• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
mj sused je prije par dana probao sa imtom 539 i oltovim plugom 2x10 i nije se mogel sam mjesta pomaknuti..,onda se vratil doma, namontiral lance i islo je dobro..spera naravno ukljucena uvijek
pa kako kod vas radi spera u mene stari kako je kupio traktor 86 nekad je radila nekad nije i sad nikad ne radi
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
marko..kolka ti je brzina sa mf-om??

U prosjeku oko 8km/h..Nekad ide i do 9 ali nema potrebe za tim jer ovo nije plug za brza oranja..MF ima jako loše gume i nema špere pa je negdje bilo malo proklizavanja gdje je voda stajala ali sve u svemu takvog orača kao MF još nisam vidio..
 
V

vedo

Guest
kod nas u Spreci su prije 10 tak godina orali sa imt 5220 sa trobrazdnim plugovima toliko je zemlja teska al opet ima dijelova gdje se moze lakse orat:axe:

Eee odakle si ti tačno???Ja sam iz sela Dubrave Donje,a to za spreču,pa to si upravu,otac je meni pričao, kaže oni veliki Zetori su sa dvobrazdnim plugovima orali koliko je zemlja teška
:D
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Eee odakle si ti tačno???Ja sam iz sela Dubrave Donje,a to za spreču,pa to si upravu,otac je meni pričao, kaže oni veliki Zetori su sa dvobrazdnim plugovima orali koliko je zemlja teška
:D
ja sam iz gornje lukavice spreca je moj care sahranila nekoliko johnija i imtova dok se nije raspala
jesil mozda cuo da je ko oro s 3 pluga u 45-ici
 
V

vedo

Guest
ja sam iz gornje lukavice spreca je moj care sahranila nekoliko johnija i imtova dok se nije raspala
jesil mozda cuo da je ko oro s 3 pluga u 45-ici

Otac mi je pričao da su većinom koristili dvobrazdne plugove,a za trobrazdne nisam čuo.Zglobnim IMT-ovima su pucali diferencijali nenormalno,dođe s traktorom u njivu,počne orati i stane,a za johnije mi je čudno da su ih kvarili,za to nisam znao :shock: .Spreča je imala zemlju od Kalesije do Lukavca(valjda si čuo za ova mjesta),i sad je Milkos napravio novu farmu i čuo sam da hoće ponovo da uzmu svu tu zemlju pod svoje :mad:
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Oranje danas:
dsc02051eo.jpg

dsc02052en.jpg

dubina solidnih 30 cm...
dsc02050tu.jpg

dsc02053c.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično,,,,,,,,,,,,,,,,,i plugi za deset...:supz::supz:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Kumiću, hebi ga, kad neko ide u košnju i preko zime. Skidanje kose ne traje ni 10min.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Kumiću, hebi ga, kad neko ide u košnju i preko zime. Skidanje kose ne traje ni 10min.

Ma frend mi malo zapeo pa došo ja u pomoć....inače kosi svaki dan za krave al je skino za par dana kosu ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moj stari je jednu zemlju već 4 puta probao orati:finga:
Ili nije dovoljno smrznuto pa proklizava ili je smrznuto pa proklizava. Kad se jednom plug zapiči u zemlju nejde baš. Stvar je u tome da je tu bila repa i ljigavo je do bola. Doduše, traktora bih ispilio i dao ciganima samo da me ne ždere
 
M

minajo

Guest
Prijatelju kako se Case ponaša u oranju sa dvije brazde i kolika mu je potrošnja.
Ja sa svojom JX95 po ovakvom smrznutom kada krenem u 7 ujutro pa do 9 naveče skidam i do 10Kj ali imam i selidbe jedini mi je problem nafta stalno mi moraju donositi na njivu (neka to i ostane tako) inače je potrošnja 15 l/Kj inače orem uslužno zato ima tako puno danas sam napravio pauzu jer mi je vjeruj dosta jer sam orem.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mistik 42. takvu zemlju možeš samo poželjeti,takva je moja nakon tanjuranja,

A kaj se tiče oranja po blatu itd. tam je blato i u prolječe,a kad se ta zemlja zapeče onda se to prolječe nesije zato i cmrljimo po blatu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh