• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
baš to i gledam, pjesak......pa onda se kurči kako vuče 10 brazdi......onak,lijepo je za vidjeti......al neizvedivo kod nas......

ima jedan filmić, obaranje rekorda, koliko će napraviti hektara u 24 sata........a vuče 20 komada i ima gusjenice umjesto točkova,a ko da pješčanu plažu ore......

iako mislim......da ovaj plug naprijed dobro dođe traktoru......da traktor kada njega gura, potiskuje ga prema zemlji,i bolje točkovi drže......barem mi se tako čini........ili?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
baš to i gledam, pjesak......pa onda se kurči kako vuče 10 brazdi......onak,lijepo je za vidjeti......al neizvedivo kod nas......

ima jedan filmić, obaranje rekorda, koliko će napraviti hektara u 24 sata........a vuče 20 komada i ima gusjenice umjesto točkova,a ko da pješčanu plažu ore......

iako mislim......da ovaj plug naprijed dobro dođe traktoru......da traktor kada njega gura, potiskuje ga prema zemlji,i bolje točkovi drže......barem mi se tako čini........ili?

a ima neš u tom napred sam kod nas to nebi fungovalo!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
danasnje oranje. zemlja nije neko vrijeme obradjivana. bilo je stare trave i trnja pa je jucer prvo potanjurano..

29012011022800x600.jpg


29012011023800x600.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bCJyj1qOuk4[/YT]
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Prijatelju kako se Case ponaša u oranju sa dvije brazde i kolika mu je potrošnja.
Ja sa svojom JX95 po ovakvom smrznutom kada krenem u 7 ujutro pa do 9 naveče skidam i do 10Kj ali imam i selidbe jedini mi je problem nafta stalno mi moraju donositi na njivu (neka to i ostane tako) inače je potrošnja 15 l/Kj inače orem uslužno zato ima tako puno danas sam napravio pauzu jer mi je vjeruj dosta jer sam orem.
-moj je JX60 u biti ja sam zadovoljn, vuče dvije brazde bez problema, zavisi od zemje, samu potrošnju nikada nisam mjerio, radim samo svoju zemlju

-preko kanala od mene gdje sam orao, orao je johan-deere od 200 ks i plug okretač 4 brazde i imao silnih muka s oranjem, zemlja je teška ilovača, neznaš kako bi orao ako pusti na 30-35 cm proklizava a ako ide plitko samo brlja, žao mi što ga nisam poslikao kako radi
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Da prvom brzom u a ili b zavisi od zemlje , nekad može i c ali ove godine se ne sjećam da je moglo :scratch.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i nešto mog oranja od prošlog mjeseca, 15.01., lijepo je krenulo, al bilo je i blata i bilo je svakak, al se dobro izoralo i premrzlo se je i bude dobro, do prolječa se bude presušilo...
plug je od kolege na 12", dubina 30 cm
po suhom je išlo 1. direktna s prednjom vučom, a po blatu 4. radna i sve moguče uključeno na traktoru hehe (prednja vuča + špera)

slika1125.jpg

slika1126.jpg

slika1127.jpg

slika1128.jpg

slika1130.jpg

slika1134.jpg

slika1136.jpg

slika1139.jpg

slika1143.jpg

slika1145.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i nastavak...

slika1146.jpg

slika1153.jpg

slika1155.jpg

slika1157.jpg

slika1158.jpg

slika1164p.jpg


i nakraju je ovak izgledalo...slikano več kasno popodne, podnoć....ide se doma
slika1168.jpg


slika1170.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Odlicno uzorano obzirom na silnu vodu u njivi. Imam jos oko 6-7 jutara takve zemlje za poorati a jos voda pliva po njoj samo nezuri mi se, nek se suši
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kod mene je bio kritičan samo taj komad....1ha površine, ide malo uzbrdo, al skroz malo, pa se voda nacjedila na doljni kraj..tu zna biti vode cjelo ljeto....i u kukuruzama i u žitu....trebalo bi malo podrivačem na jedno 50-60 cm da se probije ovaj sloj ispod 30 cm (neznam kak se to točno zove)

@Toma....ma kaj zna same kaj je teško :D
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
kod mene je bio kritičan samo taj komad....1ha površine, ide malo uzbrdo, al skroz malo, pa se voda nacjedila na doljni kraj..tu zna biti vode cjelo ljeto....i u kukuruzama i u žitu....trebalo bi malo podrivačem na jedno 50-60 cm da se probije ovaj sloj ispod 30 cm (neznam kak se to točno zove)

@Toma....ma kaj zna same kaj je teško :D

svaka čast za to oranje ja da sam na takvoj njivi išao orati samo bi morao otiči po bager da me izvuče ili možda po trajekt
pa dobro da nisi upao kako bi rekli sjeo..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
kod mene je bio kritičan samo taj komad....1ha površine, ide malo uzbrdo, al skroz malo, pa se voda nacjedila na doljni kraj..tu zna biti vode cjelo ljeto....i u kukuruzama i u žitu....trebalo bi malo podrivačem na jedno 50-60 cm da se probije ovaj sloj ispod 30 cm (neznam kak se to točno zove)

@Toma....ma kaj zna same kaj je teško :D

Baš tak , djubre ne staje, sam šlajdra sa svim mogućim pomoćima :)
Daj mi reci kak te služi nakon 4 godine rada? Imaš kakvih mana na njemu? Zadovoljan?
 
H

Hurlimann86

Guest
Šanana slike oranja su super išlo je to super kod trebe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana slike oranja su super išlo je to super kod trebe.

Hvala....s obzirom na uvijete, ja sam prezadovoljan :)


@Toma....ajd da ne spamamo tu, napišem ti neke stvari u temu Same :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh