• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
malo oranja od danas,još je malo slinavo ali ide,utb 683 + rabewerk
fotografija0329.jpg

fotografija0330.jpg

postavi te slike kak treba pa nisi od jučer na forumu
bole
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Marko
super ti je oranje
A bez utovarivača više ni u crkvu,ha? :p
A rotirka ti je :supz:

evo nešto od mene

dsc00452t.jpg

dsc00453r.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5Xmf7fyklBs[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
odlično se ore vidim, a što se tiće utovarivača, odličan uteg za bolji grip prednjeg pogona :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5Xmf7fyklBs[/YT]


neznam zašto točkove držiš toliko u lijevo????......imao sam sličan problem, jer nije plug bio dobro podešen, pa je vukao traktor kako je htio, i morao si ga držati na volanu, što je stvaralo otpor traktoru, kada sam plug namjestio, taj se problem rješio.....a stvar je bila u onom djelu gdje se kači plug, desna strana treba biti skroz dolje.....al plug kakav je došao, takav se zakačio i radilo se s njim......kod tebe to dobro stoji, pa neznam zašto te toliko vuče....
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma neradi mi dobro crtalo,trebalo bi ga poštelat,al neda mi se,jer neorem baš sa tim plugom...

Da ti kažem iskreno,neznam ni ja zašto me tako vuče,kako god da ga naštelam,uvijek ga baca u desnu stranu,a sa 16 colnim plugom ne,ide normalno...
A dok ovaj plug prikopčam za drugi traktor,isto ide normalno...
Jednostavno si taj traktor i taj plug nepašu,nezz kako bi to objasnio... Ali bila je viša sila u pitanju pa sam morao ič orat sa tom kombinacijom,hehe :)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
odlično se ore vidim, a što se tiće utovarivača, odličan uteg za bolji grip prednjeg pogona :)
a koliko bi trebalo stavit tegova ili utega da bi traktor prijanjo u oranju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da ti kažem iskreno,neznam ni ja zašto me tako vuče,kako god da ga naštelam,uvijek ga baca u desnu stranu,a sa 16 colnim plugom ne,ide normalno...
A dok ovaj plug prikopčam za drugi traktor,isto ide normalno...
:)

To je zato kaj centar pluga nije u centru traktora pa se stvara moment koji hoće cijeli traktor zakrnuti u desno. Pretpostavljam da je onaj drugi traktor uži.
Moraš za taj traktor zaokrenuti koljenastu osovinu, tak da bu plug malo okrenut u celinu. To bu neutraliziralo silu zakretanja traktora.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hehe,ma probavo sam ja svega..
Vjerovo ti ili ne,onaj drugi traktor je još širi,i ide oke...
Ali tak i tak,nabavio sam si drugi plug,veči,jer mu je ovaj premali zato to i radi što radi,sa kojim ide savršeno,tako da me to preveč ne brine,hehe :D
 
R

Renato5820

Guest
Zajedno vuku plug od 6 brazdi,oba rade na punom gasu....
Nije ekonomično al drugačije neide.. i ovak ima dosta proklizavanja 8)
To je slikano u mjestu Trebovec kraj Dugog Sela
A Nafta se troši kao da je voda ;)


Uploaded with ImageShack.us

Snimio sam i video al je kamera loša :(
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Z4pgE-6MLQw[/YT]
I danas oru punom parom :D

kumic ovo je sigurno kod Makovice.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hehe,ma probavo sam ja svega..
Vjerovo ti ili ne,onaj drugi traktor je još širi,i ide oke...
Ali tak i tak,nabavio sam si drugi plug,veči,jer mu je ovaj premali zato to i radi što radi,sa kojim ide savršeno,tako da me to preveč ne brine,hehe :D


koliko KS je taj traktor, a koji plug imaš za njega.....ja sam u nabavci pluga, i dvoumim se......80ks traktor, a plug 2x14 ili 3x12
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
koliko KS je taj traktor, a koji plug imaš za njega.....ja sam u nabavci pluga, i dvoumim se......80ks traktor, a plug 2x14 ili 3x12

80 ks je ali nema prednju vuču...
Ovo sa slika je orano sa plugom 2x12,inače prije par mjeseci sam nabavio 2x16, i sa njim mi ide odlično...
Imam i 3x12,no sa njime samo u prašenje strnjaka,u zimskoj brazdi nejde...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
To je zato kaj centar pluga nije u centru traktora pa se stvara moment koji hoće cijeli traktor zakrnuti u desno. Pretpostavljam da je onaj drugi traktor uži.
Moraš za taj traktor zaokrenuti koljenastu osovinu, tak da bu plug malo okrenut u celinu. To bu neutraliziralo silu zakretanja traktora.

...meni je bila ista stvar na novom zetoru,preširok zadnji trag,kad sam smanjio zadnji trag smanjilo mi se zanošenje za skoro 30%....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
Plug fino okreće brazdu. :finga:
Sve si okrenul na jednu stranu. Kaj si se vračal na rikverc? :?:

je,vraćao sam se u rikverc,ma nije to neka dužina...:mrgreen:
svake godine bacam brazdu u drugu stranu....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Oranje od danas.

Ovo je težak tip tla kod mene za oranje,malo sam zakasnio kaj nisam prije poorao ali kaj je tu je.

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18579735.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18579736.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18579737.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh