemo slobodno se moze krenit redom u oranje zimske brazde. Ni ja nevolim bas kad je jako sipka, praskasta zimska brazde, dublje premrzne kad je malo busastije.

nije to rano.....i ja bi svoje rješio samo da plug hoće u zemlju......ide do 15cm, dalje je suho ko barut.......

Hoce plug u zemlju jos kako pogotovo ove jeseni kad je vlaga u zemlji skoro pa idealna. Ako te muci napravi spice na raonike (lemese) i da vidis kak ide. Naravno ako je dobro podesen plug i ima ispravna radna tijela.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
veliš polovica 10 mjeseca...mi oremo polovicom 11.
bi billo bolje da sad pocnemo?
e a jel bi smio orat da skinem onu cijev od filtera zraka na IMT 533? jer vidio sam na videju da ima vise snage onda
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
888
koji je zetor u pitanju, tino ja bi tebe stavio u dim bez maske da stojiš 10 min, pa ćeš vidit kako je traktoru bez toga, pa nije to neka budala izmislila.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Hvala kikic,da,to je taj 758. Ma to je jos grbavo,bit ce boljih slika ;)

ha cuj stjepane,mozda bi i trebao,ali taj plug sam nabavio lani,kada jos nisam imao taj traktor,i dosta sam ulozio u taj plug,i jednostavno pre dobro ore,ne zelim ga mjenjati,eventualno,kad se bude moglo,kupit jos jedan trobrazdni,po mogucnosti okretac.

da napomenem,ovo sa slike je zobiste,podrivano i tanjurano,znaci radjeno je sa zemljom,i lagano se ore,imam zemlji koje su teške,i ne smije se cekati,mora se to odradit dok su povoljni vremenski uvjeti za to,moze se i na silu,ali to onda nije to. :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh