• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Naravno. Taj plug je imt-u i u idealnim uvjetima prevelik. Ali se da radit s njim. Ja svake godine preorem cca 5 ha s njim. Osim ove godine jer su uvjeti katastrofalni. Al apsolutno se slazem sa @IvanKC.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ma nebi bil leopard 16", ja ipak mislim da je 2x14" :) Reči Vladeku nek ga zmeri :)

Zvernk veliš, onda se dobro napatil 539 s 2x12", tam je ono breg-jama područje :)
Dok je normalna godina i tak 20-25 cm dubine, dober 539 komotno vleče 2x12" u večini naših zemlji.

Ak očeš probati 2x12" ali s Kverneland glavama, javi mi se, dojdi po pluga i samo ori, ja ga nisam kopčal opče ove jeseni i zime. Lemeši su ko bog.

Da, bas to jama breg, a v jamama mokro i blato..
Pa na 20 cm bi i oral, al ja sam danas oral bas koliko god je mogel traktor vuci, znaci deflektori su konstantno bili zaposleni punom parom, jos su oni plasticni originalni gore, pa sam mislil da budu popucali od ove tvrde zemlje..

Ma nemam jos puno za orati, nekih 4 jutra, ovo drugo sam zoral prije onog snega, a to budem resil s 1x16 dok mi tetak slozi crtalo..
Al na jesen mozda probam s tem tvojem, mozda se lakse vuce od obicnoga 756..
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=VauhBkVjbH8[/YT]

Sa ovim se tješim ovakvi uvjeta neću dočekat skoro, a ovako rasipanje brazde mogu samo sanjat i gledat na you tubu.
Pa dokle će više ta kiša samo kiša i kiša u kaku smo to upali godinu upast ćemo na prosjački štap.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, bas to jama breg, a v jamama mokro i blato..
Pa na 20 cm bi i oral, al ja sam danas oral bas koliko god je mogel traktor vuci, znaci deflektori su konstantno bili zaposleni punom parom, jos su oni plasticni originalni gore, pa sam mislil da budu popucali od ove tvrde zemlje..

Ma nemam jos puno za orati, nekih 4 jutra, ovo drugo sam zoral prije onog snega, a to budem resil s 1x16 dok mi tetak slozi crtalo..
Al na jesen mozda probam s tem tvojem, mozda se lakse vuce od obicnoga 756..

Znam, poznat mi je taj teren:icon_kidra:

Ak očeš probati, moreš i sad, nema frke, samo taj je niski klirens, no sad to i nema veze, kukuruzovina je zabita dole u zemlju pa ide bez frke.
Po meni se puno lakše vleče od običnoga 756 zato kaj ima spiralne daske i puno lepše slaže brazdu.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Danas se i kod mene zavrsavalo s oranjem...
Sve u svemu vrlo dobro! Ostalo je nesto vode lezati na jednom kraju, ali to moramo rucno izvuci kanale...
 

Prilozi

  • 20150117_155207.jpg
    20150117_155207.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 188
  • 20150117_160354.jpg
    20150117_160354.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 150
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633

uploading images

Evo i kod mene malo oranja ...Površina je 18 ha , sve crnica a ore john deere 3650 sa plugom Rabewerk 14 coli ...Probali smo i masseya upreći ali ne ide...


upload
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A zašto je sad oreš? Nadaš se mrazu ili? Kod vas, naročito s donje strane, prema Krndiji je prekrasna zemlja.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
To i je prema Krndiji a ujedno to mi je i najteža zemlja za obradu...
Nadam se da ce još izmrznuti pa ipak je polovica siječnja.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Prolazio sam tamo prošle godine u par navrata, a sve se lijepo rasulo, ko pijesak, samo na vrhu brzade mali špicevi, a crni se ko ugljen... Kakvi su prinosi na njoj? Kod nas su s gornje strane, iznad obilaznice više manje zemlje kao one oko Satnice, nije crnica, a ispod obilaznice je crnica, ali ima dio između Đakova i Selaca, nekad su to zvali Đakovačke livade, tamo je teška crnica i stari su uvijek govorili da je čak i lošija od one s gornje strane. A ova prema Piškorevcima je nešto drugo, mekana, laka, ali je dosta i povodna. Ja imam tamo 5,5 jutara, jedan dio je u brdu, a dio u crnici, sad se ne može ući crnicu, ko da hodaš po močvari.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A zašto je sad oreš? Nadaš se mrazu ili? Kod vas, naročito s donje strane, prema Krndiji je prekrasna zemlja.

Jel nije malo glupo pitanje,kada bi ju trebao orati,pa zima je.U travnju još zna biti mraza,a zašto ga sada još nebi bilo,pa polovica siječnja je tek prošla.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Prije mjesec dana nekolicina je tvrdila da ce zima biti super topla da nece biti nikakvog mraza kad ono hop -15. Sad kad je polovica sijecnja opet se tvrdi da nece biti nikakvog mraza...
Uostalom ore se prije mraza, a ne po mrazu...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Samo da nam nebude puno kise poslje smrzavice jer nam nece puno vredit zimska brazda kad ju kisa sabije nece se rasipat!!!
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ovo vrijeme vise nije ni slicno zimi. Ja sam mlad imam 23 godine, pa znam, kad sam klinac bio, da su minusi trajali po 2, 3 tjedna konstantno, pogotovo iza snijega. Koliko je minusa bilo ovu zimu, 2 dana oko nove godine. I to je to.
Svi mi prizeljkujemo minuse i daj Boze da budu, jer ce nam olaksat obradu. Ali mislim da to mozemo polako zaboravit cak i da dulje staze. Klima se mjenja globalno i sve skupa to ide onamo kamo nebi smjelo.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Prije mjesec dana nekolicina je tvrdila da ce zima biti super topla da nece biti nikakvog mraza kad ono hop -15. Sad kad je polovica sijecnja opet se tvrdi da nece biti nikakvog mraza...
Uostalom ore se prije mraza, a ne po mrazu...

Ako ti zimom nazivaš dva dana hladnog vremena... U globalu, kolko je bilo zima, a kolko toplo. U siječnju neće biti više hladnog vremena, u veljači možda koji dan isto ko i za novu. Za mene nije zima dok barem zbirno mjesec dana nemaš niskih temperatura, ne baš -15 ali bar da je poštenski hladno. A za mene je ovo definitivno topla zima, brazda se nije izmrzla jer je snijeg bio gore, a kako stoji i neće...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Ne nego pisem kako su neki govorili da nece uopce biti minusa. Tko mi moze jamciti da u veljaci nece biti 20 dana minusa.
Uostalom oranje prije mjesec dana ce izgledati bolje od svakog proljetnog. Da sam prekjucer, a mogao sam, presao drljacom preko oranja koja nisu licila na nista ostala bi prasina iza mene.
Radim kako treba pa u vecini godina ipak uspije, dok neki pametnjakovici ubodu jednom u 10 godina pa svima pametuju kako su radili naopako pa ostvarili izvrsne rezultate.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
U ta dva dana što je izmrznilo kiša je već upljuskala. I to već dobro. Bio jučer u pšenici i blato je strašno. Gledam okolo oranja, ne liče ni na što. U ovo doba godine ja mislim orat samo ako budem još sijao pšenice, inače ništa. Dapače, žao mi je što sam išta i izorao, mislim da ću morati opet. Dobro, barem će se to oranje lakše orati kasnije.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh