• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pital bi da šta ne nekačiš još koju brazdu tom claasu al kad vidim zemlju - neću. :)

Lijepo to tebi ide :)
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
I kod nas ima takve zemlje.To je najbolje poorati u jesen, ali pošto neki nisu stigli ili nisu mogli zbog vlage, po poljima ima i ovakvih slika.


Ako se to slučajno osuši ?????? ajooooj
 
V

VOJVODJANIN

Guest
I kod nas ima takve zemlje.To je najbolje poorati u jesen, ali pošto neki nisu stigli ili nisu mogli zbog vlage, po poljima ima i ovakvih slika.


Ako se to slučajno osuši ?????? ajooooj

Zar nije bolje sačekati vreme setve,pa onda orati,spremiti i posejati i sve to u roku od dva dana.Teško da će biti toliko mrazeva da oranje izmrzne.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I kod nas ima takve zemlje.To je najbolje poorati u jesen, ali pošto neki nisu stigli ili nisu mogli zbog vlage, po poljima ima i ovakvih slika.


Ako se to slučajno osuši ?????? ajooooj


za ovako oranje......vidio sam na youtube, na filmićima, da kada rade s 2 brazde, imalu krilo drljače, koje odmah razbija zemlju, pri oranju.....i montirano je na plugu.......

vojvođanin......to može netko s 5 jutara, da napravi u 2 dana.......al tko ima preko 50......nema šanse, il da mu onda cjelo selo pomogne......
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja sam danas išel orat,jesam si dal posla kaj mi ni trebalo.
jedna parcela to nebu trebalo ni tanjurat,parcela do nje,čekat če vjerojatno jesen i pšenica il ječam na nju jel izgledalo je ko ovo sa slika ak ne i gore.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
za ovako oranje......vidio sam na youtube, na filmićima, da kada rade s 2 brazde, imalu krilo drljače, koje odmah razbija zemlju, pri oranju.....i montirano je na plugu.......

vojvođanin......to može netko s 5 jutara, da napravi u 2 dana.......al tko ima preko 50......nema šanse, il da mu onda cjelo selo pomogne......

To sa krilom drljače rade i kod nas u okolini Subotice, ali tamo je zemlja peskovita,sumnjam da bi ovde i drljača pomogla.A ako neko ima 50 jutara ovakvog oranja, opet celo selo mora kačiti:drljače,tanjirače,kembridž valjke i svo ostalo raspoloživo orudje da se to dovede u red:rolfer::rolfer:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
lijepo to tebi ide:prayer:kolko je taj claas ks??

85ks..

Ovim oranjem sam zeznuo malo,ali sad je gotovo,sad pada kiša kod mene pa možda kaj pomogne,a čim ču moć na zemlju idem prolaz rotobranom.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To sa krilom drljače rade i kod nas u okolini Subotice, ali tamo je zemlja peskovita,sumnjam da bi ovde i drljača pomogla.A ako neko ima 50 jutara ovakvog oranja, opet celo selo mora kačiti:drljače,tanjirače,kembridž valjke i svo ostalo raspoloživo orudje da se to dovede u red:rolfer::rolfer:


jednom kada bude teže oranje, ko prošle jeseni.....onda ću probati to s krilom drljače......
 
V

VOJVODJANIN

Guest
jednom kada bude teže oranje, ko prošle jeseni.....onda ću probati to s krilom drljače......

Možda pomogne i na težoj zemlji,ali krilo od redovne drljače.Kada sam malo "vratio film" setio sam se da sam vidjao krila od lakih drljača koje su nekada vukli konji.To radi na peskovitoj zemlji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To sa krilom drljače rade i kod nas u okolini Subotice, ali tamo je zemlja peskovita,sumnjam da bi ovde i drljača pomogla.A ako neko ima 50 jutara ovakvog oranja, opet celo selo mora kačiti:drljače,tanjirače,kembridž valjke i svo ostalo raspoloživo orudje da se to dovede u red:rolfer::rolfer:

Kao prvo da se razjasni ovo u vezi drljača...
Krilo drljače na plugu NEMA KAJ TRAŽITI PO OVAKVIM BRAZDAMA, ljudi moji pa krilo drljače nema 25 kg, žal i bože montirati na plug, po takvim brazdama ni sjetvospremač ne napravi bog zna šta, jedino neka preteška tanjurača ili rotodrljača!!!!!!
Imam i ja nešto sitno takve zemlje i orem s 65 ks i jednobrascem 16", sad s 95 ks i 2x14" i to mu je puna kapa, s tim da moraju biti odlični uvijeti za rad!!

I još je jedno važno što se tiće ove izjave pomoći cjelog sela.....e baš suprotno!!!
ŠTO MANJE PROHODA TO BOLJE!!!!, jer kad se to ugazi, to je katastrofa ;/
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Neki dan sam preorao vrt i nesto zemlje u sklopu toga s OLT om 2x10 i ide super. Nastimam ih na betonu i vozi misko
Jučer posudim zetor 7245 i pravljene plugove od dva ovakva koje ja imam i nesto prosireno tak da ispadne 3x12.
Probam orat a oni samo iskacu,nemaju tezine,zemlja teska.
Danas su mi to preorali dečki iz Virovitice koji imaju zemlju u zakupu u blizini,milina za gledat
 
Posljednje uređivanje:
V

VOJVODJANIN

Guest
Ovo za selo je bila šala.Naravno da je bolje što manje prohoda.A ko ima više ovakve zemlje taj mora imati ozbiljnu mehanizaciju, tu nema zajebavanja sa tanjiračama og 20-24 tanjira,drljačama i sl.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kao prvo da se razjasni ovo u vezi drljača...
Krilo drljače na plugu NEMA KAJ TRAŽITI PO OVAKVIM BRAZDAMA, ljudi moji pa krilo drljače nema 25 kg, žal i bože montirati na plug, po takvim brazdama ni sjetvospremač ne napravi bog zna šta, jedino neka preteška tanjurača ili rotodrljača!!!!!!
Imam i ja nešto sitno takve zemlje i orem s 65 ks i jednobrascem 16", sad s 95 ks i 2x14" i to mu je puna kapa, s tim da moraju biti odlični uvijeti za rad!!

I još je jedno važno što se tiće ove izjave pomoći cjelog sela.....e baš suprotno!!!
ŠTO MANJE PROHODA TO BOLJE!!!!, jer kad se to ugazi, to je katastrofa ;/



bolje pitati.......nemam iskustva s takvom zemljom.......pa kada vidim da sa 95ks oreš s 2x14.......joj
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo za selo je bila šala.Naravno da je bolje što manje prohoda.A ko ima više ovakve zemlje taj mora imati ozbiljnu mehanizaciju, tu nema zajebavanja sa tanjiračama og 20-24 tanjira,drljačama i sl.

Tako je :D:D
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
bolje pitati.......nemam iskustva s takvom zemljom.......pa kada vidim da sa 95ks oreš s 2x14.......joj
I opet se moram čuditi čemu se ljudi čude kad traktorom od 90 konja oreš dvije brazde. Meni je živo čudo da oreš sa tri, no svakom njegovo. Može toići, koliko god lako izgledalo traktoru, no nije dobro i amen. 40 ks jedna brazda i to je sva matematika, na bilo kakvoj zemlji osim na betonu, tamo još dodati 10 ili 20 ks po brazdi.
Traktor od 90 konja nije konstruiran za 3 brazde i opterečenja koja nosi takvo oranje. Prije će frknuti, dosta prije.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18569461.jpg

:roll:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
danasnje oranje mf 3080 i kverneland 3x16"

dsc00392800x600.jpg


dsc00391800x600.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VIBQTy1jiIk[/YT]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh