• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam mislio da je ilovača žuta, a glina siva. Po meni je to tvoje više glina nego ilovača. Inače po meni je pravo glinasto tlo puno gore za obradu nego ilovača, možda griješim.

Potpuno si u pravu kaj se tiče boje i kaj se tiče težine obrade. Zna jer na jednoj njivi imam više vrsti ilovasto-glinaste zemlje.
Tam gdje prevladava žuta boja se ore pol lakše od one tamno sive.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
John deere 6400 sa 3x12 i carraro 81000.4 sa 2x12

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2q0ZrlQZv74[/YT]
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,700
Ovaj Carraro mi je baš zgodan traktor,koliko konja ima?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo jednog oranja od prijek ojih 10 dana.

Gore na brijegu podno šume čisti pijesak, dolje u jami ko neki masni lapor, težak i ne rasipa se baš naročito pošto je u jami voda, ali se dobro da izorati, a u ovaj brijeg moram podizati plug jer toliko tone da 565 nemože izvuči jednobrasca gore, jednostavno se zakopa.
A da tek vidite kak taj pijesak daske jede, niti najgora tvrda zemlja ne jede daske ko ovaj žuti pijesak!!


 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imam i ja takve zemlje a sto je najgore i prinosi su jako losi na takvoj zemlji!!!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ne mi jasno Šanana imaš prednje gume pogonske i još jedva vučeš jednobraznog pluga s 565.:eek:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jbg, moral sem skinuti kardana prednje vuče, otišli zubčaniki :D: I mam nejde s 2x14", mora z 1x16", bogec je bez prednje vuče :D:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj je da je, ja od istine ne bežim. Pogotovo sad s ovim gumam dotrajalakma. Nove, a ne valjaju!
Taj IMT-ac je odličan za sve površinske radove, ali čim treba malo u dubinu, odma živci delaju!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Imt je orač samo ako netko ne zna mogučnosti stroja katastrofa i po posel i po stroj a ne daj bog puno put i po šofera .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nemoze se ocekivati da ce traktor postici dovoljnu vucnu silu ako gume nevaljaju!!!Djaba sve ostalo!!!!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ove godine je situacija da se traktori 60 ks muče z 2x12 plugom ,ja sam sve rešil z 1x16 a do sad sam reševel sve z 2x12 , al ove godine jednostavno nije išlo , i dok sam ja oral i dost kvalitetno napravil posla to malo kaj mi ostalo , drugi su muke mučili grezli trošili gorivo uzalud ipak najvažnije je da je to kvalitetno odrađeno i da se ne mučiš i sebe ni traktora .Dobro bude sad ak bude zima kak vele onda ko nije izoral trebao bi iti ko podmazano .
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
E ak mi netko još spomene da ručku iza, mogel bi tu istu ručku dobiti u guzicu :icon_lol::icon_pidu::icon_lol:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Daj ti meni reci kaj stvarno Bogec nema više kaj za reči na ovom forumu? Pa kaj mu se toliko zamjerilo ? Stvarno više ovaj forum ne vredi niš bez svih tih ljudi. Nije ni to rešenje.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Bogec kao i velika većina ljudi ima svojih problema i obaveza i kada se to sve zakomplicira,jednostavno čovjek izgubi volju,ali eto živ je i još nije uplovio u mirne vode
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Šanana tvoj jedva vuče jednu brazdu, a pogledaj kaj 565 može u Sloveniji!! :icon_fU:
image.jpg
[/url][/IMG]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh