• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
rabewerk vario 2+1
štela se od 10 cola do 14
ali sad su gore 2 brazde kad dost proklizava inače more vuči 3 bez problema dok je suho
 
M

MOMOSARIC2

Guest
kakvo je to sendvic oranje i sta su to celne brazde ???pomoc hvala pozzz!

Čeona brazda je prva brazda koja se izvlači paralelno sa užom medjom njive i 3 do 5m udaljena od medje.Radi se plitko i služi da imamo orijentir odakle spuštati plug i početi orati a i da plug odmah po spuštanju ode u dubinu. Šta je sendvič to ne znam.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo samo 1 slika današnjeg oranja,tj htio sam i ja isprobat ono famozno mjerenje dubine sa bocom,xD.
Ovo je ujedino i zadnje moje oranje za ovu sezonu,izuzetak što sam ostavio za gnoj.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ovo je sad tefinitivno nova mjerna jedinica-flasa:)
samo jos da se usaglasi jeli od 1,5l ili od 2 i da svi usvojimo:mrgreen:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Nova mjerna jedinica,flaša,hehehe
Zavisi,ako je od soka onda 2 litre,a ako je od pive,bit če dost i litra i pol!
 
S

slavek

Guest
današnje oranje:









[/URL]i/picture455f.jpg/]
picture455f.jpg
[/URL]





ImageShack.us


ImageShack.us





 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

slavek

Guest
malo me komp zajebava (miš) pa sam jedva nekak složil slike .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Čini mi se ipak malo plitko za zimsku brazdu..

I ne želim bit bezobrazan,ali čisto estetike radi,probaj malo crtalo pomać unutra,jer vidim da zid brazde ima dvije visine.
 
S

slavek

Guest
kakva je zemlja nije ni čudo da ima dvije visine al ,svejedno hvala na savjetu.dubina je30cm,čižma je br 43 a korova ima toliko da se nabija između crtala i pretplužnjaka(manji je od originala).zakaj bi bil bezobrazan ? imaš dobro oko! inaće nisam ja oral nego brat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
samo ne znam sta si imo na lijevoj nozi dok si slikavo inace oranje za pohvalu:partyman:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sta nisi slikao kak je islo po vodi to si trebao bice da je bilo zanimljivo. I meni se ucinilo malo plitko za zimsku brazdu al kad sam vidio cizmu iznenadio sam se
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada vidim s čim svi orete, neugodno mi......ja sa 533 završio ovih dana......3 jutra :weedman:
potrošnja goriva, ravno 40 litara......plug naravno, jedna brazda......nikada nije bilo teško ko ove godine......slikica nažalost nemam.....
 
S

slavek

Guest
šesta slika je po vodi mislim da se vidi ,a kaj sam imal na lijevi nozi?ništ malo sam skakal na drugoj .nisam imal metar ni flašu kod sebe pa je i čižma poslužila kao mjera.na sedmoj slici je normalno oranje.
ivanz ,zakaj bi ti bilo neugodno ? i 533 je traktor a plug je plug -s ćim god da oreš teško ide jer je godina takva.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kada vidim s čim svi orete, neugodno mi......ja sa 533 završio ovih dana......3 jutra :weedman:
potrošnja goriva, ravno 40 litara......plug naravno, jedna brazda......nikada nije bilo teško ko ove godine......slikica nažalost nemam.....


bez brige svima je tesko ove godine u oranju ja sam uspio izorat dok je bilo smrznuto pa je islo jedino di je bila voda u jarku tu sam samo pod speom mogao izac nikako drugacije.
KOliko ti je trebalo vremenski da to izores?Steta sta nemas slike!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam siguran, al mislim da mi je trebalo oko 2,5 sata za jutro (prva brzi hod,brzina 6-6,5km/h a negdje i 5km/h).....i skoro stalno sam morao raditi pod šperom.....koliko radim u svom životu, šperu nikada nisam morao koristiti.....dobro pa nije zapekla

probao sam i po smrznutom, opet nije išlo......jedino da na 10cm orem.....i nije se zemlja rasipala......pa sam ostavio, al ovih dana se malo prosušilo, i bilo je OK, tamo gdje se vršio kukuruz kombajnom, to je još dobro, al gdje je berač išao, jednoredni,strava.....pa je bilo jako ugaženo, jer kada smo brali, bilo je mokro.....

što se tiče vode......kod nas su sve njive sa blagim padom,i onda sva voda ode......

drago mi da sam napravio, jer u noći je palo dosta kiše, tako da se više ništa nemože.....
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ček da ja stavim svoje slike, samo da ih uploadam
edit: evo ih
to mi ostala uspomena od mađara, reko idem ja to pregazit







prvo smo vukli sa DX 120, pa neide pa smo otišli po Agrotrona 165 i JD 5820, i jedva smo ga isčupali.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh