• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dečki,dečki,jeste se polakomili.
Zaboravili ste da je to dalmacija,i kakva je tamo zemlja???
Trošenje lemeša i dasaka nekoliko puta brže nego kod nas.
A nedaj bože da naiđeš na neku kamenčinu i shebeš si plug...
 
H

Hurlimann86

Guest
Netreba značiti imaju i oni polja gdje ima dobre zemlje i gdje se bez problema ore, a i 2012. će ti se održati svjetsko prvenstvo u Biogradu mi se čini ili tamo negdje ubiti okolica Zadra, a i šta ti dođe zamjeniti lemeše ako se tolko plača oranje po ha.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Ja se preselim kod tebe i samo dovezem traktor i plug. :supz: Za jedno popodne oranja ministarska plaća.

dođeš sa dva traktora i za jedno popodne preoreš cijelu dalmaciju :finga::finga:
i love do krova :D j... slavoniju kad je kodnas oranje za đabe u odnosu na ovo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ide se orat...on to može, on to hoće!!! :D :D

slika1180.jpg


slika1182.jpg


p.s. nadam se sutra nekom oranju, neki sitni komadići, nastupaju IMT 565 i 2x12", ako bog da :)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
I ide se orat...on to može, on to hoće!!! :D :D


p.s. nadam se sutra nekom oranju, neki sitni komadići, nastupaju IMT 565 i 2x12", ako bog da :)
E mislil sem te zvati da mi zoreš jednu zemlju, da vidim el more taj same i taj trobrazni orati kak se spada.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E mislil sem te zvati da mi zoreš jednu zemlju, da vidim el more taj same i taj trobrazni orati kak se spada.

ak je kojekakvo repište prerovano...to ti rešim za sametom i FOP-om....nebu se ni znalo kaj je prije bilo :)))
z vogelom se morem plakati po velikom blatu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I kao što sam rekao, danas se malo oralo :) IMT 565 i plug 2x12" imt, dubina oko 27-28 cm.
slika1203.jpg

slika1204.jpg

slika1207.jpg

slika1209.jpg

i noć me uhvatila...
slika1212.jpg

slika1213.jpg

slika1215.jpg

slika1216.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
I kao što sam rekao, danas se malo oralo :) IMT 565 i plug 2x12" imt, dubina oko 27-28 cm.

Vidim lepo ti išlo oranje,,, tako da je krajnji rezultat :prayer: bravo majstore!
Divim se vama, uopšte - što možete ulaziti u njive...kod nas je sve blato, i voda stoji na sve strane, tako da neznamo šta ćemo, kad ćemo, i kako ćemo?
Sve je na čekanju, da se voda povuče...ali nešto mi se čini - da ćemo preći na rižu...:(!

živi bili...
pozdrav Joe!:weedman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
na panjevima a sa raketom ore.

Ujak je oral sa zveri neke malo veče parcele, a ja sam ove sitne pizdarije sa rakatom zmazal, ipak je okretniji....nije udoban, al služi svrsi...

Hvala Joe....nadam se da budeš i ti uskoro zaoral :)
 
A

AGRIPLUS65

Guest

nije po spagi ,al kome ne pase neg dodje popravit

izlas iz brazde ,plug u zrak kocnica i traktor ode bocno u dragu bit ce i video samo da smontiram




nije tako strasno kak izgleda sam ako ju mraz premrzne bit ce i tu nesto
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
..ma evo i mene sa zakašnjenjem u 12 mjesecu i nešta malo u 1. inače ovo je tabla 10 hektara koju smo dobili na zadnjem natječaju,prije mene su govna radili pa se sada ja mučim na 10-15 cm...bude karbokal i kreč to riješili kak otreba...

dsc00074yu.jpg

By ruddy19 at 2011-03-01
..dugačak je dan pa su bila 2 bureka sa mesom pri ruci
dsc00077pg.jpg

By ruddy19 at 2011-03-01
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Bio sam na benziskoj sa gazdom ona dva zglobaša,veli da je potrošnja 60l/ha
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Zemlja je katastrofa,ore sa g240 3 brazde,probali su i s njima po 3 al veći je učinak ovako jel manje proklizavaju
Ja imam takvu zemlju i tu mi je potrošnja skoro duplo veča od druge polovice kaj se 50% lakše obrađuje...
Masna zemlja jel tu su nekad bile šume i ima puno gline u sastavu tla pa je masna i teška
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh