• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
i plače plače zeko mali :finga:
eeee da mi je tu vidjet meštre sa 539 i 2x12 :lol:

Dino ,vidim da je kod tebe mokro, a dobro zaoravaš ,ja sam se godinama mučio 12" plugom olt-imt, za kojeg su "stari muži" govorili da je napravljen za 533.Sad sam se malo igrao sa IMT 2x10, malo ga proširio i sad je puno lakše raditi ( vučem ga sa 540).
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,677
eeee da mi je tu vidjet meštre sa 539 i 2x12 :lol:

dino,zašto se izruguješ dečkima,nije svagdje ista zemlja za obradu....:scratch
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nije brdo,ravno je,tabla,samo je teška zemlja da je to strašno
svi su danas plakali,hehe
Orali su: zetor 9540 sa IMT 2x16
zetor 7011 sa IMT 2x12
MF 294S sa V&N 2x14
MF 6160 sa HEGER 4x16
nisam stigao slikat,morao sam pratit temperaturu na zetoru :mrgreen:

nije da se izrugujem,ali ne mogu to zamislit,godinama sam orao sa 2x12 sa 80ks traktorom bez prednje vuče,slabiji traktor od rakovice 65ks ga nije vukao.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene je tek prije 2 dana palo nešto kiše, da bi se možda moglo orati......al daleko je to od idealnog......ovdje je takva situacija, a nije problem u plugu.......na 2x10 plug sam stavio 80kg utega, da mogu ići na oko 15cm dubine, i poslije tanjuračom......pa ću sutra sijati ječam.......
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
nije da se izrugujem,ali ne mogu to zamislit,godinama sam orao sa 2x12 sa 80ks traktorom bez prednje vuče,slabiji traktor od rakovice 65ks ga nije vukao.[/QUOTE]


Kod tebe je puno kiše opalo?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
ja sam danas orao za sutrasnju sjetvu.. od 11 prijepodne do 6 navecer.. nisam nista slikao, islo je tako dobro da mi se nije htjelo izaci iz traktora, hehe.. ali, danas mi se prvi put dogodilo kako orem da me vrat obolio da ga sad jedva pomicem.. el i vi mozda imate kad s tim problema?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ni nije nešto previše,na 25 cm je vec zemlja suha,preko 30 niti nejde,oni koji su imali kotače na plugovina,dizali su skroz gore,pogotovo vogel ima taj problem,sa ulaskom u brazdu,pošto je dosta "pasivan" plug.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja ti se previše i ne kužim u plugove , al sam orao staru ledinu i kukuruzište( spaljeno), i sve je dobro prošlo.Isto sam orao oko 30 cm , možda i manje, u glavnom sve je gotovo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja danas orem od 7 ujutro do 8 navečer...kak veli kolega Ivan, išlo je dobro i nije mi se dalo slikati :) Sutra ujak priprema, a ja ga pratim sa sijačicom. Imamo oko 6 rali.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Stari malčiral, a ja oral za njim.

DSC_0551Kopiraj.jpg


Bratić.

DSC_0552Kopiraj.jpg


Noćna

DSC_0555Kopiraj.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,677
nije da se izrugujem,ali ne mogu to zamislit,godinama sam orao sa 2x12 sa 80ks traktorom bez prednje vuče,slabiji traktor od rakovice 65ks ga nije vukao.

ma sve ok,ali ti si moderator i tvoje rječi imaju veću težinu....;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Malo oranja od mene;
Ore se jako dobro,uvjeti odlični.
Brzina oko 8km/h i dubina 25cm,smatram da ne treba dublje za sjetvu..
20169126.jpg

20169133.jpg

20169137.jpg


Sutra ide priprema i sjetva na izorano,pa opet dalje oranje..
 
I

ihorzic

Guest
Bože kad se sjetim prije koliko godina sam orao sa malim ferđom i 12 coli slavoncom na rastovaći , a sad jedva sa 80 konja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bože kad se sjetim prije koliko godina sam orao sa malim ferđom i 12 coli slavoncom na rastovaći , a sad jedva sa 80 konja.

E to je to, priča jedan stari djed iz sela da tamo krajem 70-tih i početkom 80-tih nije bilo tlo ugaženo ko danas, nije ga imalo kaj ugaziti, tko je i imao traktor tada taj je samo orao i podrljao s njim, sve ostalo se ručno radilo....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh